שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טראמפ: הנחיתי לאחד משפחות מהגרים שהופרדו
  בעקבות המחאה על הפרדת הילדים מהוריהם, הודיע הנשיא האמריקני כי הורה לאחד משפחות מהגרים שהופרדו בגבול עם מקסיקו. רעייתו ביקרה במחנה בטקסס שבו שוהים ילדי המהגרים: "רוצה לסייע להם מהר ככל שניתן"

   

   

   

  מלניה טראמפ במחנה בטקסס    (קרדיט: CNN)

  מלניה טראמפ במחנה בטקסס    (קרדיט: CNN)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הכריז הערב (יום ה') כי הורה לאחד משפחות מהגרים שהופרדו בגבול עם מקסיקו. במקביל, רעייתו מלאניה טראמפ ביקרה היום במחנה שבו שוהים ילדי מהגרים בטקסס. "אני רוצה לסייע להם להתאחד מהר ככל שניתן עם המשפחות שלהם", אמרה אשת הנשיא. 

   

  אמש (יום ד') חתם טראמפ על צו נשיאותי הקובע כי מעתה, מסתננים לארה"ב הנעצרים בגבול עם מקסיקו לא יופרדו עוד מילדיהם. טראמפ הדגיש עם זאת כי אין מדובר בסיומה של מדיניות ה"אפס סובלנות" למסתננים שעליה הכריז ממשלו. "הצו עוסק בשמירת המשפחות יחד במקביל לכך שנוודא שיש לנו גבול חזק מאוד, עוצמתי מאוד", אמר טראמפ במעמד החתימה. הוא שב ואמר: "לא אהבתי לראות משפחות מופרדות".

   

   

  דונלד טראמפ (צילום: רויטרס)
  דונלד טראמפ. מצפה לחקיקה בקונגרס בנושא ההגירה (צילום: רויטרס)


  דונלד טראמפ, מייק פנס וקריסטין נילסן (צילום: רויטרס)
  טראמפ, מייק פנס וקריסטין נילסן, בעת החתימה על הצו(צילום: רויטרס)

  כשהודיע על כוונתו לחתום על הצו, אמר טראמפ כי הוא מקווה שאחרי החתימה – תיעשה בקונגרס

  חקיקה שתתאם את רוח הצו ותגבה אותו. בממשל מעריכים כי יהיו מי שיקראו תיגר על הצו בבית המשפט. הצו הנשיאותי קובע כי משרד ההגנה יפעל לשכן את משפחות המהגרים העצורות, וכי משרד המשפטים יפעל לשינוי צו בית משפט כך שיוּתר להחזיק במעצר את בני המשפחה יחד במשך תקופת קידומו של ההליך הפלילי נגד ההורים.

   

  יו"ר בית הנבחרים, פול ראיין, הודיע לפני ההצהרה של טראמפ כי חברי הבית יצביעו על הצעת חוק שנועדה לשים סוף להפרדת הילדים. "לפי הצעת החוק שעליה נצביע, כשאנשים יועמדו לדין בגין כניסה שלא כחוק לתחומי ארה"ב, המשפחות יישארו מאוחדות תחת פיקוחה של המחלקה לביטחון המולדת עד לסיומו של ההליך המשפטי הארוך בעניינן".

   

  מלניה טראמפ (צילום: רויטרס)
  מלאניה טראמפ בטקסס, היום (צילום: רויטרס)

  מלניה טראמפ (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  מלניה טראמפ (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  בוושינגטון פוסט דווח היום כי הממשל האמריקני יפסיק להעמיד לדין מהגרים שחוצים את הגבול עם ילדיהם – עד שלרשויות יהיו משאבים מספיקים שייאפשרו להם להחזיקם במעצר. גורם מהממשל מסר לעיתון: "אנו משהים העמדות לדין של מבוגרים ששייכים ליחידה משפחתית, עד ש-ICE (הסוכנות לאכיפת הגירה ומכסים) תאיץ את העברת המשאבים שתאפשר לנו להחזיקם במשמרת".

   

  שרה איסגור פלורס, דוברת במשרד המשפטים, מסרה כי הדיווח של העיתון אינו מדויק: "לא היה שום שינוי במדיניות 'אפס-הסובלנות' של המשרד בנוגע להעמדה לדין של מבוגרים שחוצים את הגבול באופן לא-חוקי, במקום לבקש מעמד של פליט בכל מעבר בגבול".

   

  ארה"ב סערה בשבועות האחרונים בשל מדיניותו של ממשל טראמפ, שבמסגרתה ילדים החוצים שלא כחוק עם הוריהם או עם מלווה בגיר אחר את הגבול ממקסיקו לארה"ב נלקחים מהם – ונשלחים למתקנים נפרדים. אלפי ילדים נקרעו בחודשים האחרונים ממשפחותיהם וממלוויהם.

   

   

  מכלאות הילדים שהופרדו מהוריהם במקסיקו (צילום: רויטרס)
  מחנה בו שוהים הילדים שהופרדו מהוריהם(צילום: רויטרס)

  מכלאות הילדים שהופרדו מהוריהם במקסיקו (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  מכלאות הילדים שהופרדו מהוריהם במקסיקו (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  מכלאות הילדים שהופרדו מהוריהם במקסיקו (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  ההפרדה נעשתה במסגרת מדיניות ה"אפס סובלנות" שעליה הכריז ממשל טראמפ: במסגרת מלחמתו בהסתתנות הבלתי חוקית לארה"ב החליט ממשל טראמפ שכל מי שנתפס חוצה את הגבול שלא כחוק יעמוד לדין, אבל את הילדים אי אפשר להעמיד לדין לפי החוק. לכן, כדי שאפשר יהיה להגיש כתב אישום נגד הוריהם, הועברו ההורים לטיפול רשויות אכיפת החוק – ואילו הילדים נשלחו למתקנים נפרדים, ומשרד הבריאות והרווחה הוא שטיפל בהם. כיוון שהם נחשבים לקטינים השוהים בארה"ב ללא מלווה בגיר, המשרד היה רשאי גם לשלוח אותם למשפחות אומנה. בעבר היה נהוג שמהגרים ללא עבר פלילי חמור משוחררים ממעצר בעודם ממתינים לדיון בבקשת המקלט שלהם.

   

  ביום רביעי נתקל טראמפ בהפגנה נדירה בגבעת הקפיטול. כשהנשיא יצא מפגישה עם פוליטיקאים רפובליקנים שנועדה לפתור את המשבר הפגינו נגדו חברי קונגרס דמוקרטים והניפו תמונות של ילדים שהופרדו מהוריהם. "תפסיק להפריד את הילדים!", צעק לעברו חואן ורגאס, חבר קונגרס דמוקרטי מקליפורניה. "אדוני הנשיא, אין לך ילדים?", המשיך ורגאס. "איך היית מרגיש אם היו מפרידים את הילדים ממך?". "אנחנו לא נלך מכאן!", צעק חבר קונגרס נוסף. בשל המשבר שלחו 12 סנאטורים רפובליקנים מכתב לתובע הכללי ג'ף סשנס, וקראו למשרד המשפטים לחדול מיד מההפרדה.

   

  מחאה אחרת בוושינגטון הייתה נגד קירסטן נילסן, השרה לביטחון המולדת. נילסן אכלה ארוחת ערב במסעדה מקסיקנית בוושינגטון, כשלפתע התפרצו למקום כמה מפגינים והחלו להשמיע קריאות בגנותה. "בושה!". "די להפרדת המשפחות!", אמרו. "אם הילדים לא אוכלים בשקט, גם את לא תאכלי בשקט". נילסן שילמה את החשבון ועזבה אחרי כעשר דקות. כ-60% מהאמריקנים אומרים כי הם מתנגדים להפרדת הילדים

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים