שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנסיך וויליאם נפגש עם נטע ברזילי וצייץ: "כפרה עליכם"
  הדוכס מקיימברידג' נפגש עם פעילים חברתיים ועם זוכת האירוויזיון בשדרות רוטשילד בתל אביב שנתנה לו במתנה מיני-לופר. השניים שתו גזוז והצטלמו עם מלצרים. לאחר מכן צייץ ארמון קנזינגטון וצירף תגית "#כפרה עליכם". אזרחים הריעו לנסיך "Love you" מבעד לגדרות האבטחה

   

   

  הנסיך וויליאם ממשיך בביקורו בישראל והבוקר (יום ד') נפגש עם זוכת האירוויזיון נטע ברזילי בשדרות רוטשילד בתל אביב. הנסיך ונטע שתו יחד בקיוסק הראשון בפינת הרחובות רוטשילד והרצל, שוחחו והצטלמו עם מלצרים. בפתח הכתבה: סרטון שצולם מפגישת וויליאם ונטע ברזילי.

   

  חשבון הטוויטר הרשמי של ארמון קנזינגטון סיכם את הביקור בשדרות רוטשילד: "הדוכס מקיימברידג' הצטרף לזוכת האירוויזיון נטע ברזילי לגזוז בשדרות רוטשילד". הארמון הסביר שגזוז זה משקה קל מוגז וסיכם בתגית "כפרה עליכם".

   

   

  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: AP)
  כשוויליאם פגש את נטע(צילום: AP)

  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: gettyimages)
  (צילום: gettyimages)

  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: Marc Israel Sellem)
  (צילום: Marc Israel Sellem)

  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: Marc Israel Sellem)
  (צילום: Marc Israel Sellem)
   

  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: gettyimages)
  (צילום: gettyimages)

   

  הנסיך ונטע סיירו בשדרות רוטשילד ושמעו סקירה קצרה על ההיסטוריה של המקום ממדריך הטיולים יונתן וייס. הם נעצרו ליד הקיוסק הראשון שהוקדם בתל אביב, שם קיבלו גזוז בטעם דובדבן. נטע העניקה לנסיך את סמלה המסחרי, מיני-לופר, והנסיך נשמע אומר לה: "את רוצה שאני אשיר? אני לא יכול לשיר, אפילו לא תו. אם היית שומעת אותי שר לא היית רוצה לשמוע את זה". נטע סיפרה כי הנסיך סיפר לה שהוא נהנה מאוד בביקור בתל אביב.

  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: gettyimages)
  שותים גזוז בשדרות רוטשילד(צילום: gettyimages)

  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: gettyimages)
  נטע מעניקה לנסיך מיני לופר במתנה(צילום: gettyimages)

  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: שאול גולן)
  (צילום: שאול גולן)

  אזרחים רבים עמדו, צילמו, צעקו ונופפו לנסיך מבעד לגדרות הביטחון. כמה מהם קראו לעברו "Love you" (אוהבים אותך). כעבור כמה דקות, נופף וויליאם חזרה לקהל, לחץ ידיים לעוברים והשבים.

   

  הנסיך ניגש אל הקהל הרב שנעמד צמוד לגדרות וניסה לדבר עם הדוכס מקיימברידג'. כמה מהאזרחים סיפרו שהם במקור מלונדון וכמה הם מתרגשים, אחת מהן הביאה לו סברס והסבירה שמדובר בפרי שמסמל את הישראליות. הוא גם קיבל מהנוכחים במקום זר פרחים צבעוני.

   

  משדרות רוטשילד המשיך הנסיך לבית ביאליק בעיר, שם נפגש עם יזמים צעירים ישראלים ופעילים חברתיים. בצהריים הגיע לפגישה עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן במסגרת ביקור רשמי ברשות הפלסטינית.

  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: Marc Israel Sellem)
  זר פרחים לנסיך(צילום: Marc Israel Sellem)

  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: Marc Israel Sellem)
  מחכים לוויליאם(צילום: Marc Israel Sellem)

   

   


  הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: דנה קופל)
  הנסיך נפגש עם יזמים בבית העיר(צילום: דנה קופל)

   הנסיך וויליאם בתל אביב (צילום: דנה קופל)
  הנסיך והיזמים(צילום: דנה קופל)

  הפגישה בין הנסיך וויליאם לאבו מאזן (צילום: רויטרס)
  הפגישה בין הנסיך וויליאם לאבו מאזן(צילום: רויטרס)

  הפגישה בין הנסיך וויליאם לאבו מאזן (צילום: רויטרס)
  קבלת הפנים ברמאללה(צילום: רויטרס)

  הדוכס מקיימברידג' ייפגש היום עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן וכן תיערך לכבודו קבלת פנים בבית הקונסול הבריטי במזרח ירושלים, בשכונת שייח ג'ראח, אליה הוזמנו נכבדים פלסטינים. מחר יסייר הנסיך בהר הבית, בכותל ובכנסיית הקבר בעיר העתיקה.

