שתף קטע נבחר

"מודעות אבל" במשרד החינוך: "ילד אלרגי לשומשום מת בטרם עת"

מחריף המאבק למען האלרגים: במהלך הלילה תלו הורים "מודעות אבל" בבניין משרד החינוך בתל אביב במחאה על הכוונה לבטל את הסייעות לילדיהם. "הרעיון הוא לזעזע את בכירי המשרד, שיבינו שמדובר בחיי ילדים"

הורים לילדים אלרגים תלו הלילה (בין שלישי לרביעי) "מודעות אבל" בבניין משרד החינוך בתל אביב במחאה על הכוונה לבטל את הסייעות לילדים אלרגים בגנים ובכיתות א'-ב' בשנת הלימודים הבאה.

 

מדובר בהמשך מחאת ההורים שמסגרתה הם הפגינו גם מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט ברעננה. על המודעות נכתב בין היתר: "בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על מותו בטרם עת של ילד אלרגי לשומשום כי לא היה מי שיזריק לו אפיפן בגן".

 

"הרעיון הוא לזעזע את מנכ"ל משרד החינוך ואת שר החינוך, שיבינו למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו אומרים שמדובר על חיים של ילדים", אמרה אם לילד אלרגי שהשתתפה בתליית המודעות הלילה. "עוד יש להם את זמן לשנות את ההחלטה ולתקן את זה. המסר הוא שאם הם לא יחזרו מההחלטה שלהם, זה מה שהולך לקרות.

 

"היום הסייעות הן הפתרון היחידי שיש, אז אי אפשר להוציא אותן ואז לחשוב על פתרון אחר. פתרון הסייעת הסביבתית הוא לא פתרון כי אי אפשר לשים סייעת אחת לכל בית הספר, בלי שיש מערכת כוללת של תמיכה והנחיות ששומרת על הילדים. זה בלתי אפשרי. אנחנו נמשיך לבוא לביתו של שר החינוך בכל מוצאי שבת, ואנחנו נחריף את המחאה".

מודעות אבל לילדים אלרגיים ()
"מודעות אבל" במשרד החינוך

מודעות אבל לילדים אלרגיים ()

המשבר נולד על רקע הכוונה של משרד הבריאות ומשרד החינוך לסיים את העסקתן של הסייעות לילדים אלרגים. כיום, ילדים אלרגים בגנים ובכיתות א'-ב', לאחר אישור זכאות, מקבלים סייעת צמודה אשר מפקחת ומלווה אותם, כמו גם את הסביבה שבה הם לומדים, ומקפידה לשמור עליהם רחוקים מסוג המזון אליו הם אלרגיים.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, הפתרון המסתמן לשנת הלימודים הבאה הוא "סייעת סביבתית". כלומר, במקום סייעת לכל ילד, תהיה סייעת לכלל תלמידי בית הספר.

 

בגנים הפתרון המסתמן הוא שאחת הסייעות תהיה אמונה על ילדים אלרגים. הפתרון הזה מכעיס כמובן את ההורים, שטוענים כי הוא יסכן את חיי ילדיהם. במהלך המשבר אף הכריזה הסתדרות המורים על סכסוך עבודה, שכן לטענתה האחריות על בריאות הילדים לא יכולה להיות של המורים.

 

"מעבר לעובדה שמשרד החינוך מחליט על דעת עצמו, מדובר בהחלטה שערורייתית שמפקירה את הילדים האלרגיים במוסדות החינוך ומסירה כל אחריות מהמוסד החינוכי לדאוג לשלומם ולביטחונם", אמרו אז בעמותת יהל לאלרגיות מזון. "אין בכוונתנו לשלוח את ילדינו לבתי הספר ולגנים בתחילת שנת הלימודים הקרובה, וניאבק בהחלטה שמסכנת את שלומם של ילדינו בכל האמצעים העומדים לרשותנו".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנחנו שומעים, מודעים וקשובים לדאגה של ההורים. אנחנו מקיימים דיאלוג עם משרד הבריאות, כדי לתת מענה בטוח וראוי לילדים עם האלרגיות למזון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים