שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מלאכיות על גלגלים: רוכבות האופנוע של מד"א
  גם כשהן עם הילדים, גם כשהן נמצאות במקום עבודתן הקבוע: כשהטלפון מצלצל הן עוזבות הכל. אסאלה, אורית, שרון, ליטה, לואיז וסטפני מתנדבות ביחידת הקטנועים של מד"א ויש להן מטרה אחת מול העיניים: להגיע במהירות ולהציל חיים
  יש להן עבודה מסודרת אבל זה כנראה לא מספיק להן: תכירו את שש הנשים שאת זמנן הפנוי הן מקדישות למשימה שהיא מבחינתן חשובה מכל – הצלת חיים.

    

  אורית, שרון, ליטה, לואיז, אסאלה, וסטפני משמשות כמתנדבות ביחידת הקטנועים של מד"א. ביחידה יש עוד כ־550 קטנועים, שעליהם רוכבים גברים. תפקיד היחידה הוא לתת מענה ראשוני, שכן הקטנוע מאפשר להם הגעה מהירה וזריזה יותר לזירת האירוע. כל קטנוע מצויד בתרופות החייאה, במזרקי אפיפן, במנשם, בערכת חבישה ובדפיברילטור. כל השש הן חובשות בכירות. שלוש מהן 'משוגעות' במיוחד: הן עובדות במד"א כנהגות אמבולנס וחובשות, ובין המשמרות מתנדבות על הקטנועים, הצמודים אליהן.

   

  מנהל יחידת הקטנועים, חיליק מויאל, מספר: "מדובר במתנדבות התורמות רבות בשיפור זמני ההגעה, וכבר הצילו את חייהם של רבים". מנכ"ל מד"א, אלי בין: "הן יוצאות ביום ובלילה, בקיץ ובחורף. עוזבות הכל, יוצאות להציל חיים ומגיעות ראשונות לאירועים".

    

   ( )

   

  אז מי המלאכיות?

  אורית גורגרוב (32) מראש־העין היא מטפלת ברפואה משלימה. בין טיפול לטיפול היא מזנקת עם הקטנוע להציל חיים. "תמיד אהבתי אופנועים ותמיד רכבתי", היא מספרת. "בכל פעם שקוראים לי אני יוצאת לדרך, וכאלה היו כבר עשרות. אני גאה ושמחה על האפשרות לסייע ולעזור".

    

  שרון גרין (47) מחופית, אם לשלושה, היא 'משוגעת' אמיתית. עבודתה הקבועה במד"א היא כנהגת אמבולנס וחובשת, ובין המשמרות היא משמשת כמתנדבת על קטנוע. עד היום היא זוכרת את הקריאה הראשונה, שאליה הוקפצה על הקטנוע: טביעה של שני אנשים בים. "הגעתי במהירות שיא, הענקתי טיפול מציל חיים ושניהם ניצלו".

    

  ליטה ברזון (29), אם לשניים מקריית־אתא, עבדה בעבר במרפאה וטרינרית וזה עשה לה את החשק לעשות קורס חובשים במד"א. גם היא 'משוגעת' כמו חברתה שרון. עבודתה הקבועה היא כנהגת אמבולנס וחובשת, ואת הגיחות על הקטנוע היא עושה בהתנדבות, בין המשמרות באמבולנס. "הקטנוע מאפשר להגיע לאירועים במהירות", היא מספרת.

    

  לואיז רבינוביץ (51) מאשדוד היא אמא לשתיים וסבתא לשתיים. גם היא 'משוגעת": עבודתה הקבועה במד"א היא כנהגת אמבולנס וחובשת. את פעילותה במד"א החלה לאחר שהייתה עדה לתאונה קשה לפני כ־13 שנים. "הייתי שם בלי שום יכולת לעזור. הבטחתי לעצמי שזה לא יקרה שוב".

    

  אסאלה עבוד (25) מגוש חלב, נשואה ואדריכלית במקצועה, החלה לעבוד כמתנדבת על קטנוע רק לאחרונה. "אני בטוחה שהוא יסייע לי להגיע במהירות לחולים ולפצועים ולתת מענה ראשוני שיציל חיים".

    

  סטפני גליק (50) מכפר תבור, נשואה ואם לילדה, היא מרצה בתחום טכנולוגיה חינוכית במכללת שאנן. את ההתנדבות על הקטנוע החלה לפני כשלוש שנים. "זה נותן לי סיפוק עצום לעזור לחולים ולפצועים ברגעים הקשים שלהם".


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים