שתף קטע נבחר

הקרב על ראשות האופוזיציה: לבני מזהירה מפירוק המחנה הציוני

הקרב על דמות המחליף ליצחק הרצוג שנבחר ליו"ר הסוכנות היהודית נמשך: בזמן שיו"ר העבודה אבי גבאי סירב להגיב כיצד ינהג, שותפתו ויו"ר התנועה ציפי לבני הציבה בישיבת המחנה הציוני תנאי להמשך שיתוף הפעולה: "הזדמנות נהדרת לחיזוק השותפות"

 

 

יו"ר התנועה, ח"כ ציפי לבני, אמרה היום (ב') בפתח ישיבת סיעת המחנה הציוני בכנסת כי היא זו שצריכה להתמנות לתפקיד יו"ר האופוזיציה במקומו של יצחק הרצוג, שיפנה את מקומו בשל היבחרו ליו"ר הסוכנות היהודית.

 

"המחנה הציוני זו הסיעה הגדולה בכנסת בזכות השותפות שהקמנו. ראשות האופוזיציה הכרחית בעיניי להמשך השותפות והיא יכולה להיות הזדמנות נהדרת לחיזוק השותפות, לחיזוק המחנה הציוני וגם להחלטות ביחד לעתיד", אמרה לבני. יו"ר העבודה אבי גבאי שישב לידה סירב לענות על שאלות בנוגע לסוגיית מינוי המחליף של הרצוג.

ציפי לבני אבי גבאי (צילום: הלל מאיר/TPS, אוהד צויגנברג)
ציפי לבני, אבי גבאי(צילום: הלל מאיר/TPS, אוהד צויגנברג)

אתמול הבהיר הרצוג כי הוא תומך במינויה של לבני לתפקיד. הסכם האיחוד בין הרצוג ללבני כלל גם רוטציה על תפקיד יו"ר האופוזיציה - ואולם, עד היום לבני לא תבעה את הרוטציה בפועל. 

 

לפי הערכות במפלגת התנועה, אין סיכוי שלבני תוותר כעת על תפקיד יו"ר האופוזיציה, ומבחינתה ההסכם על הרוטציה שריר וצריך לקיים אותו. באופן תיאורטי יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי אמור להיות מחויב להסכם הזה, ואולם הוא לא ממהר לומר זאת.

 

יו"ר האופוזיציה חייב להיות חבר כנסת מכהן ולכן גבאי עצמו לא יכול לקבל את התפקיד. גורמים במפלגת העבודה העריכו כי גבאי יבקש למנות לתפקיד את ח"כ שלי יחימוביץ'. במקרה כזה לבני תוכל לטעון שמדובר בהפרת ההסכם עם הרצוג, ובכך יגדל הסיכוי לפיצול בין התנועה למפלגת העבודה. 

 

תפקיד יו"ר האופוזיציה הוא ממלכתי. הנושא בו זוכה לתדרוכים ביטחוניים על ידי ראש הממשלה, הוא מאובטח על ידי היחידה לאבטחת אישים של השב"כ וגם נוסע ברכב משוריין. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר/TPS, אוהד צויגנברג
לבני וגבאי
צילום: הלל מאיר/TPS, אוהד צויגנברג
מומלצים