   

  לאחר מכן הוא יגיע לכנסיית מוריסטן ויבקר בקבר של סבתא רבתא שלו, הנסיכה אליס, בכנסיית מריה מגדלנה. במהלך ביקורו במזרח ירושלים יתלווה לנסיך נציג של משרד החוץ, אך בכותל המערבי הוא ילווה רק על ידי רב הכותל.

   

  הנסיך וויליאם מבקר ביד ושם (צילום: Kensington Palace)
  וויליאם ביד ושם. "לא ניתן לאמוד את עוצמת הזוועה"(צילום: Kensington Palace)

  אתמול השתתף הדוכס מקיימברדיג' בשורת אירועים שמייצגים את הישראליות. הוא פתח את היום בביקור מרגש ב"יד ושם" ונפגש עם ניצולי שואה שהוצלו בזכות סבתא רבתא שלו, הנסיכה אליס.

   

  במהלך ביקורו ב"יד ושם", סקר וויליאם את מיצג הנעליים באנדרטת השואה, שנלקחו מיהודים שנשלחו להשמדה במחנות בתקופת מלחמת העולם השנייה - וכינה אותו "מבעית" וכי "לא ניתן לאמוד את עוצמת הזוועה".

   

  אחר כך נפגש הנסיך הבריטי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה וגם עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, שביקש ממנו לשלוח מסר ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן: "שלח לו מסר של שלום. אמור לו שהגיעה העת שנוכל למצוא יחד דרך לבנות אמון. זה הצעד הראשון שעלינו לנקוט כדי לסיים את הטרגדיה בין שני העמים, שנמשכת כבר 120 שנים".

  בנימין נתניהו, שרה נתניהו והנסיך וויליאם (צילום: חיים צח/ לע
  הנסיך וויליאם עם ראש הממשלה ורעייתו(צילום: חיים צח/ לע"מ)

   

   

  הנסיך וויליאם השיב לריבלין: "אני מעריך מאוד את קבלת הפנים החמה כאן בישראל. אני מנסה להבין את התרבות הישראלית; ביקרתי ב'יד ושם' וחשבתי שיש לי ידע רב על הזוועות שקרו ליהודים במלחמת העולם השנייה. הייתי רוצה לדעת הרבה יותר על האזור ואני מקווה מאוד שהשלום ישרור בו. אני חושב שהביקור יהיה מעניין מאוד עבורי ואני מצפה בכיליון עיניים לפגוש את שני הצדדים".

   

  מירושלים עבר הנסיך וויליאם לתל אביב והשאיר את החליפה מאחור. הוא ביקר במשחק כדורגל של קבוצת ילדים ערבית-יהודית במרכז פרס לשלום, שם הפגין את כישוריו על המגרש. בפעם הראשונה הוא פספס את השער, אך לבסוף הצליח להבקיע.

   

   

   

  ממגרש הכדורגל הוא עבר לחוף פרישמן בתל אביב וזכה לתשואות רמות מצד הרוחצים והרוחצות. הוא צפה במשחק כדורעף חופים, עלה לסוכת המציל ואכל אבטיח עם קוביות גבינה בולגרית.

   

  את היום חתם הנסיך בקבלת פנים מיוחדת שנערכה עבורו בבית השגריר הבריטי ברמת גן. באירוע השתתפו פוליטיקאים רבים וכן ידוענים כמו הדוגמנית בר רפאלי, הזמר עברי לידר והזמרת שירי מימון.

   

  "הקשרים של ישראל ובריטניה מעולם לא היו טובים יותר", אמר הנסיך בנאום שנשא באירוע. "במזרח התיכון יש היסטוריה מסובכת וטרגית. יש צורך בהשלמה ובשלום. אני ידוע שאני חולק איתכם את הרצון לשלום בר קיימא ובריטניה עומדת איתכם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: gettyimages
  הנסיך וויליאם עם נטע ברזילי
  צילום: gettyimages
  מומלצים