שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מצילים חיים: 11 מבני משפחת סלמה מיבנאל הם מתנדבים במד"א
  11 מבני משפחתו של אבנר סלמה מיבנאל, חסיד של האדמו"ר שיק זצ"ל, הם מתנדבים במד"א. "בני המשפחה שלי בכוננות 24 שעות ביממה, בארוחות שבת ואפילו ביום כיפור"

  משפחת סלמה מיבנאל היא ככל הנראה המשפחה הכי מתנדבת בהצלת חיים במד"א. 11 מבני המשפחה סיימו קורסי חובשים ומגישי עזרה ראשונה והם חלק מצוותי הכוננות באזור טבריה.

   

  אבנר סלמה, אבי המשפחה, בן 63, במקור קיבוצניק מגבעת השלושה, מתגורר יותר מ-30 שנה ביבנאל והוא חסיד של האדמו"ר שיק זצ"ל. הוא אביהם של 7 בנים ו-4 בנות וסבם של עשרות נכדים ונינים.

   

   (צילום: דוברות במד
  (צילום: דוברות במד"א)

   

  בתמונה: מימין: הנכד שמעון סלמה (16.5), הנכד אליעזר שלמה סלמה (20) , הנכד נחמן נתן סלמה (20, הבן מנחם סלמה (30), הבן נחמן סלמה (31, הרב אבנר סלמה (יושב), הבן אליעזר שלמה סלמה (28), החתן נפתלי קורץ (22), הבן שמעון אהרון סלמה (19) , הנכד מרדכי סלמה (17.5), בן הזקונים נתן חיים סלמה (16.5).

   

  "יש לי 10 בנים ובת, נכדים וחתן שסיימו קורס חובשים וקורס מגישי עזרה ראשונה, כולם במד"א יבנאל", הוא אומר ומסביר, "אני חסיד של הרב שיק זצ"ל שתמיד דאג שנתרום לקהילה ודאג שעל האמבולנס ביבנאל יהיה כתוב שהוא מופעל על ידי קהילת חסידי ברסלב ביבנאל. כל הילדים שלי גרים ביבנאל חוץ מבת אחת שגרה ברכסים, כל המשפחה שלי בכוננות 24 שעות ביממה.

   

  "לא פעם הם יושבים אצלי בארוחת שבת עם המשפחה ופתאום עוזבים את השולחן ואת המשפחה ויוצאים להציל חיים, אפילו ביום כיפור בזמן תפילת עמידה הם קיבלו קריאה ויצאו לטפל באדם בבית אבות", סיפר אבנר סלמה בגאווה.

   

  לסלמה יש גם מסר חברתי חשוב. "כיהודי חרדי אני חושב שלנשים שומרות נגיעה ודתיות יהיה נוח יותר לקבל טיפול רפואי מאישה ולכן עודדתי את בתי לעבור קורס במד"א ואני מעודד את שאר בנותיי ונכדותיי לעבור קורסים במד"א כדי להציל חיים", סיכם סלמה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות במד"א
  משפחת סלמה. מתנדבים במד"א
  צילום: דוברות במד"א
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים