שתף קטע נבחר

כך תשלטו על כל מה שגוגל יודעת עליכם: מדריך להגדרת חשבון גוגל

מדריך מקוצר לעמוד החדש "חשבון גוגל" במכשירי אנדרואיד, שמאפשר מהיום לבחון ולשנות את כל הגדרות הפרטיות, האבטחה והמידע האישי שהחברה אספה עליכם

אז מה באמת גוגל יודעת עלינו?

 

בסוף השבוע שעבר הפיצה גוגל עמוד חדש המופיע במכשירי אנדרואיד ונקרא "חשבון Google", שכולל מעתה במקום אחד ומסודר את כל ההגדרות והמידע הנוגע לחשבון גוגל שלכם ושירותי הרשת של גוגל אליהם אתם רשומים, כמו ג'ימייל, יוטיוב ואחרים.

 

מסך "חשבון גוגל" באנדרואיד (תמונת מסך)
מסך "חשבון גוגל" באנדרואיד(תמונת מסך)

 

בעמוד החדש אפשר לבחון, לשלוט ולשנות את כל ההגדרות הקשורות לפרטיות, אבטחה ומידע אישי שנאסף עליכם על-ידי החברה. האפשרויות הללו היו קיימות גם בעבר, אך בעמוד זה ניתן למצוא את המידע בצורה מסודרת, נגישה ומאורגנת יותר.

 

ניתן להגיע אליו דרך תפריט ההגדרות של סמארטפון האנדרואיד שלכם, תחת הפונקציה Google או "הגדרות Google" ו"חשבון Google". אם לא מצאתם בהגדרות, ניתן להגיע אל התפריט דרך אפליקציית Gmail: לחצו על סרגל הצד > הגדרות > שם החשבון שלכם > ואז על "החשבון שלי". העמוד תומך בעברית ויוצג בשפה המוגדרת כשפת הטלפון שלכם. כרגע העמוד החדש זמין רק באנדרואיד, ובעתיד יגיע גם לאייפונים ולדפדפני מחשב.

  

העמוד החדש כולל גם חיפוש בשפה חופשית, שמאפשר לחפש (גם בעברית) את האופציה המבוקשת, במקרה שלא מצאתם את מה שאתם צריכים. למשל, אם תחפשו "סיסמא" תוכלו להגיע ישירות להגדרות שינוי סיסמא, וחיפוש אחר "מיקומים" יעביר אתכם ישירות לעמוד שבו אפשר לצפות ולמחוק את היסטוריית המיקומים שלכם כפי שגוגל שומרת אותה.

 

הנה מקבץ פרטים שימושיים שאפשר למצוא בעמוד החדש:

 

- בדיקה של הגדרות הפרטיות: בפונקציה זו תוכלו לצפות ולשלוט במידע שגוגל אוספת עליכם. למשל, תוכלול לראות את כל היסטוריית הפעילות והגלישה שלכם באינטרנט ובאפליקציות (למשל, אתרים שביקרתם בהם, אפליקציות שבהן השתמשתם ועוד). זהו מידע שגוגל שומרת כברירת מחדל, ואפשר להפסיק את איסוף המידע ולמחוק את המידע שכבר נשמר.

 

מסך "חשבון גוגל" באנדרואיד (תמונת מסך)
מסך "חשבון גוגל" באנדרואיד(תמונת מסך)
 

 

אפשר גם לצפות כאן, כאמור, ב"היסטוריית המיקומים" שלכם - מפה של מקומות שבהם ביקרתם לאורך השנים. גם כאן, אפשר להפסיק את איסוף המידע אם רוצים; בנוסף, אפשר גם לשלוט בהיסטוריית הצפייה ביוטיוב, וגם להאזין ולמחוק את פקודות הקוליות של OK Google שהקלטתם (כן, גוגל שומרת את כל ההקלטות שבהן אתם נותנים הוראות ופקודות לטלפון).

 

- ניהול בעיות אבטחה: במקום אחד מוצגים כל הנושאים הקשורים לאבטחת החשבון שלכם – למשל כניסות לא מאושרות ואפליקציות חיצוניות שמקבלות גישה למידע שלכם, ועוד. כאן גם ניתן להסיר את חשבון גוגל שלכם ממכשירים ישנים שאתם כבר לא משתמשים בהם.

 

- התאמה אישית של פרסומות: כאן ניתן להפסיק התאמה אישית של פרסומות. אמנם עדיין יופיעו לכם מודעות פרסום בגוגל, אך הן לא יותאמו על-פי ניתוח המידע האישי ותחומי העניין והגלישה הספציפיים שלכם. בעמוד זה אפשר גם לראות מה גוגל "חושבת" שמעניין אתכם (כמו תחביבים או חברות מסוימות).

 

 

- הורדת נתונים או מחיקתם: ניתן להוריד למחשב עותק של כל הנתונים שגוגל שומרת עליכם.

 

- תוכנית לניהול חשבון לא פעיל: כאן תוכלו להגדיר מה יקרה לחשבון שלכם אם לפתע לא תוכלו להשתמש בו - למשל, במקרה של מוות חלילה. תוכלו להחליט אם בתרחיש כזה החשבון יושבת – או ישותף עם אדם אחר שעליו אתם סומכים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמונת מסך
מסך "חשבון גוגל" באנדרואיד
תמונת מסך
מומלצים