שתף קטע נבחר

טלגרם VS וואטסאפ: איזו אפליקציה נותנת לכם יותר?

התחרות בין שתי אפליקציות המסרים המובילות עולה מדרגה, אבל האם אתם מקבלים מספיק מהאפליקציה שלכם? אלה ההבדלים העיקריים בין וואטסאפ לטלגרם

השבוע הכריזה וואטסאפ על פיצ'ר חדש שנועד לקרב אותה למתחרה העיקרית - טלגרם: אפשרות ליצירת קבוצות שבהן רק המנהלים רשאים לשלוח הודעה. מי שקצת מכירים את טלגרם המתחרה, יודעים שמדובר בניסיון להעתיק את אחד הפיצ'רים הבולטים של האפליקציה - הקמת ערוץ, שמאפשר העברת מסרים מהמנהלים לרשימת התפוצה הקבוצתית.

 

 

מדובר בניסיון נוסף של וואטסאפ להדביק את הקצב מול טלגרם. האסטרטגיה הזאת של פייסבוק, שוואטסאפ נמצאת בבעלותה, היא לא דבר חדש: טלגרם מסומנת כרגע כמתחרה משמעותית, על אף שמספר המשתמשים בה עומד בספירה אחרונה על 200 מיליון בלבד, לעומת 1.5 מיליארד משתמשי וואטסאפ. כמו עם סנאפצ'ט, שהפיצ'רים המרכזיים שלה הועתקו לאינסטגרם ולפייסבוק לאחר סירוב עיקש לעבור לבעלות של פייסבוק, נראה שאותה אסטרטגיה מיושמת כעת גם על טלגרם.

 

באיזו אפליקציה תעדיפו לסמס? (אילוסטרציה: Shutterstock) (אילוסטרציה: Shutterstock)
באיזו אפליקציה תעדיפו לסמס?(אילוסטרציה: Shutterstock)

 

בזמן שוואטסאפ ממשיכה לשחרר פיצ'רים חדשים-ישנים, יש גם העניין הקטן של תדמית ציבורית. השנה האחרונה הייתה, כנראה, אחת הקשות בהיסטוריה של פייסבוק ושל מארק צוקרברג, המנכ"ל והמייסד, שהואשם במעילה באמונם של משתמשים, שיתוף מידע והפרת פרטיות בוטה. וואטסאפ לא נשארה בשולי הפרשה הזאת, על אף שלכאורה היא לא נוגעת לה. למעשה, מייסד וואטסאפ הודיע לפני חודשיים כי החליט לעזוב את החברה בעקבות חילוקי דעות עם צוקרברג. על פי דיווחים אז, חילוקי הדעות הללו נקשרו הן בפרשת הפרת הפרטיות, והן באסטרטגיה השיווקית ובמודל העסקי העתידי. לפי ההערכות, לא רחוק היום שבו פרסומות יגיעו גם אל תוך אפליקציית המסרים הפופולרית.

 

 

מנגד, מתייצבת טלגרם, שהתדמית הציבורית שלה הפוכה לגמרי. האחים ניקולאי ופאבל דורוב, שבאחריותם גם הרשת החברתית הרוסית VK, המקבילה של פייסבוק, השיקו את אפליקציית המסרים בשנת 2013. טלגרם נתפסת כאפליקציה בטוחה יותר, המתוכננת ומעוצבת באופן יותר מוגן ופרטי מאפליקציות אחרות. בחודש שעבר היא עלתה לכותרות בזכות מאבק בשלטונות רוסיה: טלגרם נחסמה לשימוש במדינה לאחר שמנהליה סרבו לשתף מידע עם השלטונות.

 

ואם כל זה לא מספיק ואתם עדיין מתנדנדים, הנה כמה הבדלים מרכזיים בין האפליקציות:

 

קבוצות

וואטסאפ - מספר משתתפים מקסימלי עומד על 256.

טלגרם - אפשרות ליצירת "סופרגרופ" עד 100,000 משתתפים.

הפיצ'רים המרכזיים מהקבוצות של טלגרם הועתקו אל וואטסאפ בעדכונים אחרונים: אפשרות ליצירת עמוד תיאור לקבוצה והגדרת מאפיינים. בנוסף, וואטסאפ מאפשרת למנהלי קבוצה להשתיק את המשתתפים האחרים ולהשתמש בה כערוץ מסרים חד-כיווני.

 

ערוצים

הפיצ'ר הזה לא קיים בוואטסאפ, ולמעשה הוא אחד המאפיינים הברורים שמבחינים בין טלגרם לבין האפליקציה הפופולרית. ערוצי טלגרם הנם ערוצי מסרים פומביים, אליהם אפשר להתחבר באמצעות קישור ישיר.

 

שיתוף קבצים

וואטסאפ - שיתוף סרטוני וידאו שצולמו מתוך האפליקציה - מוגבל עד 16MB. שיתוף קבצים חיצוניים מוגבל עד 100MB.

טלגרם - מאפשרת שיתוף קבצים גדולים, עד 1.5GB.

 

פרטיות

וואטסאפ - אפשרות למחיקת הודעה לאחר שנשלחה.

טלגרם - אפשרות לשיחה סודית, הודעות שנמחקות אחרי זמן מוגדר, התראה על צילום מסך, אפשרות למחיקת הודעה לפני ואחרי שנשלחה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים