שתף קטע נבחר

נתניהו אחרי החקירה: "לא הוצג שום דבר חדש"

מטעם ראש הממשלה, שנחקר במשך כחמש שעות במסגרת תיק 4000 (פרשת בזק-וואלה), נמסר: "נתניהו לא עשה שום שירות מיוחד לאלוביץ'. תיק 4000 לא היה ולא נברא"

 

 

זמן קצר אחרי תום חקירתו היום (ג') של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת בזק-וואלה (תיק 4000) - שנמשכה כחמש שעות ונערכה בידי חוקרי רשות ניירות ערך ולהב 433 - נמסר מטעמו כי "בפני ראש הממשלה לא הוצג היום שום דבר חדש. ראש הממשלה נתניהו מעולם לא עשה עסקה עם שאול אלוביץ' תמורת סיקור אוהד". גם עו"ד יצחק מולכו ודוד שמרון מסרו עדות פתוחה בפרשה.

 

"להיפך", נמסר, "לאורך שנים ראש הממשלה נתניהו סוקר בעקביות באופן עויין באתר 'וואלה'. סיקור שלילי זה הגיע לשיאו בשיטפון של כתבות ארסיות דווקא ערב הבחירות ב-2015, בניסיון לשכנע את הציבור להצביע נגדו. זה בדיוק פרק הזמן שבו מעלילים עליו שעשה כביכול את העסקה".

 

אינפו גרפיקה חשודים ב תיק 4000 פרשת בזק פרשה 1270 שוחד מרמה בנימין נתניהו ()
 

מטעם נתניהו נמסר עוד כי "גם הטענה על יחס מיוחד לאלוביץ' בעסקת בזק-יס היא מופרכת. ראש הממשלה חתם על עסקת המיזוג לאחר שורת החלטות של ועדות מקצועיות, לרבות הרשות להגבלים עסקיים ומועצת הכבלים והלוויין, ולאחר הנחייה מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התקשורת.

 

"אין מקרה אחד שהוצג בפני ראש הממשלה, שבו כשר תקשורת הוא לא חתם על ההמלצות של גורמי המקצוע - וכך נהג גם במקרה זה. הוא לא עשה שום שירות מיוחד לאלוביץ'. תיק 4000 לא היה ולא נברא".

 

לפני כחודש פגש נתניהו בפעם האחרונה את החוקרים. אז הייתה ציפייה שהוא ייחקר בפרשת בזק (תיק 4000), אך אנשי היחידה הכלכלית של להב 433 ביקשו דווקא לגבות ממנו עדות - שלא כחשוד - בפרשת הצוללות (תיק 3000). חוקרי המשטרה התקבלו בקריאות "כל הכבוד" מצד קומץ מפגינים מחוץ למעון ראש הממשלה. המפגינים קראו גם: "ביבי נתניהו - לכלא מעשיהו".

 

החוקרים צפויים היו לעמת את ראש הממשלה עם עדותו של עד המדינה ניר חפץ, מי שהיה דוברו ויד ימינו של נתניהו ומקורב למשפחתו. חפץ קושר את נתניהו ליחסי השוחד לכאורה עם בעלי בזק לשעבר שאול אלוביץ' ואתר "וואלה!".

 

חפץ, שהיה איש הקשר מול מערכת "וואלה!", טען בין השאר כי בתמורה להקלות הרגולטוריות שקיבל אלוביץ' בבזק, הוענק למשפחת נתניהו סיקור אוהד באתר. חפץ עצמו היה האיש, לדבריו, שיישם את המדיניות הזאת.

 

שאול אלוביץ' (משמאל) וניר חפץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שאול אלוביץ' (משמאל) וניר חפץ(צילום: מוטי קמחי)
 

במהלך החקירה, ולאחר חתימתו על הסכם עד המדינה, הצליחו החוקרים להגיע למכשיר הסלולרי של חפץ, שבו על-פי החשד התקבלו הוראות מבני משפחת נתניהו - בעיקר מרעייתו שרה ובנו יאיר - וכן הוראות השיבוש לכאורה שהועברו למחיקת מסרים.

 

נתניהו כבר טען בעבר שהוא עצמו לא העביר מסרים כאלה ומבחינתו הוא לא העניק שום הקלות לשאול אלוביץ' בבזק, ואף לא קיבל שום תמורה מאתר "וואלה!". עם זאת, עדותו של חפץ משלימה את עדותו של עד המדינה שלמה פילבר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, שקשר גם הוא את נתניהו להקלות שקיבלה בזק.

 

לפני כשבועיים התייחס היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לחקירות נתניהו הנמשכות. "הטיפול החקירתי במדיה הדיגיטלית דורש מיומנות וטיפול מיוחדים. היא מכילה חומר רב שיש לשמוע, לסווג ולתמלל. זו מלאכה שלוקחת הרבה מאוד זמן, אך היא חשובה מאוד". הוא הוסיף כי "יש עדי מדינה ב-4000 שמעידים גם על דברים בתיקים האחרים והמצב הזה מטבע הדברים חייב לבצע השלמות גם בתיקים האחרים.

 

"למשל - בתיק 4000 הגיעו אלינו הקלטות של עד מדינה שהיו קשורותם לתיקים האחרים, ולכן יש צורך בגביית עדויות נוספות שקורות בימים אלה. התיקים נמצאים בשלב מתקדם מאוד אבל יש עדיין עבודה. אני מבקש לתת למשטרה לעשות עבודתה. אני אומר לאלה שאומרים להגיש כתב אישום - חכו. גם לחשודים יש זכויות. אני לא מתכוון להתפרק מחובתי להגיע לחקר האמת בגלל צייצנים. הם לא מזיזים לי את קצה הציפורן", אמר מנדלבליט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
בנימין נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים