שתף קטע נבחר

המשלוח חינם עד הבית של אמזון הסתיים לגבי פריטים גדולים

אופציית משלוח בינלאומי חינם נעלמה הלילה מאמזון לגבי פריטים גדולי נפח, שעלות המשלוח מארה"ב שלהם היא עשרות ומאות דולרים. גורמים בענף מעריכים שישראלים קנו במיליוני שקלים במסגרת המבצע

סוף חלקי לחגיגה: מבצע השילוח הבינלאומי חינם עד הבית של אמזון הסתיים לגבי מוצרים גדולי נפח, שלאמזון לא השתלם כנראה לשלוח חינם לישראל. ישראלים שמו לב להיעלמות האופציה לשילוח חינם לישראל הלילה בסביבות 1:00. המשלוח החינמי נעלם בהדרגה מהאתר, כאשר לא ידוע מדוע הסתיים המבצע לגבי פריטים אלה: האם בגלל העלות היקרה של השילוח עבור אמזון, או כיוון שזה היה בלון ניסוי של החברה לגבי שילוח בינלאומי.

אמזון משלוח חינם (צילום מסך)
היה ואיננו עוד: משלוח בינלאומי חינם לישראל עד הבית. המבצע ממשיך לגבי מוצרים בעלי נפח קטן(צילום מסך)
 

המבצע נגמר לגבי מוצרים כמו כיסאות בטיחות, צידניות, מזוודות ושואבי אבק. הוא עדיין תקף לגבי פריטים קטני נפח, כגון כוסות, צעצועים וחלק ממוצרי המיחשוב. כך למשל, לשואב אבק דייסון V10 Motorhead התווספה עלות משלוח של כ-120 שקל, כך שהוא עולה כאלפיים שקל. יתכן שהמחיר הזה עדיין משתלם לעומת מחירי ישראל. לעומת זאת, לכיסא בטיחות Graco 4ever, נוספה עלות שילוח גבוהה יותר של 157 דולר, עבור מוצר של 200 דולר.

 

המבצע לא הסתיים גם לגבי עלות המשלוח הבסיסית באמזון, שעדיין עומדת על 6-5 דולר (לפני תוספת עלות פר ק"ג), מחיר שירד מ-12-8 דולר. זאת, בנוסף לעובדה שרוב הפריטים קטני הנפח עדיין נשלחים חינם עד הבית ארצה.

 

גורמים בענף מעריכים שישראלים הזמינו מוצרים לארץ במיליוני דולרים ושבאמזון לא העריכו את מספר ההזמנות הרב מישראל, שכן הפערים במחירים בין ישראל לארה"ב משמעותיים מאוד לעומת מדינות אחרות. כעת המזמינים ממתינים שהמוצרים יגיעו ארצה תוך כשלושה שבועות. מסתמן שעבור חלק מהמוצרים יידרשו אישורי מכון תקנים, כמו למשל כסאות בטיחות.

  ()

 

המבצע תקף עבור קנייה של 80 דולר ומעלה

המבצע החל לפני כשבוע, ב-6 ביולי, והוא תקף רק בקנייה בסכום של מעל 80 דולר. כלומר, תצטרכו לשלם מע"מ ואולי גם מסים נוספים (אם תקנו במאות דולרים). המוצרים הרלוונטיים הם כאלה שנשלחים בשילוח בינלאומי וכאלה שאמזון מוכרת - ולא של מוכרים חיצוניים שמשתמשים באמזון כפלטפורמת מכירה.

 

מחיר המשלוח מחושב לפי המחיר המקורי של המוצר/ים + עלות המשלוח. כלומר, מבחינת רשות המסים מדובר במבצע, ותשלמו משלוח לפי העלות המקורית. כך למשל, אם קניתם מוצרים ב-100 דולר ועלות המשלוח היא חינם, אבל עד כה עמדה על 12 דולר, ברשות המסים יחשבו את המע"מ לפי 112 דולר. כלומר תשלמו 117 דולר, במקום 131.04 דולר (מוצרים + משלוח + מע"מ) לפני המבצע.

 

לא מדובר במבצע ייחודי לישראלים אלא במבצע עולמי, שתקף גם לישראל. בקרוב, ב-16 ביולי, אמזון תצא ב-36 שעות מבצעים במסגרת "פריים דיי", יום המכירות הגדול שלה לחברי מועדון אמזון פריים.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים