שתף קטע נבחר

ריינאייר בדרך לשביתה

טייסי החברה האירית מתכננים לשבות ממחר. גם הדיילים ועובדי הקרקע של ריינאייר מאיימים לשבות, מה-25 בחודש. בינתיים אין פגיעה בלוחות הזמנים של הקווים לישראל

 

 

טייסים בחברת התעופה הלואו קוסט האירית ריינאייר צפויים לפתוח בשביתה מחר (יום ה'), אם שיחות מתוכננות בין האיגוד המייצג אותם באירלנד והנהלת החברה יעלו על שרטון. במקביל הכריזו איגודי הדיילים וצוותי הקרקע בכמה מבסיסי החברה על שביתה בת יומיים. שביתה זו, אם תתקיים, אמורה להיות ב-25 וב-26 ביולי באיטליה, בבלגיה ובפורטוגל.

  

נכון לאתמול, האיומים בשביתה ובשיבושים שנגרמו בשל מחסור בטייסים בחברה לא פגעו בטיסות שהחברה מקיימת מתל אביב ואליה. אמנם לפני יומיים בוטלה אחת מטיסות החברה בקו לקפריסין, אולם הדבר היה בשל תקלה במטוס וצורך בהבאת מטוס חלופי.

מטוס ריינאייר (צילום: shutterstock)
מטוס ריינאייר(צילום: shutterstock)
  

הצרות של ריינאייר עם הטייסים אינן חדשות. הטייסים מתלוננים מזה זמן רב על עומס גדול בעבודה בשל מחסור בכוח אדם. בחודשים האחרונים הם כבר גרמו לשיבושים שפגעו באלפי נוסעים. האיגוד המקצועי של טייסי החברה באירלנד הגיש להנהלת החברה שורה של דרישות הקשורות להסכמי העבודה, וכן דרישה לפשט את שיטת הטיפול בכל הנושאים הקשורים לעבודת צוות האוויר, ובכלל זה הצבת טייסים, חופשה שנתית ואורך השירות.

  

בנוסף, האיגוד המקצועי של צוותי הקרקע והדיילים מאיים גם הוא בשביתה והגיש להנהלה החברה רשימה ובה 34 דרישות שאמורות לשפר את תנאי העסקתם.

  

ריינאייר היא חברת הלואו קוסט הגדולה באירופה ובסיסה הוא בדבלין, אירלנד. לחברת 420 מטוסי בואינג 737 ועוד 200 מטוסים בהזמנה. החברה טסה ל-200 יעדים ב-37 מדינות ועל פי הצהרתה בכל 45 שניות ממריא אחד ממטוסיה. מישראל החברה מפעילה טיסות בעונת החורף מאילת וכן טיסות מתל־אביב לפאפוס, בורגס, באדן־באדן, מילאנו, רומא, גדנסק, קובנה, קראקוב, ורוצלאב ופוזנן. חלק מהטיסות הן עונתיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מטוס ריינאייר
צילום: shutterstock
מומלצים