שתף קטע נבחר

שוברי הגלים הפכו ליצירות אמנות

תשעה אמנים נבחרו לצייר על עשרות טטריפודים במסגרת פרויקט אמנותי של אשדוד. התוצאה המופלאה מוצבת כעת בחופי העיר

 

 

יותר מ-40 אבני ענק של שוברי גלים (או בשמם המקצועי "טטריפודים"), שקושטו באיורים שונים, נפרשו לאורך רצועת החוף באשדוד במסגרת פרויקט אמנותי שנועד "להעמיק ולהציג את החיבור בין העיר אשדוד ותושביה לבין הים, ויצירת מרחב תרבותי בחופים".

 

כבר לפני שנתיים החברה לתיירות אשדוד פרסמה קול קורא מכל הארץ לעיצוב הטטריפודים שנשארו משיפוץ המרינה לפני 20 שנה. מבין עשרות הסקיצות שהוגשו, נבחרו תשעה אמנים שעיצבו את שוברי הגלים והפכו אותם ליצירות אמנות של ממש.

 

גודלו של כל אחד משוברי הגלים הוא שלושה מטרים והוא עשוי מבטון יצוק ששוקל יותר מ-12 טונות. לכן, הצבת שוברי הגלים בחופים הייתה פרויקט בפני עצמו שלביצועו נדרשו תכנון וציוד מורכבים.

תערוכה אשדוד (צילום: מייק אדרי)
לצייר על שובר גלים(צילום: מייק אדרי)

תערוכה אשדוד (צילום: מייק אדרי)
העברת האבנים הענקיות לחוף הייתה פרויקט בפני עצמו(צילום: מייק אדרי)

תערוכה אשדוד (צילום: עומר הרפז)
ציורים בסגנונות שונים(צילום: עומר הרפז)

תערוכה אשדוד (צילום: מייק אדרי)
שובר גלים אבטיח(צילום: מייק אדרי)
 

גם תהליך העיצוב, שנמשך כחודשיים, היה מורכב לעיתים, כשהאמנים היו צריכים להתמודד עם סופות חול שהגיעו מדי פעם והקשו על העבודה ועם סקרנות רבה מצד המתרחצים שהגיעו לראות את התהליך, כולל כמה זוגות ביום חתונתם שהגיעו להצטלם במקום.

 

המנהל האמנותי של הפרויקט הוא האמן האשדודי הצעיר אליסף מיארה, אשר גם היה אחד המעצבים. עוד השתתפו: ראובן כהן, ויטלי יעקב, אינה קצב, עוז מדר, אדוארד דולקרט, עידו בטלבי, הרצל דוסטיר ודודי שובל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מייק אדרי
אחד האמנים בפעולה
צילום: מייק אדרי
מומלצים