שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סחיטה בשוק האפור: 11 שנות מאסר לנאשם שאיים על לווים
  לירן יחזקאל וחמישה אנשים נוספים עסקו בהלוואות בשוק האפור והואשמו בעבירות סחיטה באיומים, שימוש בכוח והצתה. "אני אעלים לך את הילד, אשרוף אותך בבית עם הילדים", הם איימו על אנשים שהלוו מהם כסף

   

  זרקו בקוק תבערה, רימון הלם ואיימו. אילוסטרציה (המחשה: shutterstock) (המחשה: shutterstock)
  זרקו בקוק תבערה, רימון הלם ואיימו. אילוסטרציה(המחשה: shutterstock)
   


  בית משפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ה') 11 שנות מאסר על לירן יחזקאל, שהורשע בשורת עבירות סחיטה באיומים ובכוח. נאשם נוסף, דוד יחזקאל, נידון לשנה וחצי מאסר ונאשם שלישי, נתנאל ביטון, נידון לשלוש שנות מאסר.

   

  באוגוסט 2016 הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום חמור נגד שישה נאשמים: לירן יחזקאל (32), נתנאל ביטון (27), דוד יחזקאל (42), ברוך סרגיי אפסנייב (33), עידן אפרייט (35) וואכד חנבוט (56). לכל נאשם בנפרד יוחסו לפי חלקו שורה ארוכה של מקרי סחיטה באיומים, שיבוש מהלכי משפט, סחיטה בכוח, ועוד עבירות רבות.

   

  בכתב האישום, שהוגש על ידי עורכי הדין גיא רוסו ונעם שביט, נכתב כי הנאשמים לירן ודוד יחזקאל ונתנאל ביטון הם קרובי משפחה. במסגרת עסק למתן הלוואות וניכיון המחאות ב"שוק אפור" שלושתם ושני נאשמים נוספים פעלו בדרכים שכללו אלימות מילולית ופיזית קשה, בשיטות של הטלת אימה על הלווים השונים ובני משפחותיהם, במטרה להבטיח את גביית החובות. העסק התנהל בין 2008 ל-2012 ולא דווח למס הכנסה. הלווים נסחטו ואוימו בצורה קשה, ואחד מהם אף עזב את ביתו ומקום עבודתו בגלל שפחד.

   

  "אתה רוצה לאכול את הכסף שלי? אני אעלים לך את הילדים. אני יודע איפה אתה גר. אני אשרוף אותך בבית עם הילדים. אני יכול להעלים אותך ואת הילדים וכדאי לך להתחיל לשלם. אנחנו מתצפתים עליך ויודעים כל הזמן איפה אתה נמצא", אלה היו חלק מאיומים של המעורבים בפרשה.

   

  לאדם נוסף שהסתבך איתם אמרו הנאשמים: "יא חתיכת שרמוטה. אם אתה לא חוזר אליי היום בנייד, אל תחזור בכלל. אני מבטיח שתשלם על זה בבית החולים". ללווה נוסף הבטיחו ש"יעלימו לו את הילד". לווה אחר קיבל מכת אגרוף ונאמר לו על ידי אחד הנאשמים שהוא "יאנוס אותו". לעבר ביתו של לווה אחר הושלך בקבוק תבערה ונגרם נזק. במקרה אחר היה שימוש ברימון הלם.

   

  השופט צבי גורפינקל הרשיע בחודש יוני השנה חלק מהנאשמים. לירן יחזקאל הורשע בעשר עבירות של סחיטה באיומים, שש עבירות של סחיטה בכח, איומים והצתה, ושבע עבירות של קשירת קשר לפשע. נתנאל ביטון הורשע גם הוא בשורה ארוכה של עבירות סחיטה באיומים ועבירות נוספות. דוד יחזקאל הורשע בסחיטה בכח, קשירת קשר לפשע ועבירת הלבנת הון. נאשם נוסף, סרגיי אפסנייב נידון לחצי שנות מאסר לאחר שהורשע בהסדר טיעון בקשירת קשר לפשע וסחיטה באיומים.

   

  עורכי הדין בני נהרי ושוש חיון המייצגים את לירן יחזקאל מסרו בתגובה: "במלוא הכבוד שאנו רוחשים לבית המשפט ולכבוד השופט גורפינקל, גזר הדין שגוי, מוטעה וחמור לאין שיעור, אין לו הצדקה לא עניינית ולא משפטית. אנחנו נעמיד את פסק הדין, שאין לו כל יסוד ובסיס, תחת הביקורת של ביהמ"ש העליון ואנחנו משוכנעים שהוא יתערב בצורה משמעותית בפסק הדין". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים