שתף קטע נבחר

הנעדרת שנקברה בחצר ביתה: למשטרה כיוון חקירה הקשור לסביבת הנרצחת

במקביל לאיתור גופתה של אופירה חיים (56) מתל מונד, מתמקדת המשטרה בכיוון חקירה הקשור לסביבת הנרצחת. בגלל צו איסור הפרסום לא ניתן להרחיב בשלב זה על מהות החשדות. אחותה של הנרצחת: "לא מעכלת שזה הסוף של אחותי. ככה להרוג אותה?"

 

המשטרה, שאיתרה הבוקר (יום ג') את גופתה של אופירה חיים (56), הנעדרת מתל מונד שנרצחה ונקברה בחצר ביתה, מתמקדת בכיוון חקירה הקשור בסביבתה. בגלל צו איסור הפרסום לא ניתן להרחיב בשלב זה על מהות החשדות. במסגרת החקירה נגבו עדויות מבני משפחתה.

 

איילה, אחותה של חיים, אמרה: "אנו המומה, כואבת, לא מעכלת, לא מאמינה שזה הסוף של אוחתי. אופירה ג'דאית שלא מפחדת מכלום. ככה להרוג אותה?". אופירה חיים הותירה אחריה שלוש בנות: מור, סיוון ועדיה. 

 

מהשעה 8:00 המשטרה גידרה את הבית, ולא איפשרה לאיש להיכנס בשעה שבמקום פעלו חוקרים ואנשי המעבדה לזיהוי פלילי. השוטרים נותרו במקום במשך שעות ארוכות ואספו ראיות.  

זירת הרצח בה נמצאה גופתה של אופירה חיים בתל מונד (צילום: שמיר אלבז)
כוחות משטרה רבים הגיעו לחצר ביתה של אופירה חיים, שבה נקברה לאחר הרצח (צילום: שמיר אלבז)

זירת הרצח בה נמצאה גופתה של אופירה חיים בתל מונד (צילום: שמיר אלבז)
שוטרים בזירה(צילום: שמיר אלבז)

אופירה חיים הוכרזה כנעדרת לפני כשלושה שבועות. במשטרה טוענים כי מיד עם קבלת התלונה על היעדרה ביצעו חיפושים ופתחו בחקירה על אודות היעלמותה. אתמול ביצעה משטרת ישראל הערכת מצב שבעקבותיה הגיעו הבוקר שוטרים וצוותי זיהוי פלילי לחיפושים וחפירות במקום מגוריה.

 

כפי שחשדו במשטרה, במהלך החיפושים נמצאה גופה החשודה כגופת הנעדרת קבורה מתחת לעצי תפוז ופיקוס בחצר ביתה. עקב מצב הגופה היא תישלח לזיהוי סופי במכון לרפואה משפטית באבו כביר. במשטרה אומרים כי "ככל שיאושר החשד כי מדובר בגופתה של אופירה חיים הרי שמדובר בחקירת רצח".

זירת הרצח בה נמצאה גופתה של אופירה חיים בתל מונד (צילום: שמיר אלבז)
כוחות משטרה בביתה של חיים(צילום: שמיר אלבז)

אופירה חיים (צילום: באדיבות המשפחה)
אופירה חיים(צילום: באדיבות המשפחה)

תושבים בתל מונד אמרו כי "זו מבוכה למשטרה שגופתה נמצאה כעבור שלושה שבועות בחצר ביתה". אחת.השכנות סיפרה כי "ב-8:00 בבוקר הגיעו הרבה שוטרים והתחילו לחפור מאחור. במהלך החפירות הרחנו ריח חזק. בת משפחה שהייתה אצלנו סיפרה שאתמול הריחה ריח רע ולא הבינה מה המקור שלו". היא סיפרה שהייתה לה שכנות טובה עם אופירה חיים.

 

ביום היעלמותה הותירה חיים בביתה את מכוניתה והטלפון שלה נותר כבוי. הראשונה להבחין בהיעדרה הייתה בתה עדיה, ששהתה בהודו. "ניסיתי להתקשר אליה ביום רביעי ללא הצלחה. כל הזמן ניסיתי ואמא לא ענתה. זה לא אופייני לה. התחלתי לדאוג, התקשרתי למשפחה. קניתי כרטיס טיסה וחזרתי לישראל", אמרה.

 

סיפור ההיעלמות פורסם ב-ynet בשבוע שעבר, ובמשטרה אמרו כי בעקבות אותה כתבה חלה פריצת הדרך - לאחר שעד אז לא נרשם קצה חוט שיוביל למציאתה. לפני כמה ימים אמרו בני המשפחה כי הצליחו להבין שאופירה נעלמה כשהייתה בעבודה, ובמסגרתה הלכה לקנות בצהריים כיבוד לכנס שאליו הוזמנה. היא שבה הביתה והחליפה בגדים. אז הייתה אמורה לצאת לכנס, אבל לא הגיעה אליו. הכיבוד נמצא ברכב שחנה בחניית הבית. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שמיר אלבז,באדיבות המשפחה
כוחות משטרה רבים הגיעו לחצר ביתה של אופירה חיים
צילום: שמיר אלבז,באדיבות המשפחה
מומלצים