שתף קטע נבחר

תיעוד: הגננת חובטת בראש פעוטה ומשליכה אחרת למזרן

בתיעוד שהגיע לידי ynet, נראית הגננת אביבה (אביה) דהן מ"גן מתוק" בגבעתיים רוכנת מעל פעוטה בגן בזמן האוכל - ואז חובטת בראשה פעמיים. אחר כך נראית דהן מטלטלת פעוטה בוכה, ומשליכה אותה לעבר מזרן. מסתמן: הפרקליטות צפויה להגיש כתבי אישום נגד דהן וסייעת בגן

 

 
שבוע וחצי אחרי שדווח כאן לראשונה כי המשטרה חוקרת חשד להתעללות ב"גן מתוק" בגבעתיים, מפרסם הערב (יום ה') ynet סרטון בלעדי שתיעד את אחד המקרים המיוחסים לגננת אביבה (אביה) דהן (63) מגבעתיים. למחרת הדיווח על החקירה' פורסמו ב-ynet לראשונה תמונות סטילס מתיעוד מצלמות האבטחה בגן, וכעת מובא גם סרטון וידאו שמחזק את החשדות נגד הגננת. בתיעוד החדש נראית הגננת דהן חובטת פעמיים בראשה של פעוטה שאוכלת.

 

תיעוד מרמת גן: עובדת בגן דוחפת פעוט

 

בקטע נוסף, שתועד גם הוא במצלמות האבטחה, נראית הגננת דהן מטלטלת פעוטה בוכה בפינת ההחתלה של הגן, ולאחר מכן משליכה אותה לעבר המזרן. סייעת בגן נראית ממשיכה את המסכת האלימה ומשליכה את הפעוטה למזרן אחר. בהקשר זה יצוין כי עובדות אחרות שתועדו בסרטוני מצלמות האבטחה נותרו אדישות אל מול האלימות שהופגנה כלפי הפעוטות.

 

לטענת הורים לילדים בגן, הקטעים הבלעדיים שנחשפים כעת, הם רק קצה הקרחון בכל הקשור להתנהלות הצוות של "גן מתוק", ששעריו עדיין פתוחים לקבוצת הפעוטות.

הגננת אביה דהן מכה פעוטה בגן הילדים ()
הגננת דהן חובטת בראשה של הפעוטה...

הגננת אביה דהן מכה פעוטה בגן הילדים ()
... ומשליכה פעוטה אחרת על המזרן

כמה הורים טוענים כי אם הצילומים היו נשמרים מעבר לשבועיים - הם היו נחשפים ככל הנראה לעדויות נוספות על אלימות.

 

חוקרי מרחב דן במשטרה העבירו בימים האחרונים את חומרי החקירה לפרקליטות מחוז תל אביב לפני הגשת כתב אישום נגד הגנת דהן וכן נגד הסייעת ליהיא בן דניאל (28), שתועדה גם היא על ידי מצלמות האבטחה בועטת בפעוטה שהרימה את ראשה לאחר שהושכבה לישון.

גן מתוק ראש העיר רן קוניק  ה גננת אביבה דהן התעללות אלימות תינוקות פעוטות ()
הגננת אביבה דהן

הסייעת החשודה בהתעללות מגבעתיים ()
הסייעת בן דניאל בבית המשפט

ההתנצלות של הגננת דהן:

גננת עצורה מתנצלת הורים  מצלמות התעללות פעוטות תינוקות גן מתוק גבעתיים ()

גננת עצורה מתנצלת הורים  מצלמות התעללות פעוטות תינוקות גן מתוק גבעתיים ()

הגננת והסייעת שוחררו בתחילת השבוע למעצר בית, ובין היתר נאסר עליהן ליצור קשר עם המעורבים בפרשה ועם המתלוננים. במקביל, על דהן נאסר גם לעסוק בכל עבודה שקשורה בילדים למשך 60 יום.

 

לאחר שהורים התעמתו עם הגננת החשודה דהן, היא שלחה להם הודעת התנצלות בקבוצת הוואטסאפ: "הורים יקרים, אני פונה אליכם ממעמקי לבי. לאחר כ-24 שנים בעבודה עם ילדים, עם הרבה אהבה ונתינה אינסופית לילדים, אני מרגישה שבשבוע וחצי האחרונים - יש לי נסיגה בריאות שכנראה השפיעה על מצבי הנפשי, דבר שהשפיע על תפקודי כגננת.

 

לצערי הרב, מעדתי באירוע חד-פעמי כלפי ילדה בגן. אני לוקחת אחריות מלאה ומבקשת את סליחתכם ומחילתכם בכל לבי. בנוסף את התנצלותי העמוקה מול האימא. חשוב לי לציין שאני מאוד אוהבת את הילדים בגן, כמו הילדים שלי. בצער רב החלטתי להפסיק את עבודתי ולטפל במצבי הבריאותי והנפשי. שלכם, אביבה דהן".

 

אלון אייזנברג ()
עו"ד אלון אייזנברג

עו"ד אלון אייזנברג, סנגורה של אביבה דהן, מסר בתגובה כי "מרשתי התנצלה מדם ליבה בפני כל ההורים בגן הרבה לפני שהמשטרה ידעה על המקרה ועזבה את עבודתה. אנחנו כחברה צריכים עם כל הקושי שבדבר לנהוג באיפוק ואף לעודד אנשים שלוקחים אחריות על מעשיהם ומתנצלים. כמי שמלווה את החשודה בתקופה האחרונה אני יכול להגיד שעולמה חרב עליה, היא מתפוררת נפשית מהפרשה ואני רוצה למסור בשמה התנצלות נוספת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים