שתף קטע נבחר

"עדיין יש אנשים טובים": כך סייעה נערה בת 15 לנוסע חירש-עיוור

הדיילים בטיסת אלסקה איירליינס ניסו לסייע ככל יכולתם לנוסע חירש-עיוור שטס לבדו, אך ללא הצלחה. כשהם שאלו במערכת הכריזה אם מישהו במטוס יודע שפת סימנים, קמה נערה בת 15 ומיהרה לעזור. מה שקרה אחר כך ימיס גם את לבם של גדולי הציניקנים

 

זה קרה בשבוע שעבר בטיסה פנימית בארצות הברית מבוסטון לפורטלנד. זמן קצר לאחר ההמראה צוות הדיילים שאל במערכת הכריזה אם מישהו במטוס יודע שפת סימנים. הסיבה: נוסע חירש-עיוור בשם טים קוק שהיה לבדו במטוס ולא הצליח לתקשר עם הדיילים והנוסעים שישבו לצדו. נערה בת 15 בשם קרלה דאלי מיהרה לסייע.

 

הדיילים של חברת אלסקה איירליינס הסבירו לקלרה שהם זקוקים שתסייע להם. דאלי – שרק בשנה האחרונה למדה שפת סימנים אמריקנית – לא היססה והחלה לתקשר עם קוק באמצעות סימון המילים ישירות על ידו. "זו הייתה הפעם הראשונה שהשתמשתי בזה", אמרה לעיתון "בוסטון גלוב".

 

במהלך שש שעות הטיסה מבוסטון לפורטלנד, דאלי שהתה לצד קוק כמה פעמים, בדקה לשלומו ושאלה אם הוא צריך משהו מהדיילים. השניים שוחחו גם על דברים שלא קשורים לטיסה. "הוא שאל אותי איך קוראים לאנשים שיושבים סביבו", סיפרה. "הוא שאל מה אני רוצה לעשות כשאגדל והיכן אני רוצה ללמוד".

נערה מסייעת לנוסע חירש-עיוור (צילום: facebook / Lynette Scribner)
הצילום שריגש את הרשת(צילום: facebook / Lynette Scribner)
 

נוסעת בשם לינט סקריבנר, שישבה סמוך לקוק, פרסמה פוסט בפייסבוק ובו תיארה את התקשורת בין השניים. סקריבנר הדגישה כי צוות האוויר השתדל מאוד לסייע לנוסע ככל שניתן. היא ציינה לטובה גם נוסע בשם אריק שהתחלף עם קוק כך שיוכל לשבת במעבר וניסה גם הוא לסייע ככל יכולתו.

 

הפוסט המרגש זכה ליותר ממיליון לייקים ולתהודה ברשת. "היה מרתק לראות כשהיא סימנה אות אחר אותו אל תוך ידו", כתבה סקרינבר. "הוא היה מסוגל לקרוא את הסימנים והם המשיכו בשיחה". לאחר מכן הוסיפה: "כשהוא שאל אם היא יפה, היא הסמיקה וצחקה כשאריק, שלמד כמה סימנים במהלך הטיסה, סימן על ידו של טים 'כן' בהתלהבות".

 

"זה היה אמור לקרות"

הנוסעת המשיכה ותיארה את האווירה במטוס: "אני לא יודעת אם אי פעם ראיתי כל כך הרבה אנשים מתכנסים כדי לעזור לאדם אחר. כולנו בשורות ליד טים צחקנו וחייכנו ונהנינו מההנאה שלו לשוחח עם מישהו אחר. זו הייתה תזכורת נפלאה, בתקופה זו של הרבה רוע, שיש עדיין אנשים מאוד טובים שמוכנים לדאוג זה לזה".

 

קלרה דאלי סיפרה כי תמיד התעניינה בשפת הסימנים ולמדה אותה בגלל שהיא דיסלקטית ושפת הסימנים האמריקנית לא מצריכה שום כתיבה. ג'יין, אמה, סיפרה שהיא גאה בבתה שהתנדבה לסייע לקוק. "לא התפלאתי כשקלרה קפצה לעזור, בגלל שהיא אדם כזה".

 

קלרה ואמה היו אמורות בכלל לטוס ללוס אנג'לס, אך טיסתן בוטלה והן עלו על טיסת לפורטלנד בדרכן לטיסת המשך, ושם פגשו את טים. "כשהגענו לפורטלנד, קלרה אמרה: 'אני חושבת שזה היה אמור לקרות שהטיסה שלנו תתבטל כדי שאוכל להיות באותו מטוס ולעזור לו'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: facebook / Lynette Scribner
טים וקלרה מתקשרים במהלך הטיסה
צילום: facebook / Lynette Scribner
מומלצים