שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפלסטיקאים נגד הקוסמטיקאיות: "הן מסכנות חיים"

  הן מבטיחות להסיר שומות ונגעי עור למרות שאין להן הכשרה רפואית והחוק אוסר עליהן לעשות זאת. האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית מזהיר את הקוסמטיקאיות: נפרסם שמות של מי שלא יחדלו מכך. יו"ר האיגוד, ד"ר מאיר כהן: "זה יכול לסכן את חיי המטופל"

  האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית שלח בימים האחרונים מכתבי התראה אישיים לעשרות רבות של קוסמטיקאיות ברחבי הארץ, שמבטיחות בפרסומים רבים ברשת – שהתגברו במיוחד לקראת הקיץ – הסרת נגעי עור, נקודות חן ושומות.

    

  במכתבי האזהרה נדרשו הקוסמטיקאיות לחדול מיידית מכל עיסוק בהסרת נגעי עור, ולתקן בהתאם את אתרי האינטרנט שלהן תוך פרסום הבהרה בולטת באתר, ולפיה הן מפסיקות לעסוק בתחומים אלו, שאינם בסמכותן.

    

  באיגוד מאיימים שאם הקוסמטיקאיות לא יבצעו זאת בימים הקרובים הם ייאלצו לפנות לרשויות אכיפת החוק ולפרסם לציבור את שמותיהן של הקוסמטיקאיות שחורגות מסמכותן.

   

  "למרשנו נודע, מתוך אתר האינטרנט שלך, כי את עוסקת בהסרת נגעי עור, פעולה שעל פי החוק מותרת אך ורק לרופא", כתב מטעם האיגוד עורך הדין שמואל ליאור לאותן קוסמטיקאיות. "בהיעדר כל הכשרה רפואית, אין בידייך הכלים לאבחן נגעי עור ו/או לטפל בהם כנדרש, ומשום כך יש בשירות שאת מציעה משום סיכון של ממש לבריאות הציבור.

   

  מומחיות רפואית השמורה לכירורג פלסטי מומחה ולרופא עור מומחה (צילום: shuterrstock) (צילום: shuterrstock)
  מומחיות רפואית השמורה לכירורג פלסטי מומחה ולרופא עור מומחה(צילום: shuterrstock)

   

  סיכון חיי החולה

  יודגש, כי חלק מנגעי העור הם סרטניים וקטלניים, ואי־אבחונם על ידי רופא מומחה בתחום רפואת העור או הכירורגיה הפלסטית מסכן את חיי החולה, פשוטו כמשמעו. הצגת עצמך כ'קוסמטיקאית קלינית מומחית בתחום הסרת נגעים' היא כוזבת, ומייצרת רושם שגוי כאילו יש לך הכשרה קלינית כלשהי.

   

  "הפרסום שלך הוא אפוא לא רק שקרי, אלא גם מהווה סכנה של ממש לבריאות הציבור והינך נדרשת לחדול לאלתר מכל עיסוק בהסרת נגעי עור, ולתקן בהתאם את אתר האינטרנט שלך, תוך פרסום הבהרה בולטת באתר כי חדלת מלעסוק בכך. ככל שלא תעשי כן בתוך 7 ימים מהיום, יפרסם מרשנו אזהרה לציבור אודותייך, וישקול נקיטה בצעדים נוספים כמתחייב מחומרת מעשייך".

   

  ד"ר מאיר כהן, רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ויו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית, הסביר אתמול: "לצורך בדיקה ואבחון נגעי עור לרבות שומות, נקודות חן וכתמים עוריים יש צורך במומחיות רפואית השמורה לכירורג פלסטי מומחה ולרופא עור מומחה.

   

  המונח 'קוסמטיקאית רפואית' הוא מונח שאינו קיים, ומטעה את הציבור לחשוב שקיימת הכשרה רפואית לקוסמטיקאית. לאור עלייה במקרי סרטן העור באוכלוסייה, קיימת חשיבות רבה באבחון מדויק בעת הסרת נגע אצל רופא שעבר הכשרה רפואית ובעל תעודת מומחה.

   

  "בחלק מהמקרים מדובר בנגע שחשוד כסרטני וצריך להישלח לבדיקה פתולוגית. זה לא יכול להתקיים אצל קוסמטיקאית, וכאן טמונה סכנה לבריאות הציבור. החשש הגדול ביותר הוא בהסרה של נגע סרטני באופן בלתי מוסמך שאינו מותיר אפשרות לטיפול נאות, ואף יכול לסכן את חיי המטופל".

     

  כך השמש מסוכנת לעור שלכם:

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הסרת שומה. רק על ידי רופא עור
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים