שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חשיפה: המכתב הזועם של עובדי מכון התקנים
  על רקע דיווחי המשטרה באשר לחקירת אילן כרמית בחשד לעדות שקר, מתריע ועד עובדי המכון מפני המשך מעורבותו בנושא מצלמות המהירות בפרט ועבודתו במכון בכלל

  עוד התפתחות בפרשת מצלמות המהירות: עובדי מכון התקנים פונים בדחיפות ליו"ר המכון, אורי דורי, ודורשים ממנו: הפסק את פעולתו של אילן כרמית, שנחשד במתן עדות שקר בנושא אמינות מצלמות המהירות. "הרינו לפנות אליך, כיו"ר הוועד הפועל של מכון התקנים, פעם נוספת, בעניין דרישת ועד העובדים שמ"מ מנכ"ל המכון, אילן כרמית, יצא לנבצרות זמנית, בה לא ישמש בכל תפקיד ניהולי... כמו כן, ועד העובדים דורש שתופסק באופן מיידי מעורבותו בבדיקה המחודשת של מצלמות המהירות", כך העובדים במכתב שנשלח היום (ה') והגיע לידי ynet.

   

  דיון באולפן בנושא המצלמות בהשתתפות עו"ד תומר גונן

   

  "הכל נעלם, הושתק. טיוח ענק בפרשת המצלמות"

  חשיפה: ניסוי האמינות החשאי שסיבך את המשטרה

  הושעתה חלוקת דו"חות ממצלמות מהירות

   

  יש להזכיר כי לאחרונה נודע כי המשטרה העבירה למכון התקנים בקשה לתקף מחדש את תו התקן שניתן בעבר למצלמות המהירות ואיפשר את הפעלתן המבצעית. אותו תו תקן שהוענק על-ידי מכון התקנים הישראלי בתחילת העשור, בהנחה כי התבצעו ניסויים הכרחיים בציוד האכיפה בניהולו של אילן כרמית. בתגובה לפניית ynet אישרה המשטרה כי אכן פנתה למכון התקנים וביקשה שיבצע עבורה תיקוף. בכך פונה המשטרה למעשה בעניין זהה לאותו גוף בו היא חושדת כי רימה בעבר.

   

  מכון התקנים מצלמות מהירות ()
  עובדי המכון בפנייה ליו"ר

   

  שכן פניית המשטרה מגיעה לאחר שכרמית נחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 לפני כחודשיים, בחשד כי נתן עדות שקר במשפט המתנהל בפרשת המצלמות. כרמית טען אז כי הבדיקות ההכרחיות נערכו בהולנד, אך לא הצליח למצוא לכך סימוכין למרות יציאתן של שתי משלחות למכון ההולנדי שערך זאת לכאורה.

   

  כך זה התחיל

  פרשת מצלמות המהירות התפוצצה בקול רעש גדול לפני כחודש ימים בהודעת המשטרה כי היא משעה לאלתר את חלוקת הדו"חות ממצלמות המהירות. זאת לאחר שהמשנה לפרקליט המדינה, מומי למברגר, הורה לערוך בדיקה מקפת לכל מצלמות המהירות הנייחות באגף התנועה. במשטרה הסבירו כי הנושא אכן בבדיקה ומאוחר יותר הודיעו כי ניתן להמתין עם תשלום דו"חות עד ה-2.9, תאריך בו יהיו למשטרה תשובות מתאימות לנושא.

   

  במכתב שנשלח מוועד עובדי מכון התקנים נאמר עוד כי "בנסיבות העניין, המשך כהונתו של מ"מ המנכ"ל, אילן כרמית, בתפקידו או בתפקיד ניהולי בכיר אחר במכון, כל עוד לא הופרך המידע שהתפרסם, יוצר פגיעה בתדמית ובמוניטין מכון התקנים הישראלי, וכפועל יוצא מכך מסכן את יציבותו הכלכלית של המכון ויוצר חשש לפגיעה ממשית בביטחון התעסוקתי של עובדיו".

   

  עובדי המכון מתריעים גם על כך ש"כרמית לא דיווח לדירקטוריון המכון על החשדות הפליליים נגדו לכאורה לרבות חקירתו במשטרה והמתנה להחלטת הפרקליטות בעניינו". הוועד מזכיר במכתבו כי קיימת חובת דיווח בחוק החברות, לפיו "על המנכ"ל להודיע על כל עניין חריג שהוא מהותי לחברה". בוועד אומרים עוד כי לאור ממצאים אלה ראוי שתופסק התמיכה הבלתי מסויגת של הנהלת המכון באילן כרמית.

   

  אתמול שלח כרמית מכתב לעובדי מכון התקנים ובו טען כי "בימים אלו התפרסמו כתבות רבות בתקשורת שחלקן הגדול סיפק מידע לא מדויק ומגמתי... נושא מצלמות המהירות עלה לכותרות בעקבות תביעה ייצוגית שהגיש עורך דין בשם כ-20 נהגים שערערו על דו"חות שקיבלו. המכון עומד מאחורי הבדיקות שבוצעו למערכת המצלמות. המערכת עברה בדיקות מחמירות להתאמה לתקן והיא פועלת והוכיחה את עצמה בכל העולם.

   

  "השבוע פורסם גם באמצעי התקשורת כי בבדיקות חוזרות שביצע הטכניון לאותה מערכת, הוכחה אמינותה פעם נוספת. בזמן הקרוב יבוצע תיקוף לחלק מהבדיקות, לבקשת המשטרה, כדי להוכיח את אמינות המערכת מעל לכל ספק. כחלק מבדיקות המשטרה זומנתי גם לחקירה בנושא שהייתה קצרה ועניינית ועורכי הדין של המכון בטוחים שהתיק ייסגר על ידי הפרקליטות מחוסר אשמה". יש לציין כי כרמית לא הבהיר במכתבו במה עסקה החקירה וכי נחקר שם בחשד למתן עדות שקר.

   

  מכתבו של כרמית לעובדי המכון

  אילן כרמית ()

  ליריית הפתיחה לנושא אמינות המצלמות אחראי עו"ד תומר גונן המנהל בבית המשפט בעכו תיק בשם כ-20 נהגים שקיבלו דו"חות מהירות. גונן טען כי מערכת המצלמות נקלטה ונכנסה לשימוש מבצעי מבלי שאמינותה נבדקה. המשטרה טענה כי המערכת נבדקה בידי מכון התקנים אלא שכאשר האחראי על תחום הבדיקות במכון, אילן כרמית - שקודם מאז לשמש כמנכ"ל המכון - העיד, הודה כי לא התבצע ניסוי בארץ אלא בהולנד, אם כי לא הצליח להוכיח זאת. מאז יצאו שתי משלחות להולנד, לרבות עם נציגי המשטרה, אך חזרו בידיים ריקות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  מצלמת מהירות - מה יהיה בסופה?
  צילום: ירון ברנר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים