שתף קטע נבחר

כדי לא לפגוע באירוויזיון בארץ: נתניהו התקפל - התאגיד לא יפוצל

בשנה שעברה ההתעקשות בנושא כמעט הובילה לבחירות - אבל היום החליטו ראש הממשלה ושרי התקשורת, התיירות והתרבות לקבל את עמדת היועץ המשפטי לממשלה, שלפיה חוק פיצול התאגיד עלול לפגוע בקיום האירוויזיון בישראל

 

נטע ברזילי ובנימין נתניהו (צילום: חיים צח  לע
נטע ברזילי ובנימין נתניהו(צילום: חיים צח לע"מ)

מה לא עושים כדי לאפשר את קיום האירוויזיון בישראל? ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הבוקר (יום ג') כי הוא למעשה מתקפל מהדרישה שהעלה בנחרצות לפני כשנה - וכמעט הובילה את ישראל לבחירות מוקדמות - לפיצול תאגיד השידור הציבורי.

 

בדיון שהתקיים הבוקר בין ראש הממשלה נתניהו, שר התקשורת איוב קרא, שרת התרבות והספורט מירי רגב, שר התיירות יריב לוין, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והגורמים המשפטיים הרלוונטיים, חיווה היועץ המשפטי לממשלה את דעתו וטען כי חוק הפיצול עלול לפגוע בקיום התחרות בארץ. על כן, סוכם לפעול לתיקון חקיקה בנושא חוק פיצול התאגיד, כדי לאפשר את קיום האירוויזיון בישראל.

 

מ"כאן", תאגיד השידור הישראלי, נמסר: "נמשיך לבצע את שליחותנו הציבורית, לפי חוק, עם חטיבת חדשות עצמאית וחזקה, לצד תוכן מגוון ואיכותי בדיגיטל, ברדיו ובטלוויזיה, תוכן העוסק בכל התחומים והמגזרים בחברה הישראלית". עו"ד דורי קלגסבלד, שעתר לבג"ץ בשם התאגיד נגד הפיצול, אמר: "העתירה לבג"ץ והשגת צו ביניים מנעו פיצול לא חוקתי. אין ספק כי ביטול הפיצול הוא התוצאה הרצויה והחוקית של המהלכים שנקטנו".

 

 

 

הכנסת אישרה במאי אשתקד חוק המפצל את תאגיד השידור הציבורי "כאן" לתאגיד חדשות נפרד, וזה נמצא בימים אלה בבחינת בג"ץ. כעת העתירה צפויה להתייתר.

 

לפי כללי איגוד השידור האירופי - הדבר מנוגד לכללי האירוח של האירוויזיון. היועץ המשפטי של תאגיד השידור פנה במכתב לאיגוד השידור האירופי כדי לבחון אם פיצול התאגיד מסכן את קיום התחרות בישראל. בשבוע שעבר השיב האיגוד שאין לכך תקדים ואם אכן התאגיד יפוצל - ישראל תצטרך לפנות לאיגוד השידור ולבקש אישור מחודש לשדר את האירוויזיון מישראל. הדבר עלול ליצור מצב שלאחר שישראל תשקיע עשרות מיליוני שקלים בהכנות לאירוע - איגוד השידור עלול להחליט על ביטול השידור מישראל וכך יירד הכסף לטימיון.

 

שלשום נחשף ב-ynet כי הפקת האירוויזיון בישראל פנתה לערים אופציונליות לקיום התחרות בשטחן: ירושלים, תל אביב, חיפה ואילת. היום הצטרפה גם המועצה האזורית תמר למבקשות לארח את התחרות, והיא מציעה את מצדה.

 

עד חודש ספטמבר אמור תאגיד השידור הישראלי להעביר לתאגיד השידור האירופי ה-EBU את החלטתו לגבי הערים שהוא סבור כי הן יכולות לארח את האירוויזיון. אולם ההחלטה הסופית תהיה של תאגיד השידור האירופי.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח  לע"מ
נתניהו עם נטע ברזילי
צילום: חיים צח לע"מ
מומלצים