שתף קטע נבחר

נתניהו ורעייתו למנדלבליט: בדוק את החקירות שניהל ניצב ריטמן

במכתב, שנשלח ליועץ המשפטי לממשלה, כתבו עורכי הדין של בני הזוג נתניהו כי ניצב רוני ריטמן "נגוע במשוא פנים, משום שהאמין שמשפחת נתניהו יזמה את התלונה שהגישה כנגדו פקודתו בגין הטרדה מינית"

 

 

עורכי הדין של משפחת ראש הממשלה בנימין נתניהו פנו הערב (ג') ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לבדוק מחדש את החקירות שהתנהלו בזמן כהונתו של ניצב רוני ריטמן, כמפקד יחידת להב 433. השר לבטחון פנים גלעד ארדן לא הסכים למנות את ניצב ריטמן לשום תפקיד נוסף במשטרת ישראל לאחר שהוחלט שהוא יסיים את תפקידו כראש להב ולמעשה הביא לסיום דרכו במשטרה, בניגוד לעמדת מפכ"ל המשטרה.

 

במכתב, שנשלח על-ידי עורכי הדין של המשפחה יעקב וינרוט ויוסי כהן, נכתב כי "היום התברר שניצב רוני ריטמן, שעמד בראש חקירות ראש ממשלת ישראל ורעייתו, היה נגוע במשוא פנים, משום שהאמין שמשפחת נתניהו יזמה את התלונה שהגישה כנגדו פקודתו בגין הטרדה מינית".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו וניצב רוני ריטמן (צילום: צביקה טישלר, רויטרס) (צילום: צביקה טישלר, רויטרס)
ראש הממשלה בנימין נתניהו וניצב רוני ריטמן(צילום: צביקה טישלר, רויטרס)
 

ריטמן פיקח מתוקף תפקידו על חקירת פרשת המעונות שהובילה לאישום נגד שרה נתניהו, ועל תיקי 1000, 2000 ו-4000 שבהם חשוד ראש הממשלה בשוחד.

 

השניים הוסיפו כי "דבר זה מטיל צל כבד על החקירות שנוהלו בראשותו נגד משפחת נתניהו, וכל עניין שנבדק על ידי היחידה בראשותו ביחס לבני הזוג נתניהו, מוטל בספק". בסוף המכתב ביקשו השניים מהיועמ"ש ש"יבדוק מחדש את החקירות הנ"ל".

 

ריטמן ביקש לבדוק אם פרשת המעונות הביאה לתלונה נגדו. שרה נתניהו (צילום: MCT) (צילום: MCT)
ריטמן ביקש לבדוק אם פרשת המעונות הביאה לתלונה נגדו. שרה נתניהו(צילום: MCT)

עורך דינם של בני משפחת נתניהו, יוסי כהן (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
עורך דינם של בני משפחת נתניהו, יוסי כהן(צילום: אלכס קולומויסקי)

מוקדם יותר היום פורסם ב"הארץ" כי ריטמן ביקש בחקירתו במח"ש שעסקה בעבירות מין בקצינת משטרה, לבדוק אם יש קשר בין התלונה נגדו לבין החקירה נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות. על פי הדיווח, סנגוריו של ריטמן רמזו שהתלונה נגדו התקבלה בעקבות חקירת פרשת המעונות.

 

ריטמן הודיע בחודש מאי כי הוא פורש מהשירות במשטרה. בשבועות שקדמו לפרישה מהמשטרה, ניצב ריטמן המתין למינוי לתפקיד חדש, אך מהלך זה נמנע לאחר שהשר לביטחון פנים גלעד ארדן סירב למנותו לכל תפקיד ניצב.

 

בחודש ינואר נזף המפכ"ל אלשיך בניצב ריטמן בעקבות פרשת ההטרדה המינית של הקצינה צ'. הנזיפה התבצעה בעקבות דרישת בג"ץ מהמשטרה בשל סגירת החקירה הפלילית נגד ריטמן.

על-פי ההחלטה מינואר, ריטמן יכול היה להישאר במדים, אולם לא יוכל להתקדם או לקבל או תפקיד משמעותי דוגמת מפקד מחוז או ראש אגף התנועה.

 

על פי תלונתה של צ', ריטמן הטריד אותה מינית לפני כמה שנים בתום מסיבה של המשטרה, שלאחריה הלך אחריה למכוניתה בחניון ונישק אותה בכוח. אחרי שתיק החקירה הפלילית נגדו נסגר בהוראת היועץ המשפטי לממשלה, פנתה צ' לבג"ץ והשופטים ביקשו מהמפכ"ל תשובות בנוגע לצעדים המשמעתיים שבכל זאת יינקטו נגד ריטמן.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: חיים צח / לע"מ
בנימין ושרה נתניהו
צילום: חיים צח / לע"מ
מומלצים