שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סוף לאופניים הצהובים: Ofo יוצאת מישראל
  פרסום ראשון: החברה החליטה להפסיק את תוכניות הפיילוט שהיא מקיימת בישראל עד סוף החודש. האופניים שכבר נפרסו בישראל צפויים להיתרם. מהחברה נמסר בתגובה: "Ofo העולמית החליטה להפסיק את פעילותה במזרח התיכון"
  ענקית האופניים השיתופיים Ofo יוצאת מישראל. החברה החליטה להפסיק את תוכניות הפיילוט שהיא מקיימת בישראל עד סוף החודש. האופניים שכבר נפרסו בישראל צפויים להיתרם.

   

  אופניים (שאול גולן)
  האופניים שכבר נפרסו - ייתרמו(שאול גולן)

   

  חברת Ofo היא ענקית סינית שמפעילה ברחבי העולם שירות אופניים שיתופיים ללא תחנות עגינה, ולאחרונה החלה לפעול בישראל. האופניים מפוזרים בעיר, מצויידים ברכיב GPS כך שכל אחד יכול לראות על גבי אפליקציה היכן הם ממוקמים. המשתמש מגיע לאופניים הקרובים אליו, משחרר את המנעול באמצעות קוד, נוסע למחוז חפצו, משאיר את האופניים שממתינות לרוכב הבא. החיוב נעשה דרך האפליקציה.

   

  החברה מפעילה כיום 500 זוגות ברחבי רמת-גן ו-100 זוגות בקמפוס אוניברסיטת בר אילן, והיתה אמורה להפעיל את שירותיה גם בעיר בת ים ובערים נוספות. לאחרונה, כפי שפורסם ב-ynet ובידיעות אחרונות, Ofo החליטה לבטל פיילוט שנערך במכון וייצמן, בין השאר בגלל שימוש לרעה בשירות מצד משתמשים.

  עם זאת, נראה שהחלטתה לצאת מישראל לא קשורה לכך, אלא היא חלק ממהלך עולמי - והיא צפויה להכריז על יציאתה מערים וממדינות נוספות.

   

  בישראל ממשיכה לפעול בינתיים מתחרתה של Ofo, חברת מובייק הסינית שמפעילה שירות שיתוף אופניים דומה, באוניברסיטת ת"א, רחובות, מועצה אזורית עמק הירדן, קריית ביאליק וקריית מוצקין.

   

  מ-ofo נמסר בתגובה: "חברת Ofo העולמית החליטה להפסיק את פעילותה במזרח התיכון על מנת להתמקד באיזורים אחרים בעולם. ההחלטה התקבלה בדרגים הגבוהים ביותר בחברה כהחלטה אסטרטגית וללא כל קשר להצלחתה של ofo בעיר כזו או אחרת. ofo שפעלה בעיר במסגרת פיילוט, זכתה להצלחה וישראלים רבים השתמשו בשירות. אנו מודים לכל מי שלקח חלק בפיילוט ולעירייה שראתה את פוטנציאל המיזם. ofo ישראל תתרום חלק מזוגות האופניים, בשיתוף עיריית רמת גן, לארגונים שונים בישראל".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים