שתף קטע נבחר

הרצוג על יחסם של שרים ליהדות התפוצות: "גורמים לנזק נוראי"

ראש הממשלה טרם התקשר לברך את יו"ר הסוכנות הנבחר, ח"כ הרצוג. הוא מצדו מתכוון "לעשות הכול כדי לתקן את היחסים בין ישראל לתפוצות", ויש לו גם חזון לבלימת נישואי תערובת. צפו בריאיון לאולפן ynet

 

 

 

"היחסים בין ישראל לתפוצות נפגעו מאוד בשנים האחרונות, צריך לעשות הכול כדי לתקן אותם". כך הסביר היום (א') היו"ר הנבחר של הסוכנות היהודית, ח"כ יצחק הרצוג בריאיון לאולפן ynet. 

יצחק הרצוג ונתן שרנסקי (צילום: עמית שאבי)
יצחק הרצוג ונתן שרנסקי, ראש הסוכנות היוצא(צילום: עמית שאבי)
 

הרצוג נשאל אם ממשלת ישראל פועלת לקרע עם יהדות התפוצות, והשיב: "לא פועלת לקרע עם יהדות התפוצות, אבל כששר בישראל אומר, 'הם לא יהודים', הוא גורם לנזק נוראי בלבבות של מיליונים מעבר לים. הם רואים את ישראל כחזות הכל בחיים שלהם". 

 

הוא סיפר כי פנה לראש הממשלה וטען בפניו כי "כל התפיסה שאומרת שהעם היהודי ייעלם תוך כמה דורות למעט קבוצה נבחרת, היא טעות מרה ולא מוכחת. אגב, בשום קנה מידה. יש עושר רוחני אצל כולם".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם בירך את הרצוג על המינוי. הרצוג אמר: "זה לא סוד שהיה מתח. אני יודע שכשהוא רוצה הוא יודע לעבוד ביחד". על בחירתו לתפקיד למרות התנגדותו של נתניהו אמר: "בשבוע האחרון נאבקתי הרבה מאוד, נגד הרצון לא לאפשר את מועמדותי או למנוע את ההצבעה. בסוף אני נבחרתי בזכות ולא בחסד".

מצעד הכיפות בברלין (צילום: EPA)
המטרה: חיזוק הקשר עם יהדות התפוצות. ארכיון(צילום: EPA)
 

בהקשר לחזונו בנוגע לתפקיד בסוכנות, סיפר הרצוג כי בחופשתו האחרונה בארה"ב נתקל "במשהו שקראתי לו ממש מגיפה. ראיתי את הילדים של החברים שלי מתחתנים או בזוגיות עם בני או בנות זוג לא יהודיים וההורים מכים על חטא ושואלים שאלות ומתייסרים ותשמע, זה כל משפחה בארה"ב ואנחנו מדברים על מיליונים. אמרתי שחייבת להיות מערכה, חייב להיות פתרון, צריך לשבור את הראש איך פותרים את האתגר הגדול".

 

לדבריו, "אני לא מבטיח מאה אחוז תוצאה, אני מבטיח מאה אחוז מאמץ, להתמודד עם סוגיות יסוד והן: בעיה ראשונה: הפער הנפתח בין ישראל לתפוצות כשהתפוצות חיוניות למדינת ישראל וישראל חיונית לתפוצות".

 

בנוגע למתרחש במפלגת העבודה הוסיף הרצוג: "התמונה עצובה, אני לא אוהב את מה שאני רואה, אני מנסה מאוד לפשר ולגשר כי אני חושב שמלחמות מביאות להרס הבית".

 

הוא טען כי מפלגת העבודה "חייבת להיות חלק מגוש. רק גוש גדול יכול לנצח את הבחירות. צריך לשמור את המחנה הציוני מכל משמר, צריך על בסיסו לבנות עוד שותפויות וצריך לנסות להביא כוחות פוליטיים נוספים כולל אנשים כמו בני גנץ. זה אומר קודם כל לשמור על השותפות עם לבני והתנועה". הוא אף המליץ כי לבני תחליפו בתפקיד יו"ר האופוזיציה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
יו"ר הסוכנות הנכנס, יצחק הרצוג
צילום: עמית שאבי
מומלצים