שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אפליקציה למתדלקים בפז: צבירת כסף מתדלוק וקנייה ב-yellow
  פז השיקה אפליקציה שמאפשרת לצבור 10% מערך כל קנייה בחנויות הנוחות ו-10 אגורות לכל ליטר דלק. בדיקת האותיות הקטנות מגלה לא מעט הגבלות, למשל בכסף שצברתם לא ניתן בינתיים לקנות דלק. וגם: בכמה תצטרכו לקנות ב-yellow או לתדלק כדי לממש את הצבירה?

  חברת פז רוצה להגדיל את מאגר הלקוחות של yellow: החברה העלתה אפליקציה חדשה בשם yellow (ילו), על שם רשת חנויות הנוחות שלה, המאפשרת ללקוחות שהורידו אותה לצבור 10 אגורות על כל ליטר דלק בתחנות פז, ולצבור 10% מערך כל רכישה בחנויות yellow.

   

  המימוש של הכסף הנצבר ייעשה מדי רבעון קלנדרי והחל מ-50 שקל צבירה. כלומר לא תוכלו לממש את הכסף שצברתם לפני שהגעתם לרף של 50 שקל. לפז היתה בעבר אפליקציה בשם דומה, אך כעת היא משנה קונספט.

  אפליקציה של פז (צילום מסך)
  (צילום מסך)
   

  כל חברות הדלק מנסות בשנים האחרונות ללקט רווחים בתחומים ש"סובבים" את הדלק. הצרכן הישראלי לא ממהר היום להוריד אפליקציות, ולכן חברות הדלק מנסות את מזלן עם אפליקציות שמעניקות לכאורה תמורה כספית.

   

  איך משתמשים?

  לפי ההנחיות באפליקציה, יש להוריד אותה לטלפון הנייד מחנות האפליקציות, להזין פרטי אשראי ולצבור כסף ב"שק הכסף". כיוון שזו אפליקציה חדשה, תקבלו במתנה 30 שקל להתחלת הצבירה. ה"שק" "ייפתח" כאמור ברגע שתגיעו לרף של 50 שקל צבירה.

   

  בעת ההגעה לעמדת התדלוק יש להקיש באפליקציה על "תדלוק בצ'יק". האפליקציה מזהה את מיקום הלקוח, שולחת במסרון קוד בן 4 ספרות אותו יש להזין בעמדת התדלוק, ואז ניתן להתחיל לתדלק. האפליקציה מאפשרת גם תדלוק מרחוק עבור רכב שפרטיו הוזנו מראש (של בני משפחה בדרך כלל), וכך הורים יכולים לעקוב אחר ההוצאות של ילדיהם המשתמשים באותו רכב, למשל.

   

  כדי לשלם בחנות הנוחות יש לגשת למוכרן ולמסור לו את מספר תעודת הזהות. הודעת פוש תישלח אז לטלפון הסלולרי מהאפליקציה, לשם אישור התשלום.

   

  בשלב ראשון, את הכסף שנצבר ניתן לממש ברכישות מזון ומשקאות בסניפי yellow. בהמשך ניתן יהיה לממש את הכסף גם ברכישת דלק וקניה באתר האינטרנט של החברה.

   

  לקוחות פזומט, יצברו גם הם 10 אגורות על כל ליטר דלק, למרות שמקום העבודה משלם להם על הרכב. כמו כן אפשר להזמין מוצרים דרך האפליקציה, כולל קפסולות קפה ופירות וירקות, ולקבל הודעות על חבילות שממתינות בסניפים.

   

  המצטרפים יקבלו קופון קפה ראשון חינם, ויוכלו "לנקב" כוסות קפה באפליקציה ולקבל את הכוס השישית בחינם. צבירת כוסות הקפה צריכה להיעשות תוך חצי שנה.

   

  האותיות הקטנות: הצבירה מתבטלת אם לא הגעתם ל-50 שקל ברבעון

  שימו לב להגבלת הרבעון: יש להגיע ל-50 שקל ברבעון כדי לממש כסף צבור, לא משנה מתי הצטרפתם. הכוונה לרבעון קלנדרי של שלושה חודשים קבועים ולא רנדומליים (1 בינואר עד 31 במרס, 1 באפריל עד 30 ביוני, 1 ביולי עד 30 בספטמבר, 1 באוקטובר עד 31 בדצמבר). כלומר, אם הצטרפתם ב-1 בספטמבר, עליכם לצבור 50 שקל תוך חודש כדי לממש את הצבירה. לא ברור למה הגבלתה הרבעון הזו מגולגלת לצרכנים.

   

  אם לא הגעתם ל-50 שקל, הצבירה מתבטלת ולא מועברת מרבעון לרבעון: כך למשל, אם ברבעון הראשון של השנה צברתם 55 שקל, ברבעון השני הגעתם ל-30 שקל ובשלישי הגעתם ל-80 שקל, בסך הכל צברתם 135 שקלים בלבד. 30 השקלים שצברתם ברבעון השני בטלים, ולא מועברים לרבעון הבא.

   

  אם אתם מתדלקים בלבד, הצבירה כמעט בלתי אפשרית: קחו בחשבון שלא משנה כמה עולה לכם דלק, לא תצברו 10% מערך הקנייה (כ-60 אגורות לליטר לפי מחיר הדלק כיום), אלא 10 אגורות בלבד. זאת בניגוד לקנייה ב-yellow שם הצבירה היא של 10% מערך המוצרים.

   (צילום: רועי צוקרמן) (צילום: רועי צוקרמן)
  (צילום: רועי צוקרמן)
   

  כלומר, הצבירה בתדלוק פחות משתלמת מהצבירה בחנויות הנוחות. למשל אם אינכם קונים כמעט כלל בחנויות הנוחות, תצטרכו לקנות דלק באלפי שקלים בשלושה חודשים. מכאן ניתן להסיק שהאפליקציה היא אמצעי של החברה להגדיל את הרכישות ב-yellow.

   

  הגבלה על צבירת הכסף בתדלוק: צבירת הכסף בתדלוק מוגבלת לעד 30 שקל ברבעון. כלומר מי שמתדלק בלבד נדרש לתדלק ב-3,000 שקל ומעלה ברבעון כדי להגיע ל-30 שקל. בנוסף יהיה עליו להוסיף קניות ב-yellow בסכום הגבוה מ-200 שקל, כדי לעבור את רף 50 השקלים למימוש הכסף הנצבר. בחברה מניחים שרוב הלקוחות ישלבו בין שני סוגי הקניות, אבל כאמור אין ספק שהצבירה בדלק כמעט בלתי אפשרית עבור מימוש הצבירה.

   

  אם אתם רק קונים ב-yellow ורוצים לממש את הצבירה - תצטרכו לקנות ביותר מ-500 שקל ב-3 חודשים. לעומת צבירה באמצעות תדלוק, הרבה יותר ריאלי להגיע לסכום של 167 שקל בממוצע בחודש באמצעות 5 קניות בסכום של כ-30 שקל (קפה + כריך + שתייה + חטיף אנרגיה, למשל).

   

  בכסף שנצבר אי אפשר לתדלק: כרגע, לא תוכלו לממש את הכסף שצברתם על תדלוק. כלומר אפשר לצבור כסף (10 אגורות) בתדלוק, אבל אי אפשר לממש כסף צבור על תדלוק. החברה רוצה בשלב זה שתוציאו את הכסף שצברתם – בחנות ילו. בעתיד כנראה יתאפשר לממש את הצבירה גם על דלק.

   

  אי אפשר לממש את הכסף שנצבר בחנות אונליין: אפשר לצבור בה 10% על כל קנייה אונליין, אבל אי אפשר לממש בה כסף צבור - אותו כאמור אפשר לממש רק בחנויות yellow הפיזיות.

   

  הצבירה באתר האינטרנט מותנית בשמירת פרטי כרטיס אשראי באתר: מי שלא מסכים לשמירה – לא יצבור כסף.

   

  הצבירה בחנויות yellow מוגבלת: אין צבירה בקניית מוצרים שאינם מוצרי מזון ומשקה, סיגריות, טבק ומוצרי עישון ואין צבירה ברכישת שירותים מתקדמים ומשיכת כספים.

   

  יש הגבלה על הצבירה:
  הסכום המקסימלי שרשאי לצבור חבר מועדון בכל עת עומד על 1,000 שקל.

   

  לא ניתן לממש את הסכום הנצבר ברכישה שבה עברתם את רף 50 השקלים: המימוש יכול להתבצע רק בקנייה שאחרי כן.

   

  האפליקציה לא עובדת בכל תחנות הדלק ובחנויות yellow: לפז 274 תחנות דלק ו-240 חנויות. יש 20 תחנות פז שבהן לא ניתן לשלם במשאבות התדלוק באמצעות האפליקציה, אלא בחנויות yellow בלבד; 16 חנויות פז ו-yellow לא משתתפות במועדון, ועוד 12 תחנות פז לא משתתפות במועדון. את הרשימה המלאה אפשר למצוא בתקנון.

   

  אם צברתם מעל 50 שקל ברבעון ולא מימשתם את הכסף, הוא נשמר לכם, אבל רק לשנתיים.

   

  מה יש למתחרים?

  לסונול יש אפליקציה דומה ששודרגה באפריל השנה. לקוחות שמורידים אותה ומשלמים דרכה מקבלים הנחה מיידית של 25 אגורות על כל ליטר בנזין ו-5% בחנויות הנוחות. ההטבות האלה הן בתוקף עד סוף השנה. כלומר, אין צבירה של כסף ויש הנחה מיידית.

  צילום ארכיון (צילום: אוראל כהן) (צילום: אוראל כהן)
  צילום ארכיון(צילום: אוראל כהן)
   

  בנוסף, מי שמשלם באפליקציה מקבל בכל חודש סל קופונים בלעדיים שניתן לממש, כמו בפז.

   

  האפליקציה של סונול כן מאפשרת לצבור נקודות על כל תדלוק של ליטר בנזין. הלקוחות מקבלים "נקודת ליטר" על כל קנייה של 5 שקלים בחנות הנוחות שניתן להמירן להטבות והנחות.

   

  גם לסונול יש באפליקציה כרטיסיית קפה המעניקה כוס שישית חינם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים