שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראאד סלאח שוחרר למעצר בית
  ראש הפלג הצפוני נעצר לפני 10 חודשים ומתנהל נגדו משפט בגין עבירות הסתה. בית המשפט המחוזי דחה את ערעור הפרקליטות והורה לשחרר את סלאח למעצר בית עד תום ההליכים. "יגיע הזמן המתאים לדבר", אמר סלאח

   

  בית משפט המחוזי בחיפה שחרר היום (ו') למעצר בית מלא את ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח' ראאד סלאח, 10 חודשים לאחר שנעצר. אתמול החליט בית משפט השלום לשחררו, אך הפרקליטות ערערה. הערעור לא התקבל וסלאח שוחרר היום.

   

  סלאח יישאר במעצר בית עם אזיק אלקטרוני בכפר כנא עד תום ההליכים במסגרת המשפט שמתנהל נגדו בגין עבירות הסתה לאחר שאמר דברים, בין היתר, בהלווית מבצעי הפיגוע בהר הבית באום אל-פחם, שבו נרצחו שני שוטרים. במהלך תקופה זו מותר לו רק לפגוש את בני משפחתו ונאסר עליו לדבר עם התקשורת. "אסור לי לדבר, אבל יגיע הזמן המתאים שאדבר. אני מרגיש טוב", אמר סלאח לאחר שחרורו.

   

  ראאד סלאח לאחר השיחרור למעצר בית ()
  סלאח לאחר שחרורו
  עשרות אנשים קיבלו אותו ובעת שיצא מבית המשפט אנשים צעקו "נקריב את חיינו למען מסגד אל-אקצה". בנוסף, מאות מתושבי כפר כנא כבר הכינו לו קבלת פנים והניפו את דגלי התנועה.

   

  אום עומר, אשתו של השייח', אמרה: "היה לי חשש שלא ישחררו אותו, אבל תודה לאל שהוא יוצא מהכלא. מדובר ברדיפה פוליטית בגלל עמדתו על מסגד אל-אקצה. נכון שהוא לא חוזר לבית שלו ולמשפחתו, אבל אנחנו מוכנים לכל הקשיים ונמשיך להיות חזקים".

   

  בכפר כנא, כאמור, מאושרים. "אנחנו מוכנים לעשות הכול למען השייח. למנהיג כמוהו צריך לדאוג ולתמוך. המשטרה ושב"כ צריכים לעזוב אותו ולהפסיק לרדוף אותו. עדיף שיטפלו בפשיעה וברציחות בחברה הערבית. אנשים חפים מפשע נמצאים בכלא והפושעים משוחררים", אמרו תושבים.  

  חגיגות בכפר כנא לרגל שיחרורו למעצר בית של השיח' ראאד סלאח ()
  חגיגות בכפר כנא

  בכתב האישום מופרטים מעשיו של סאלח, שעל פי המדינה מהווים הסתה ועידוד טרור. ב-27 לדצמבר 2015 נשא סאלח נאום בבאקה אל גרביה ושם הציג את תוכנו של הספר "תורת המלך" ככזה המתיר את דמם של ילדים פלסטינים בהתאם ל"כיבוש הישראלי אשר הכריז מלחמה על הילדות הפלסטיניות".

   

  במקרה אחר, ב-21 ביולי אשתקד, נשא סאלח נאום בתפילת יום השישי באום אל-פחם בפני קהל של מאות אנשים. הוא בירך את המראבטון והמראבטאת (שהוצאו מחוץ לחוק) על עמידתם בפני כוחות הביטחון הישראליים בשער האריות סמוך לאל-אקצה. "עד הרגעים האלה, הכיבוש הישראלי פצע 79 מבני משפחות המראבטון והמראבטאת של אל-אקצא, שחלקם במצב מסוכן, פצועי ראש וחזה, שדמם הטהור נשפך", אמר סאלח. "אני מבקש שאלוהים יקבל את כל השהידים של מסגד אל-אקצא היום. את השהיד מוחמד, ואת השהיד מוחמד, ואת השהיד מוחמד (מבצעי הפיגוע בהר הבית). מבקש מאלוהים שיאסוף את (נשמתם) עם (נשמות) הנביאים והצדיקים והשהידים ההולכים בדרך הישר".

   

  ב-27 ליולי, בזמן הלוויתם של המחבלים, שבה השתתפו אלפי אנשים ובהם רעולי פנים, נאם סאלח ואמר: "ברגעים האלה נתפלל לאלוהים שיעלה את ערכם במרומים וברגעים כאלה לא נוכל אלא לבקש מאלוהים ישתבח ויתעלה שיסלח לכל התפילה מעומק ליבנו. במעמדם הגבוה בגן העדן שלמעלה אלוהים תכבד אותם בשתיית מים (שרבת מאא' במקור) יחד עם הנביא מחמד עליו השלום, שתייה שלאחריה לעולם לא יהיו צמאים עוד".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים