שתף קטע נבחר

עזריה מועמדת לראשות י-ם: "הציבור החרדי משתנה"

עם מסר של אחדות השורות ואיחוי קרעים בעיר, יוצאת ח"כ רחל עזריה להתמודד על ראשותה: "אנשים מחפשים מועמד שיודע לאחד את הציבורים וזה מה שאני יודעת לעשות". לדבריה, "לאישה יש הרבה יותר סיכויים ממה שנטיתי לחשוב"

 

ירושלים מחכה למועמדת שתאחד את השורות - כך טוענת ח"כ רחל עזריה (כולנו), שהכריזה על התמודדותה במרוץ לראשות העיר. באולפן ynet אמרה הבוקר (יום א'): "החברה החרדית עוברת מהלכים מאוד משמעותיים ומה שהיה נכון לפני חמש או עשר שנים משתנה. כבר לפני חמש שנים כמה מאות חרדים הצביעו 'ירושלמים'".

 

בדבריה כיוונה לסיעת "ירושלמים" בעירייה, שעזריה עמדה בראשה. "נכנסתי לפוליטיקה בשביל ירושלים. לפני עשר שנים, אחרי אינתיפאדה כבדה, כשהייתה הגירה שלילית מטורפת מהעיר, הקמתי את 'ירושלמים', הסיעה שלי במועצת העיר. בחודשים האחרונים קיבלתי המון פניות, ואגיד בכנות - נורא התלבטתי כי ממש הרגשתי שאני צריכה להיות בירושלים אבל גם העליתי את כל סימני השאלה".

רחל עזריה ()
רחל עזריה
 

עזריה טוענת כי ערכה "סקר עומק מאוד רציני. גיליתי שלמועמדים שנחשבים חזקים יש אחוזי תמיכה נורא קטנים. בעצם הציבור הירושלמי לא יודע במי לבחור. יש פה גם תקרות זכוכית מאוד נמוכות כי הרבה מהמועמדים אומרים, 'אני לטובת ציבור אחד, נגד ציבור אחר'. אבל בירושלים זה לא עובד, אנשים מחפשים מועמד שיודע לאחד את הציבורים וזה מה שאני יודעת לעשות, זה מה שעשינו ב'ירושלמים'".

 

ואולם המחלוקות של עזריה עם החרדים צרובות היטב בזיכרון. לדבריה, "הציבור החרדי משתנה ואני חושבת שזה אחד הנתונים החשובים שגיליתי". עוד טענה, כי "לאישה יש הרבה יותר סיכויים ממה שנטיתי לחשוב, כנראה שאנחנו לא נותנים מספיק קרדיט לחברה הישראלית ולחברה הירושלמית. הציבור החרדי משתנה ויש אחוזים ניכרים בקרבם שמחפשים דמות שיודעת לומר: אני מבינה מה הצרכים שלהם. בסוף אני יודעת לעבוד בשיתוף פעולה. דווקא בגלל שהייתי במאבקים הכבדים, הייתי בתקופה שהייתה מאוד קשה, אני חושבת שאנשים עוד לא הבינו שכולם פה כדי להישאר, אני יודעת לעשות את המעבר".

 

עזריה ציינה כי יו"ר כולנו משה כחלון נתן לה את ברכת הדרך: "הוא מבין שהלב שלי נמצא בירושלים. הוא נתן לי את ברכת הדרך". עוד הוסיפה: "אני חיה על תפרים כל החיים שלי, כל המשפחה שלי אנחנו יודעים איך לחיות בתפרים, אני חיה בשכונה של תפרים, אני בעיר של תפרים ואני חושבת שבסופו של דבר אנחנו צריכים את האיחוי הזה בחברה הישראלית. אני כל הזמן חוזרת על זה, לא חזרנו אחרי אלפיים שנה כדי לריב, בטוח יש דרך לייצר שותפות".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים