שתף קטע נבחר

סוף לשמועות: וואטסאפ תסמן הודעות שרשרת

בעקבות ביקורת הולכת וגוברת כלפי אפליקציית המסרים הפופולרית, בעיקר בהודו - שם בחודשים האחרונים נרשמו מספר מקרי רצח של אזרחים כתוצאה מתפוצת "פייק ניוז", וואטסאפ תסמן הודעות שהועברו בשרשרת

אחת התופעות הבעייתיות ביותר ברשתות חברתיות ואפליקציות מסרים בכלל, ובוואטסאפ בפרט, היא הפצת שמועות שקריות: מדובר בהודעות המכילות תוכן שקרי, שמועברות שוב ושוב בין אנשים ובין קבוצות, וכך הולכות וצוברות תאוצה. כעת, וואטסאפ נוקטת לראשונה במהלך שמטרתו להילחם בתופעה.

 

וואטסאפ (צילום מסך)
כך תסומן הודעת שרשרת בוואטסאפ(צילום מסך)

 

מעתה, כשמישהו ישלח בקבוצה או בצ'אט פרטי הודעה שלא הוא עצמו כתב - כלומר, הועברה אליו, ההודעה תסומן בתווית אפורה חדשה שתופיע מעליה: "הודעה שהועברה" (Forwarded). כך למעשה כל הודעה שמועברת בין קבוצות ובין אנשים תסומן, וניתן יהיה לזהות אותה ככזו.

 

הפיצ'ר החדש יהיה תקף כמובן גם במקרים של בדיחות, תמונות ו"ממים" המועברים על גבי הפלטפורמה בתדירות גבוהה. המשתמשים יוכלו להפעיל שיקול דעת בעת קריאת הודעה מסומנת שכזו, ויוכלו לדעת שהיא הועברה ממקור אחר ולא נכתבה על ידי איש הקשר ששלח אותה. כדי לראות את התווית החדשה יש צורך בגרסה העדכנית ביותר של וואטסאפ, ועל אף שהפיצ'ר החדש כבר זמין - ייתכן שייקחו מספר ימים עד שיגיע לכלל המשתמשים.

 

הרקע לדברים הוא תופעה הולכת וגוברת של שמועות שקריות בוואטסאפ, שהגיעו לשיאן לאחרונה בהודו - השוק הגדול ביותר של וואטסאפ, עם 200 מיליון משתמשים. במהלך החודשים האחרונים נרשמו מספר מקרים של אנשים שנהרגו באירועי לינץ' על ידי המון זועם, בעקבות שמועות שקריות שנפוצו באפליקציית המסרים והזהירו מפני סוחרי איברים וחוטפי ילדים.

 

כמובן שגם בישראל שמועות וואטסאפ שקריות הן תופעה נפוצה, כשהמקרים המתוקשרים יותר הם אלה של דיווחי וואטסאפ בעת תקופות של פעילויות מבצעיות וסביב אירועים בטחוניים.

 

על אף המאמץ, לא בטוח שהצעד הזה של וואטסאפ אכן יספיק: לא ברור האם הסימון החדש אכן יגרום לאנשים לחשוב פעמיים ולהסס לפני שהם מעבירים הודעה שקרית.

"לוואטסאפ אכפת מהבטיחות שלכם. אנו מעודדים אתכם לחשוב לפני שמשתפים מסרים שהועברו אליכם. זכרו שניתן גם לסמן הודעות כספאם או לחסום אנשי קשר", נכתב בבלוג באתר החברה.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה: Shutterstock
וואטסאפ
אילוסטרציה: Shutterstock
מומלצים