שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קיץ ירושלמי: כל האטרקציות בבירה
  ירושלים מתעוררת בקיץ וזה חלק ממה שמחכה לכם בבירה: פסטיבל האור הגדול בירושלים חוגג 10 שנים וצפוי להביא עימו גם את המבקר העשרה מיליון לעיר, ממלכת פליימוביל כמו באירופה תחכה לכם בגן הבוטני, תערוכות שמביאות לארץ ניחוח בריטי וצרפתי וטרק היסטורי על חומות העיר. קבלו הצצה ומוארת במיוחד

  הקיץ כבר כאן וירושלים מספקת לא מעט אטרקציות לימי החופש הארוכים: פסטיבל האור שחוגג עשור עם מיצגים חדשים מכל העולם, הגן הבוטני שייפתח פארק פליימוביל ענק כמו באירופה, מוזיאון המדע עם תערוכות חדשות ועוד הפתעות.

   

   

  10 שנים - 10 פסטיבל האור

  הפסטיבל יציע לקהל המבקרים כ-35 מיצגי אור מרהיבים של אומנים ישראלים ובינלאומים שישתרעו על פני העיר העתיקה: מעל 700 שבשבות אור המופעלות על ידי רוח, כ-40 דמויות מתיל מוארות המגיעות מתקופות שונות, מופע אור-קולי מרהיב על מבנה בית הכנסת החורבה, נחיל ענק של פרפרים מוארים כסמל לשמחה, צבע וחירות.

  פסטיבל האור (צילום: אנטוני פוצמה, צרפת)
  גרפיטי תוצרת צרפת: Waterlight Grafitti(צילום: אנטוני פוצמה, צרפת)
  פסטיבל האור (צילום: אלכסנדר רייכשטיין, פינלנד)
  המיצג הפיני: Friendly Guests עם דמויות התיל המוארות(צילום: אלכסנדר רייכשטיין, פינלנד)

  פסטיבל האור (צילום: איטר והמרה, בריטניה)
  המיצג הבריטי על כנפי החופש - On the wings of Freedom(צילום: איטר והמרה, בריטניה)
  יער אורות המורכב מ-1,900 ענפים מוארים, פסלי עצים צבעוניים, קיר גרפיטי של אור ומים באורך של כעשרה מטרים, מופע לייזר מרהיב ביופיו, מגנט אור-מטריה ענקית אינטראקטיבית, מיצג קופסאות אור - בהן יוקרנו צילומים היסטוריים משנותיה הראשונות של המדינה, ועוד עשרות מייצגי אור הפזורים בעיר העתיקה.

   

  בין המיצגים המעניינים בפסטיבל : המיצג "חולונים" של יצקה ומיכיאל מהולנד שיעלה במערת צדקיהו. הצמד יוצר אשליה של טיפות מים על ידי שימוש ברצועות שקופות וארוכות של נייר, המשמשות כמראות המשוחררות מכל חומר.

   

  הפסטיבל, בניהולם האומנותי של מירב איתן וגסטון צהר, מזמין את המבקרים לחוויה רב חושית מרתקת, המשאירה את הצופים נרגשים ממשחקי האור והצבעים במרחב הציבורי המוכר.

  פסטיבל האור (צילום: קיריל גולדשמידט, ישראל)
  המיצג הישראלי בשם: Circle of Oneness (צילום: קיריל גולדשמידט, ישראל)

  פסטיבל האור (צילום: סימון צ'ואה, אוסטרליה)
  אור נוסח אוסטרליה: Affinity(צילום: סימון צ'ואה, אוסטרליה)
   

  "עשור לפסטיבל האור הוא מאורע מיוחד ומרגש, לאורך כל פעילותו. הפסטיבל מחבר את הקהל אל ירושלים העתיקה ותושביה, מגשר על ההבדלים ונוגע בכל מבקריו", אומרים מנהלי הפסטיבל ומסבירים כי הנושא הנבחר השנה הוא "ביחד" - המדגיש את השיתוף והחיבור בין האומנים המציגים מהארץ ומהעולם.

   

  מעיריית ירושלים צופים שיגיעו לאירוע כ-300 אלף איש מירושלים ומחוצה לה. בנוסף: "פסטיבל האור העשירי צפוי להביא איתו את המבקר העשרה מיליון לירושלים", כך לדברי אריאלה רג׳ואן, ראשת מנהל תרבות, חברה, פנאי וספורט בעיריית ירושלים.

   

  פרטי האירוע: הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 27.6.18 עד 5.7.18 (למעט שישי) בין השעות 20:00 - 23:00. במוצאי שבת עד שעה 24:00.

  הפסטיבל מיועד לכל הגילים והכניסה חופשית.

   

  כמו באירופה: ממלכת פליימוביל בגן הבוטני

  ממש כמו באירופה - יהפוך הגן הבוטני לממלכת פליימוביל גדושה ביצירתיות, דמיון והפעלות לכל המשפחה. אם אתם מחפשים פעילות שתנתק את הילדים מהמסכים ותעניק להם חווייה אחרת הכוללת ספורט, טבע ואתגר לצד בילוי והנאה - הגן הבוטני בירושלים הוא המקום.

  פסטיבל האור (צילום: דוד סעד)
  ממלכת הפליימוביל בגן הבוטני(צילום: דוד סעד)
    

  ממלכת פליימוביל בגן הבוטני, גבעת רם בירושלים.

  בפארק ימתינו למבקרים 25 תחנות הכוללות משחקי פליימוביל בגודל טבעי: מבצר אבירים, ארמון נסיכות, ספינת פיראטים ועוד, משחקי לימוד חווייתיים בשביל התגליות וספורט אתגרי - אומגות, מגלשות, מסלולי מכשולים, מסלול טיפוס ועוד).

  פסטיבל האור (צילום: דוד סעד)
  (צילום: דוד סעד)
   

  בנוסף, יהיו במתחם תחנות בהן הילדים יוכלו ללמוד על צמחים וטבע ועולמות נוספים בהם יוכלו הילדים לשחק עם משחקי הפליימוביל, לבנות וליצור כיד הדמיון הטובה עליהם. הממלכה תשתרע על פני כ-50 דונם.

   

  פרטי האירוע: ממלכת הפליימוביל תתקקים בגן הבוטני בגבעת רם בירושלים ותיפתח ב-23.7.18.

   

  "לונדון בירושלים": מוזיאון מגדל דוד

  תערוכה חדשה מחכה לכם במוזיאון מגדל דוד ושמה: "לונדון בירושלים". התערוכה מאפשרת הצצה לחיי התרבות בירושלים המנדטורית בשנים 1918–1948. זו למעשה הפעם הראשונה שתערוכה עוסקת בחלק הזה של תקופת המנדט.

  לונדון בירושלים חנה רובינא מתארחת באולפן קול ירושלים שנות ה-40 (צילום: משה (מיקו) וטרודי שוורץ פוטו שוורץ אוסף)
  לונדון בירושלים חנה רובינא מתארחת באולפן קול ירושלים בשנות ה-40 (צילום: משה (מיקו) וטרודי שוורץ פוטו שוורץ אוסף)
  להקת המחול של רינה ניקובה מדגימה ריקוד בוכרי במצודה 1946 (צילום: זולטן קלוגר, לע
  להקת המחול של רינה ניקובה מדגימה ריקוד בוכרי במצודה 1946 (צילום: זולטן קלוגר, לע"מ, אוסף התצלומים)
  "לונדון בירושלים" שופכת אור על חיי החברה והתרבות בירושלים בפרק זמן קצר יחסית אך רב השפעה בתולדות העיר. בתקופה זו הבשילו תהליכי מודרניזציה שהחלו כבר בשלהי המאה ה-19 וקמו יוזמות חדשות שהביאו לשגשוגה הכלכלי והתרבותי של ירושלים.

  מוזיקה להמונים, קונצרט בטהובן באמפיתיאטרון הר הצופים, 1927 ( צילום: לא ידוע, ארכיון האוניברסיטה הע)
  קונצרט בטהובן באמפי תיאטרון הר הצופים, 1927 ( צילום: לא ידוע, ארכיון האוניברסיטה הע)

  תזמורת של שלישיית נשים במסעדה הגרמנית בירושלים, 1933 (צילום: צבי אורון, אוספי הארכיון הציוני המרכז)
  תזמורת שלישיית נשים במסעדה הגרמנית בירושלים, 1933(צילום: צבי אורון, אוספי הארכיון הציוני המרכז)
    

  פרטי האירוע: התערוכה במוזיאון מגדל דוד תהיה פתוחה עד סוף 2018.

   

  טרק היסטורי של העיר: לילות על החומות

  חומות ירושלים הן אתר מורשת עולמי של אונסק"ו, מנכסי מורשת התרבות החשובים של ירושלים ומונומנט בולט ומשפיע בנוף האורבני של העיר בעבר ובהווה. הטיול עליהן הוא מעין טרק היסטורי של ירושלים ובאתר "טריפ אדווייזר" החומות אף זכו לדירוג גבוה על ידי הגולשים של 4.5 מתוך 5.  

   

  הטיילת מחולקת לשני מסלולים: הצפוני – משער יפו ועד שער הפרחים, הדרומי – משער יפו ועד הכותל. בנוסף, אם אתם רוצים לטייל עצמאית תוכלו לעשות סיור קולי חינם. הדרכה מלאה וללא תשלום לטיילת הצפונית או הדרומית באפליקציה: סיורים קוליים בירושלים.

   

  פרטי האירוע: טיילת החומות הדרומית פתוחה רצוף בימים א' עד ה' מיוני ועד סוף אוגוסט בין השעות 9:00-22:00, בימי ו׳ - 9:00-14:00 ובימי שבת 9:00-17:0. מחיר הכרטיס ללא שינוי: 18 שקלים לאדם, 8 שקלים לילדים, גמלאים וחיילים - ליומיים, לשתי הטיילות. טיילת צפונית פתוחה כרגיל: ימים א'-ה' ושבת 9:00-17:00, בימי שישי הטיילת הצפונית סגורה.

   

  על קו פריז ירושלים: מוזיאון המדע

  מוזיאון המדע על שם בלומפילד ייקח חלק בעונת ישראל-צרפת 2018 במסגרתה תתקיים החלפת תערוכות בין מוזיאון המדע בירושלים לעמיתו בפריז. מוזיאון המדע יארח לפרק זמן מוגבל את התערוכה הבינלאומית "על הקצה", שהוצגה לאחרונה במוזיאון המדע בפריז Universcience, ועוסקת בלקיחת סיכונים.

  תערוכת על הקצה, מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד (צילום: אבי חיון)
  תערוכת על הקצה, מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד(צילום: אבי חיון)
  תערוכת על הקצה, מוזיאון המדע ע
  (צילום: אבי חיון)
   

  בתערוכה מנסים להסביר לקהל המבקרים - בכל הגילים, את הביטוי המוכר "אם לא מנסים לא מצליחים", כשהשורה התחתונה היא שאי אפשר לחיות מבלי לקחת סיכונים.

   

  בתערוכה יוכלו הקטנים והגדולים ליהנות מעשרות מוצגים אינטראקטיביים כמו רולטה חשמלית קבוצתית, הליכה על חבל דק, משקפיים מצחיקים, עמדות "בחן את עצמך", סרטונים שייבחנו האם אתם נוטלי סיכונים ויעניקו הערכה אישית ושלל פעילויות נוספות המתאימות לכל המשפחה.

  תערוכת על הקצה, מוזיאון המדע ע
  (צילום: אבי חיון)

  תערוכת על הקצה, מוזיאון המדע ע
  (צילום: אבי חיון)
   

  פרטי האירוע: התערוכה נפתחה ביום שישי האחרון במעמד שגרירת צרפת ותהיה פתוחה לאורך כל ימות הקיץ ועד 10.12.2018. בחודשים יולי-אוגוסט המוזיאון סגור בימי ראשון. ימים ושעות פתיחה ביולי: ב' עד ה' בין 10:00 עד 18:00, שישי מ-10:00 עד 14:00 ובשבת מ-10:00 עד 17:00. באוגוסט - כמעט ללא שינוי מלבד שעת הסגירה בימים ב' עד ה' שתהיה ב-19:00.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אנטוני פוצמה, צרפת
  הקיץ הירושלמי: פסטיבל האור ואירועים נוספים
  צילום: אנטוני פוצמה, צרפת
  מומלצים