שתף קטע נבחר

18 חודשי מאסר ללוחם דובדבן שהרג בשוגג את חברו ליחידה

ארבעה חודשים אחרי שסמ"ר שחר סטרוג ז"ל נהרג מפליטת כדור, אושר הסדר הטיעון בעניינו של הלוחם שירה. "באחת נגדע פתיל חייו של המנוח", צוין בגזר הדין. "הנאשם מתאבל ללא הפסק על אובדן חברו הטוב"

 

 

בית הדין הצבאי ביפו אישר היום (ד') את הסדר הטיעון בעניינו של לוחם יחידת דובדבן, שהודה והורשע בהריגת חברו ליחידה, סמל-ראשון שחר סטרוג ז"ל. לפי ההסדר, הלוחם נ' שפלט כדור קטלני מנשקו, נשלח ל-18 חודשי מאסר.

 

בגזר הדין צוין כי "מדובר באירוע טרגי, ירייה אחת שגדעה את פתיל חייו של המנוח. שחר התחנך על אהבת הארץ והזולת, היה פעיל בצופים ורצה לשרת שירות משמעותי. הוא עצמו פרץ ביחידת דובדבן ועשה הכול כדי לשרת בה. האובדן הכבד מלווה את משפחתו וחבריו".

גזר דין לחייל שירה בשחר סטרוג' ז
הלוחם שירה עם אחד מסנגוריו, עו"ד אבי חימי(צילום: יריב כץ)

בנוגע ללוחם שהרג את סטרוג צוין בגזר הדין כי "עברו של הנאשם נקי לחלוטין. מאז האירוע הוא מתאבל ללא הפסק על אובדן חברו הטוב ביותר ועל אובדן הקשר עם משפחת סטרוג שהייתה כמשפחתו. כיוונו של אקדח הטעון במחסנית כלפי גופו של המנוח וכל הפעולות חורגות מכל הנורמות. באחת נגדעו חייו של שחר, בן מוצלח. סבלו של הנאשם ניכר גם הוא".

 

עו"ד אבי חימי, שייצג את הלוחם עם עורכי הדין מירב הרשקוביץ יצחקי ואליסף מלמד מהסנגוריה הצבאית, אמר: "בית הדין קיבל את הסדר הטיעון שהושג. הכאב, הצער והיגון יישארו לעולמים. אנחנו שבים ומודים למשפחת המנוח, מדובר במלח הארץ. הנאשם חווה קשיים נפשיים קשים מאוד, גזר הדין הוא הקלה אבל כאבו יימשך לשנים".

 

עו"ד הרשקוביץ אמרה: "בית הדין נתן משקל של בכורה להליך הגישור שבו נטל חלק גם אביו של המנוח. אני חושבת שהליך של גישור פלילי שאותו ביצע נשיא בית הדין היה משמעותי, גם בתוצאות שלו שהביאו להסדר טיעון וגם ברמה הנפשית של כלל המעורבים".

סמ
סמ"ר סטרוג ז"ל

בדיון הקודם במשפט, שהיה ביום שני, שלח החייל היורה מסר למשפחתו של סטרוג ופרץ בבכי: "חשוב לי לדבר איתם ולהגיד שאני מצטער. אני ושחר היינו החברים הכי טובים בצוות, הוא לא היה רק חבר לצבא, אלא חבר לחיים. זה הכי כואב, שלא משנה מה אני אעשה אני לא אוכל לרפא את הכאב של משפחת סטרוג. אני פשוט רוצה להגיד להם שאני מצטער ושאני אוהב אותם. אני מקווה שבעתיד הם יוכלו לסלוח לי אם זה אפשרי".

 

האירוע הטרגי התרחש בחודש מרץ. הלוחם ל' פלט כדור מאקדחו לעבר סטרוג בזמן שהשניים ישבו בחדר בבסיס האם של היחידה המובחרת. סטרוג נפגע בחזהו, קיבל טיפול מהיר מחבריו ליחידה ופונה במצב אנוש לבית החולים הדסה בירושלים, שם נקבע מותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
הלוחם שירה בבית הדין הצבאי
צילום: יריב כץ
מומלצים