שתף קטע נבחר

ליברמן בגולן: ניסיון להקים תשתית טרור בחסות המשטר הסורי

שר הביטחון סייר ברמת הגולן ונפגש עם אנשי פיקוד הצפון. הוא הזהיר: "כל חייל סורי שיימצא באזור החיץ, מסכן את נפשו". עוד התייחס לסגירת מעבר כרם שלום: "מקווה שהמסר נקלט אצל ראשי חמאס"

 

 

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן שסייר מאז אמש ברמת הגולן ונפגש עם אנשי פיקוד העורף הזהיר הבוקר (יום ג'): "אנחנו מזהים שגורמים המזוהים עם ארגוני הציר (האיראני-שיעי) מנסים להקים בגולן תשתית טרור בחסות המשטר הסורי. זה דבר בלתי מתקבל על הדעת, ונפעל מול כל תשתית טרור שנזהה פה באזור. בעינינו המשטר אחראי, והוא ישלם מחיר על שיתוף הפעולה עם ארגוני הציר".

ביקור אביגדור ליברמן ברמת הגולן (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

ביקור אביגדור ליברמן ברמת הגולן (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
 

ליברמן ביקר בין השאר באתר הקרבות בתל סאקי, שם מסר הצהרה לתקשורת: "אני נמצא בגזרה מאמש, עם אלוף הפיקוד וראשי האוגדות. אני חייב לציין שמאוד התרשמתי מהמוכנות של כוחותינו, לנוכח האירועים. מגיע להם שאפו. סיירנו לאורך הגבול וראינו את האוהלים של הפליטים. אנחנו מוכנים להעניק סיוע הומניטרי, אבל לא מוכנים לקבל שום פליט לתוך שטח ישראל. דבר שני הוא ההקפדה על ההסכם הפרדת הכוחות מ-74'. כל חייל סורי שיימצא באזור החיץ, מסכן את נפשו. גם באזורים האחרים, נקפיד על קוצו של יוד, על כמות הכוחות על פי ההסכמים מ-74'".

 

השר נשאל על הרחקת הכוחות האיראניים למרחק 40 ק"מ מהגבול, והשיב: "עצם הנוכחות האיראנית בסוריה מבחינתנו היא דבר בלתי סביר. לא מוכנים לכך בשום מקום, ונפעל מול כל התבססות איראנית בסוריה".

  

על השפעת סגירת מעבר כרם שלום, אמר כי מוקדם לקבוע מה יהיו תוצאת המהלך: "מה שיעבור בכרם שלום זה מזון ותרופות. ההחלטה התקבלה אתמול, והיישום התחיל היום. אני מקווה שזה מסר שנקלט אצל ראשי חמאס, ונראה הפסקה מיידית של טרור ההצתות".

 

בתחילת החודש תגבר צה"ל את אזור הגבול עם סוריה בכוחות שריון וארטילריה. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר במקביל: "נמשיך להגן על גבולותינו. נמשיך להעניק סיוע הומניטרי, אך לא נאפשר כניסה לשטחנו. אני עומד בקשר רצוף מול הקרמלין והבית הלבן בעניין זה".

 

כוחות התגבור כוללים פלוגות של טנקים וסוללות של תותחים שונים, בהם כלים של ארטילריה מדויקת, שנפרסו בקרבת הגבול. תגבורי כוחות דומים נרשמו בשנים האחרונות כמה פעמים בגזרת הגולן כשעלתה המתיחות מול סוריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
שר הביטחון ברמת הגולן
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים