שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אסד מפציץ בדרום סוריה ומתכונן למבצע קרקעי
  צבא סוריה שולח כוחות לעיר דרעא, מעוז המורדים ליד גבול ירדן, ובמקביל תוקף את האזור ללא הפסקה: "הרוגים רבים בקרבות קשים ואלימים". ירדן מסרבת לקלוט את 45 אלף הפליטים שברחו לגבול

  סוריה פתחה אחר הצהריים (יום ג') בתקיפות אוויריות בעיר דרעא בדרום המדינה, סמוך לגבול ירדן, כהכנה לפעולה קרקעית. צבא אסד שולח כוחות לדרום מזרח העיר, שנחשבת למעוז חשוב של המורדים ושל אנשי ג'בהת א-נוסרה.


  הפצצות בדרעא סוריה (צילום: AFP)
  139 תקיפות אוויריות במחוז דרעא(צילום: AFP)

  צבא סוריה הפצצות אזור דרעא ()

  הפצצות בדרעא סוריה (צילום: AP)
  (צילום: AP)
   

  המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח כי יש "הרוגים רבים בקרבות קשים ואלימים" במזרח העיר. לפי הדיווח יש תנועה קרקעית גדולה מלווה בחיפוי של חיל האוויר. צבא אסד פועל לקטוע את צירי האספקה של המורדים סמוך לגבול הירדני.

  צבא סוריה אזור דרעא לחימה הפצצות אחרי ההשתלטות על בוסרה אל חריר ()
  חיילים סורים באזור דרעא
   

  משעות הבוקר היו 139 תקיפות אוויריות במחוז דרעא. מטוסי סוריה תוקפים כמה יישובים באזור - תקיפות ראשונות מאז יולי 2017. לאחר התקיפות בשנה שעברה נחתם הסכם "האזורים הבטוחים" בדרום סוריה, דרעא וקונייטרה. לפי דיווח ערבי רוסיה, מיוזמות ההסכם, הודיעה בצהריים שתוקפו תם - ובכך למעשה רמזה שהיא תיקח חלק בקרבות לכיבוש דרעא. 

   

  לפי האו"ם יותר מ-45 אלף אזרחים נמלטו מאזור הלחימה בדרעא וברחו לעבר הגבול עם ירדן. שר החוץ הירדני הבהיר מוקדם יותר שהגבול יישאר סגור, ושירדן לא תקלוט פליטים סורים. השר, איימן א-ספדי, קרא לאו"ם לטפל במצוקת הסורים במולדתם, ולא במדינה אחרת.

  סוריה דרעא משבר הומניטארי הפצצות פליטים (צילום: רויטרס)
  בדרך למשבר הומניטארי. 45 אלף פליטים(צילום: רויטרס)
   

  סוריה דרעא משבר הומניטארי הפצצות פליטים (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  פתק מסוק של הצבא הסורי ()
  מסוק בשמי דרעא. "כאן המלחמה התחילה - וכאן היא תסתיים"
   

  תרופה בבית חולים שדה ב דרעא סוריה ()
  הטלוויזיה הסורית: תרופה ישראלית נמצא בבית חולים שדה בדרעא

  היום השתלט צבא אסד על שטחים באזור העיר דרעא. החיילים השתלטו על העיירה בוסרה אל-חריר ועל אזור לאג'ה, ומשם המשיכו להתקדם לעבר העיר. השליטה בבוסרה אל-חריר חשובה לצבא סוריה משום שהיא מחלקת את אזור דרעא לשני חלקים ומונעת רצף גיאוגרפי שבו שולטים כוחות המורדים ואנשי ארגון ג'בהת א-נוסרה, שניהם אויבים של צבא אסד.

   

  לכיבוש דרעא יש חשיבות רבה, גם מבחינה סמלית: בדרעא פרצה ההתקוממות נגד משטר אסד לפני יותר משבע שנים.  "כאן החלה מלחמת האזרחים וכאן אנחנו נסיים אותה", נכתב בפתק ממסוק בשמי דרעא.

   

  ליעד אוסמו השתתף בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים