שתף קטע נבחר

טענה שחרדים שילמו לחולדאי מיליונים, העירייה מתכוונת לתבוע דיבה

תושבת שכונת רמת אביב טענה בפוסט שפרסמה כי גורמים חרדים שילמו לראש עיריית תל אביב רון חולדאי מיליוני שקלים בתמורה להפעלת ישיבה ומקווה במרכז הקהילתי במקום. בתגובה, העירייה הודיעה כי בכוונתה להגיש נגדה תביעת דיבה בטענה כי מדובר בפוסט שקרי. התושבת: "טעיתי, אבל העובדות על מעורבות חרדית בשכונה עם גיבוי של העירייה נכונות"

עיריית תל אביב הודיעה היום (א'), בצעד חריג, כי היא מתכוונת להגיש תביעת דיבה נגד אחת התושבות שפרסמה פוסט בפייסבוק שלטענת העירייה "היה שקרי וגרם לבלבול רב בקרב תושבי הסביבה". ההחלטה התקבלה לאחר שבקשת העירייה ממפרסמת הפוסט להכניס את תגובת העירייה או לתקן את הפוסט שכתבה לא נענתה.

 

לכתבות נדל"ן נוספות

 

הסיפור החל לאחר שעו"ד עדה רבון, תושבת שכונת רמת אביב א', פרסמה בסוף יוני פוסט בו כתבה כי "ברמת אביב הורסים את המרכז הקהילתי הישן ברח' לבנון 37 ובמקומו מקימים מרכז קהילתי גדול. עד כאן הכל טוב. נודע לי כי החרדים נתנו לחולדאי 45 מיליון שקל והם יקבלו למעלה ממחצית המרכז שיכלול ישיבה, מקווה וכו'. הפרטים בדרך. זה כיבוש מוחלט של השכונה. מדובר במבנה ענק. וזו בגידה מוחלטת של העירייה. חייבים להתארגן".

 

 

הדמיית המרכז הקהילתי החדש ברמת אביב (קרדיט: קיסלוב קיי אדריכלים)
הדמיית המרכז הקהילתי החדש ברמת אביב. מאבק על צביון השכונה(קרדיט: קיסלוב קיי אדריכלים)

 

הפוסט שהפך לוויראלי בקרב תושבי השכונה גרם לפניות רבות למוקד העירוני מתושבי השכונה שזעמו על התנהלות העירייה. בתגובה פרסמה העירייה הודעה בה נכתב כי "בניגוד לפרסומים שקריים ומטעים אלה, המרכז הקהילתי ברמת אביב א' אינו נבנה מכספים שהועברו על ידי גורמים חרדים, אלא מכספי העירייה בלבד. כמו כן, בניגוד לנטען, לא מתוכננים לפעול במקום מקווה או ישיבה חרדית. גודלו של המרכז הקהילתי המתוכנן הוא 2,500 מ"ר בלבד".

 צילום מסך
(צילום מסך פייסבוק)
 

 

בעיריית תל אביב ציינו, כי תוכנית המרכז הקהילתי החדש גובשה בהליך שיתוף הציבור בו השתתפו כ-1,000 תושבים. לדבריה, המרכז יענה על הצורך בשדרוג המרכז הקהילתי הקיים בהתאם להתפתחות השכונה, הכוללת הקמת אשכול גנים והקמת בית ספר יסודי נוסף. גודלו יהיה זהה למרכזים קהילתיים בשכונות הדומות בגודלן לשכונת רמת אביב א'. 

 

עו"ד רבון אמרה בשיחה עם ynet, כי  "יש דברים שאני מודה שטעיתי בהם - ואני חוזרת בי מהם. אני יודעת היום שהמספרים שכתבתי בפוסט לא נכונים, אבל העובדות על מעורבות חרדית ברמת אביב עם גיבוי של העירייה – זה הדבר הנכון. ברמת אביב יש מגמה של החרדה והדתה שנעשית בגיבוי של עיריית תל אביב על ידי מתן סיוע, ביוזמות ובהליכים משפטיים כמו לדוגמה שינוי שימושים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים