שתף קטע נבחר

אמא נגררה לניידת: תיעוד מ"מחאת הילדים האלרגיים"

מול בית שר החינוך בנט הפגינו ברעננה עשרות הורים במחאה על הפתרון מעורר המחלוקת של משרד החינוך לגבי סייעות בגנים שבהם ילדים הסובלים מאלרגיות. "אתם לא מתביישים?", קראו ההורים. ארבע מפגינות עוכבו לחקירה

 

 

עשרות הורים הפגינו אמש (שבת) מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט ברעננה, במחאה על הסיכום בעניין הסייעות לילדים אלרגיים. ארבע מפגינות עוכבו לחקירה. בתיעוד שהגיע לידי ynet נראה שוטר גורר את אחת המפגינות ומוביל אותה לניידת משטרה שהגיעה למקום. "תגידו לי אתם, אתם לא מתביישים?", צעקה אחת המפגינות אל עבר השוטרים בשעה שאלו הובילו את אחת האמהות לניידת. "תתביישו לכם", קראו חבריה.

 

כאמור, השבוע הודיע משרד החינוך על סיום המשבר בעניין הסייעות לילדים אלרגיים בגנים ובכיתות א'-ב'. כיום זכאים הילדים הללו לסייעת אישית, שתפקידה למנוע מהם גישה לסוג המזון ולחומר המסכן אותם. על פי הודעת משרד החינוך, לא יחול שינוי בהעסקת הסייעות בכיתות א'-ב' ובשנת הלימודים העסקתן תימשך כרגיל.

 

מעצר של אמא בזמן הפגנה מול ביתו של נפתלי בנט במחאה על ביטול הסייעות לילדים אלרגניים ()

מודעות אבל לילדים אלרגיים ()
המחאה בשבוע שעבר

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט (צילום: גדעון שרון)
שר החינוך נפתלי בנט(צילום: גדעון שרון)

בגנים, לעומת זאת, הפיתרון הוא שבמקום סייעת לכל ילד אלרגי, כפי שקורה כיום, בגנים בהם ישנה סייעת אחת תתווסף סייעת נוספת שתהיה אמונה על כלל הילדים הילדים האלרגיים בגן; ובגנים שבהם יש שתי סייעות, תהיה אחת מהן אמונה על הנושא.

 

עוד הודיעו במשרד כי "שתי הסייעות תוכשרנה ותקבלנה גמול על מתן מענה לילדים האלרגנים בעת הצורך". בשעה שהפיתרון שניתן בבתי הספר משביע את רצון ההורים - הפיתרון בגני הילדים הוא כרגע זה שמעורר מחלוקת.

 

"הסיכום לא מקובל עלינו כי הוא לא פותר את הבעיה בגני הילדים", אמר ל-ynet ישראל אליסף, אחד המפגינים במקום. "הסיכום החדש לא פותר שום בעיה. לא הגיוני שסייעת שעסוקה בהרבה מאוד תפקידים אחרים תשמור גם על ילד אלרגי, וזה דווקא בגיל שהילדים הכי פחות מודעים. דווקא בגיל הזה לא נותנים שום פיתרון. שוב בנט מראה שגני הילדים לא מעניינים אותו". ההורים הפיצו את מספר הטלפון הנייד של השר בנט בקבוצות הוואטסאפ וברשתות החברתיות. "הם הולכים להיות מופצצים בסמסים עכשיו", אמר אליסף.

 

מהמשטרה נמסר כי "הערב, במהלך הפגנה ברעננה, מספר מפגינות הפרו את תנאי ההפגנה ואת הסדר הציבורי במקום ולא נשמעו להוראות השוטרים כאשר חרגו מן המתחם שאושר והוסכם בתנאי רישיון ההפגנה. על כן, ארבע מהמפגינות (בגילאי 39, 40, 53 ו-61 ממודיעין ובאר שבע) עוכבו לתחנת המשטרה לחקירה. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי מחד, אך לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי ופגיעה במרקם חיים תקין מאידך".

מודעות אבל לילדים אלרגיים ()

"מודעות אבל" במשרד החינוך: "ילד אלרגי לשומשום מת בטרם עת"

בשבוע שעבר תלו הורים לילדים אלרגיים "מודעות אבל" בבניין משרד החינוך בתל אביב במחאה על הכוונה לבטל את הסייעות לילדים הסובלים מאלרגיות בגנים ובכיתות א'-ב' בשנת הלימודים הבאה. על המודעות נכתב, בין היתר: "בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על מותו בטרם עת של ילד אלרגי לשומשום כי לא היה מי שיזריק לו אפיפן (מזרק המכיל אפינפרין ומהווה טיפול-נגד לאלרגיה - א.י) בגן".

 

"הרעיון הוא לזעזע את מנכ"ל משרד החינוך ואת שר החינוך, שיבינו למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו אומרים שמדובר על חיים של ילדים", אמרה אם לילד אלרגי שהשתתפה בתליית המודעות הלילה. "עוד יש להם את זמן לשנות את ההחלטה ולתקן את זה. המסר הוא שאם הם לא יחזרו מההחלטה שלהם, זה מה שהולך לקרות.

 

"היום הסייעות הן הפתרון היחידי שיש, אז אי אפשר להוציא אותן ואז לחשוב על פתרון אחר. פתרון הסייעת הסביבתית הוא לא פתרון כי אי אפשר לשים סייעת אחת לכל בית הספר, בלי שיש מערכת כוללת של תמיכה והנחיות ששומרת על הילדים. זה בלתי אפשרי. אנחנו נמשיך לבוא לביתו של שר החינוך בכל מוצאי שבת, ואנחנו נחריף את המחאה".


פורסם לראשונה 07/07/2018 22:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים