שתף קטע נבחר

ארה"ב: מבצע הטבח בחדר החדשות הואשם בחמישה סעיפי רצח

ג'ארוד ראמוס, שביצע את הטבח במערכת העיתון במרילנד, הואשם בחמישה סעיפים של רצח מדרגה ראשונה. לפי גורמי האכיפה מדובר ב"מתקפה מכוונת על חדר החדשות". חמישה עובדי העיתון נרצחו ושניים נפצעו. בעבר ניהל ראמוס תביעת לשון הרע נגד העיתון והפסיד

ג'ארוד ראמוס, היורה שביצע את הטבח במערכת העיתון ה"קפיטל גאזט" באנאפוליס, הואשם בחמישה סעיפים של רצח מדרגה ראשונה. כך עולה ממסמכי בית המשפט. הוא יובא בעוד כמה שעות לדיון בעניינו בבית המשפט בעיר.

ג'ארוד ראמוס רצח טבח רוצח מרילנד עיתון קפיטל גאזט (צילום: רויטרס)
ראמוס. מואשם בחמישה סעיפים של רצח מדרגה ראשונה(צילום: רויטרס)

חמישה בני אדם נרצחו ושניים נפצעו באירוע שכונה על ידי המשטרה - "מתקפה מכוונת על חדר החדשות". כל הנרצחים הם עובדי העיתון: עורך המשנה רוברט הייסן, עורך עמוד הדעות ג'רלד פישמן, הכתב הכללי ג'ון מקנמרה, וונדי ווינטרס האחראית על פרסומים מיוחדים ויועצת המכירות רבקה סמית.

 

גורמי אכיפה מסרו לפנות בוקר כי ראמוס נכנס לבניין המערכת "וחיפש את הקורבנות שלו". הוא נכנס לבניין, הגיע לחדר החדשות - הסתכל דרך דלת הזכוכית - והחל לירות. הוא השתמש בנשק ארוך והיה חמוש ברימונים מזויפים. מהמשטרה נמסר לאחר האירוע כי מטען נפץ נמצא בבניין - ונוטרל.

  

 

ראמוס היה מסוכסך במשך שנים עם העיתון, ותקף את קבוצת העיתונים המקומית בתביעות בבתי משפט ובפרסומים ברשתות החברתיות. בשנת 2012 תבע ראמוס את העיתון ואת כתב העיתון תומס הארטלי בגין לשון הרע - לאחר שפורסם טור שבו תואר כי ראמוס יצר קשר עם אישה בפייסבוק ושלח לה אימיילים בהם כינה אותה בכינויים גסים ואמר לה להתאבד. מסמכי בית המשפט מראים כי חמישה ימים לפני פרסום הטור ראמוס הודה באשמת הטרדה.

ציוצים של ג'רוד רמוס ()
ראמוס לשופט: "לך להז***ן, תעזוב אותי"

על פי הרישומים, ראמוס טען בתביעה מול העיתון כי נקודת מבטו לא הוצגה בצורה הוגנת בטור. בית המשפט ביטל את התביעה ב-2013. ראמוס ערער על הקביעה, וב-2015 בית המשפט שדן בערעור דחה שוב את התביעה.

 

במהלך קיום המשפט, בחשבון טוויטר תחת שמו של ראמוס פורסמו ציוצים רבים שמתחו ביקורת על ה"קפיטל גאזט", על העיתונאי הארטלי ועל השופטים. "אריק תומס הארטלי... תהרוג את עצמך כבר לפני שאני אעשה זאת (באופן חוקי בבית המשפט)", פורסם בחשבון הטוויטר ב-2014. בציוץ אחר תקף את השופט: "לך תז****, עזוב אותי במנוחה". מינואר 2016 החשבון נדם - עד אתמול, יום חמישי, זמן קצר לפני הירי במערכת העיתון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
היורה שהואשם ברצח
צילום: רויטרס
מומלצים