שתף קטע נבחר

החטא ועונשו: פייסבוק תיקנס ב-500 אלף ליש"ט

בעקבות פרשת קיימברידג' אנליטיקה והפרת פרטיות משתמשים, נציבות המידע הבריטית תקנוס את הרשת החברתית בסכום הגבוה ביותר על פי חוק

הרשת החברתית הפופולרית בעולם צפויה להיקנס בסכום של 500 אלף ליש"ט (כ-2.5 מיליון ש"ח): נציבות המידע בבריטניה (ICO) הכריעה כי פרשת "קיימברידג' אנליטיקה", במהלכה הואשמה פייסבוק בהפרת פרטיות של כ-87 מיליון משתמשים, היוותה עבירה על החוק. הנציבות החליטה להשית על הרשת החברתית את הסכום הגבוה ביותר הקבוע בחוק.

 

 מארק צוקרברג גבעת הקפיטול (צילום: AFP)
מארק צוקרברג בגבעת הקפיטול(צילום: AFP)

 

על פי החלטת הנציבות, פייסבוק כשלה בשמירה על פרטיות מידע משתמשים, והתנהלה בחוסר שקיפות בנוגע לדרכים שבהן היא מאפשרת לשותפים עסקיים וחברות חיצוניות לעשות שימוש במידע שברשותה.

 

הנציבה אליבת' דאנהם מסרה כי "טכנולוגיות חדשות העושות שימוש באיסוף מידע משתמשים ועיבוד נתונים למען פילוח ומיקוד באוכלוסיה, מאפשרות לקבוצות פוליטיות לקיים קשר ישיר עם משתמשים. אבל הדבר לא יכול לבוא על חשבון שקיפות, הוגנות וציות לחוק".

 

לדבריה, על אף שהאישום והקנס מכוונים כלפי פייסבוק, מכיוון שפעלה בניגוד לחוק, המטרה שלה היא אחרת. דאנהם מבקשת באמצעות הכרעה זו להשיב את אמונם של אזרחי בבריטניה במערכת הדמוקרטית.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים