שתף קטע נבחר

פוענח רצח אופירה חיים שנקברה בחצר ביתה, נעצרו שני קרוביה

סמוך לחצות חלה התפתחות דרמטית בחקירת הרצח שלפי החשד אירע בגלל סכסוך כספי. הבוקר ידון בית המשפט בהארכת מעצרם של קרוב וקרובת משפחה של המנוחה. פרקליטי החשודה: "ברור כי אין לה כל חלק במעשה עצמו ולא ברורה כלל הטענה נגדה. יש לקוות כי החקירה תסתיים בהקדם"

 

 

 

המשטרה פענחה אתמול (יום ג') את רצח אופירה חיים, שנקברה מתחת לעץ התפוז בחצר האחורית של ביתה. סמוך לחצות חלה התפתחות דרמטית בחקירת הרצח הקשורה לשני החשודים שנעצרו, קרובי משפחתה של הנרצחת. הבוקר ידון בית המשפט בהארכת מעצרם של החשודים.

 

אתמול חקרה המשטרה כמה מקרובי משפחתה של אופירה חיים - שגופתה נמצאה לאחר שנעדרה כשלושה שבועות - בחשד למעורבות ברצח. המשטרה חושדת כי הרקע לאירוע הוא סכסוך כספי. בית המשפט הטיל צו איסור פרסום על רוב פרטי החקירה.

זירת הרצח בה נמצאה גופתה של אופירה חיים בתל מונד (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
 

במקביל, בני משפחתה עדיין מתקשים לעכל את הבשורה המרה. אמש הם אמרו בעצב: "היא נקברה מתחת לעצים שהיא נטעה וטיפחה כי תכננה ליהנות מפירותיהם". כמו כן, נודע כי אחד מחבריהם של קרובי המשפחה שנחקרו בחשד למעורבות באירוע - עבר לגור באחרונה בבית. לאחר שנודע כי אופירה חיים נעדרת - הוא זה שטיפל בגינה וטיפח אותה.

עדיה ומור חיים (צילום: עידו ארז)
שתיים מבנותיה של אופירה חיים, עדיה ומור (צילום: עידו ארז)

אותה בת משפחה הוסיפה כי היא וקרוביה לא יודעים עדיין לומר בדיוק מדוע אותו חבר טיפח את הגינה בזמן שהאם נעדרת. "הוא לא השתתף בחיפושים", אמרה.

 

אחותה של אופירה, איילה ג'יבלי, אמרה מוקדם יותר: "אני המומה. בחיים לא הייתי מאמינה שאופירה אחותי תמצא את מותה בביתה שלה, הבית שהיא השקיעה, עבדה, טרחה ועמלה עבורו".

 

היא שרטטה קווים לדמותה של האחות האהובה: "היא לא פחדה מאף אחד; אהבה לטייל, אהבה לרקוד ריקודי עם; אין הגדרה אחרת חוץ מאדם שרק נהנה מהחיים. זו הייתה אופירה". ג'יבלי הודתה לאזרחים שהתגייסו לחפש את אופירה, בעת שהאחרונה הוכרזה כנעדרת: "הם באו יום יום ודאגו לסרוק את כל השטחים בפרדסים – בהתנדבות מלאה". היא הביעה את הוקרתה גם ליחידות החיפוש בראל ויקר. "צר לי לשמוע שבסוף היא נמצאה כאן, בבית".

 

במשטרה אמרו כי החיפושים החלו עם קבלת התלונה על היעדרה של חיים בת ה-56, אך רק אתמול בבוקר מצאו את גופתה מתחת לעצי התפוז והפיקוס בחצר ביתה. השכנים העידו כי הם הבחינו בריח חריף שמגיע מביתה של חיים בשעות הבוקר בזמן שהמשטרה חפרה בחצר.

חצר הבית בתל מונד בו נמצאה הגופה (צילום: עידו ארז)
חצר הבית בתל מונד שבה נמצאה הגופה(צילום: עידו ארז)

חצר הבית בתל מונד בו נמצאה הגופה (צילום: עידו ארז)
זירת הרצח(צילום: עידו ארז)

אחד משכניה של חיים סיפר ל-ynet כי גם בזמן החיפושים אחריה היה בטוח שיהיה סוף טוב: "יחסינו הסתכמו בשלום-שלום, אך היא הייתה מאוד נחמדה וחברותית והשתתפתי בחיפושים אחריה. חשבתי שנמצא אותה בסוף. זה עצוב מאוד, מסתבר שבכל מקום יכול להיות רצח".

 

 

"הילדים שמעו על הרצח ולקו בחרדה"

אופירה הייתה דמות מוכרת ביישוב בשל היותה בת למשפחה מוכרת ומורה מחליפה בבית הספר היסודי. הורי התלמידים אמרו כי הילדים שמעו על המקרה ולא הפסיקו לשאול מה עלה בגורלה.

 

"המצב שלהם רק החמיר לאחר שהתברר כי היא נרצחה", סיפרו ההורים. "הילדים חרדים מכך שמישהי בסביבתם נרצחה בביתה. רואים את הפחד על פני הילדים שאפילו ההתנהגות שלהם משתנה. קשה לנו להסביר להם מה קרה לה, ומי אחראים לרצח. גם לנו קשה לעכל את זה". בעקבות הרצח, הודיע ראש המועצה שמואל סיסו כי הורים לילדים שגילו סימני מצוקה מוזמנים להתקשר למוקד השירות הפסיכולוגי בטלפון 09-7963655.

 

 

שתיים מבנותיה של אופירה, מור ועדיה, אמרו שלשום בריאיון לאולפן ynet כי הן יודעות שהאם נעלמה ב-20 ביוני. "היא פשוט נעלמה מהבית, לא בדרך לעבודה ולא בדרך מהעבודה. נעלמה מביתה בשעות היום".

 

הבת עדיה, ששהתה בהודו בזמן שאמה נעלמה, סיפרה כי היא לא סבלה מקשיים חריגים ולא הייתה חייבת כסף לאיש. "רק בסוף השבוע שלפני היעלמותה חזרה מחופשה בגיאורגיה שבמהלכה שלחה תמונות וסרטונים. היא נורמטיבית לחלוטין ומעולם לא נעלמה בעבר", אמרה.

 

המצב שבו נמצאה גופתה הצריך את החוקרים להעבירה לזיהוי סופי במכון לרפואה משפטית באבו כביר. בני המשפחה אמרו כי הם ניחשו שאופירה נעלמה לאחר שלא שבה מסידוריה לקראת כנס במסגרת העבודה. חיים שבה לביתה כדי להחליף בגדים, הניחה את הכיבוד ברכבה - אך מעולם לא הגיעה לכנס.

 

עו"ד יהלי שפרלינג ועו"ד תמיר סננס ממשרד עו"ד נוי-סננס-שפרלינג-חצרוני מסרו: "מרשתנו מכחישה כל קשר למעשה. ברור כי אין לה כל חלק במעשה עצמו ולא ברורה כלל הטענה נגדה. יש לקוות כי החקירה תסתיים בהקדם".


פורסם לראשונה 10/07/2018 22:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שמיר אלבז,באדיבות המשפחה
אופירה חיים וזירת הרצח
צילום: שמיר אלבז,באדיבות המשפחה
מומלצים