שתף קטע נבחר

ליברמן על רעידות האדמה: אנחנו עדיין מחכים לקבינט

יו"ר ישראל ביתנו אמר בפתח ישיבת הסיעה כי התוכנית הרב השנתית להתמודדות העורף עם רעידות אדמה הועברה לאישור הקבינט, "אבל הישיבה בוטלה לפני שבועיים, ברגע האחרון". על חמאס: "מציע להם להתעשת ולהפסיק עם השריפות"

 

 

שר הביטחון תוקף את ההתנהלות, אחרי יותר מעשר רעידות אדמה קלות באזור הכינרת בימים האחרונים: בפתח ישיבת סיעת "ישראל ביתנו" אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי "אנחנו קצת שכחנו את ההיסטוריה. בחודש יוני שעבר נערך תרגיל רעידת האדמה הכי גדול שנעשה במדינת ישראל. גם הפקת לקחים נעשתה במשך חצי שנה ובינואר השנה פרסמנו מסקנות מאותו תרגיל ארצי בתקשורת".

 

"בעקבות זה פיקוד העורף גיבש תוכנית רב שנתית להתמודדות ומוכנות של העורף הישראלי גם למצב חירום ביטחוני וגם לנושא רעידות אדמה", הוסיף ליברמן. "אחרי שגיבשנו את התוכנית הרב שנתית היא הועברה לאישור הקבינט. הקבינט היה אמור להתקיים לפני כשבועיים ובוטל ברגע האחרון. אנחנו עדיין מחכים לאותו קבינט, אותה ישיבה שתאשר תוכנית להתמודדות עם רעידות אדמה ושיפור מוכנות העורף".

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בהמשך בישיבת הליכוד לרעידות האדמה האחרונות. "בינואר 2018 פרסמנו מסקנות מתרגיל ארצי של רעידת אדמה, שפורסמו בתקשורת גלויה, 39 עמודים. הכדור נמצא במגרש של המועצה לביטחון לאומי, שאחראית על כינוס הקבינט המדיני-ביטחוני ואני מאוד מקווה שאנחנו אכן נקיים דיון ונקבל החלטה בהקדם האפשרי".

 

חוק הגיוס: "לא מוכנים לשנות שום אות"

בישיבת הסיעה איים ליברמן על ארגון הטרור השולט בעזה, אחרי יותר משלושה חודשי טרור אש: "בדרך שבה חמאס מתנהל הוא עלול לשלם מחיר יותר כבד מצוק איתן. המציאות הזאת ששורפים לנו יום יום חורש טבעי, בשטח של עיריית נתניה או רחובות, לא יכולה להימשך. אני מציע להם להתעשת ולהפסיק עם השריפות. בימים הקרובים נמשיך להכביד על המעברים. הנחיתי את צה"ל לנקוט כמה צעדים".

 

ליברמן התייחס גם לחוק הגיוס, שראש הממשלה נתניהו אמר כי נמצא בראש סדר העדיפויות, ואמר כי "עמדתנו ברורה מאוד - אנחנו לא מוכנים לשום תזוזה ולשום שינוי. לא מילה ולא אות ולא פסיק ולא נקודה. סביר להניח שיש קושי טבעי להשלים את חקיקת הגיוס בשבועיים שנוצרו".

 

 
יו"ר המחנה הציוני ומפלגת העבודה, אבי גבאי, תקף בישיבת סיעתו את ראש הממשלה בנימין נתניהו. "השבוע חלפו ארבע שנים מאז סיום מבצע צוק איתן. מבצע שבו נהרגו 74 לוחמים ואזרחים. מה עשתה הממשלה בארבע השנים האלה כדי להפוך את ישראל לבטוחה יותר, לטובה יותר? אילו צעדים מדיניים, כלכליים או אסטרטגיים ננקטו מול רצועת עזה? כלום ושום דבר.נתניהו מזמן כבר לא מר ביטחון, הוא אולי מר מיקרופון", אמר גבאי.

 

הוא הוסיף כי "במקום לנצל את השקט ששרר אחרי המבצע, את החולשה של חמאס ואת כעס האזרחים העזתיים כלפיו - נתניהו בזבז את מבצע צוק איתן. לא המבצע נכשל, הממשלה נכשלה. ארבע שנים אחרי והדרום שוב בוער. אלפי דונמים נשרפים בגלל שאין מנהיג בישראל. אין מנהיג בישראל, אין מר ביטחון. יש פוליטיקאי מיומן שלא מקבל החלטות ומעביר את ישיבות הקבינט בכסת"ח ובפחד מבנט ומליברמן.

 

אין מחשבה קדימה, אין יוזמה, אין כלום. מבצע אחרי מבצע, הרוגים ועוד הרוגים - ובשביל מה? בשביל עוד תקופה קצרה של שקט? בשביל מה כל הדם? וכשנתניהו לא מצליח, הוא מגמד את הכישלון. מתרחק ממנו כדי שלא ידבק. עונה 'נקסט' לשאלות על ביטחון, ושולח את ביטן למלמל שעד הבחירות זה ייפתר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים