שתף קטע נבחר

הכירו את Homeis

מפת הסטרארטפים הישראלים בניו יורק מאגדת בתוכה למעלה מ-300 סטארטפים ישראלים,בכל שבוע אנחנו זוכים להצצה מיוחדת למסלול שעשו מישראל לתפוח הגדול. סטארטאפ השבוע שלנו הוא הומיז, פלטפורמת דיגיטלית לקהילות מהגרים ברחבי העולם. הישראלים שמאחורי הרעיון עונים על השאלון שלנו

תעודת זהות:

 

מייסדים: רן הר נבו וחנן לשובר

שנת הקמה:2017

שנות עבודה בניו יורק: החברה הוקמה בניו יורק ותל אביב.

 

הרעיון מאחורי הסטארטאפ:

הקמנו את הומיז כדי לעזור ל-foreign borns: מעל 260 מיליון איש ברחבי העולם שנולדו במדינה אחת ועברו לאחרת. קהילות מהגרים הם המשענת והתמיכה של כל מי שעובר לארץ זרה, הם המפתח להתאקלמות טובה. מכיוון שגם אנחנו עברנו את את אותו תהליך על בשרנו, אנחנו מבינים מהבטן את המסע הכל כך מיוחד הזה - המחסור בידע, בנותני שירותים שאפשר לסמוך עליהם, בחברים, הזדמנויות עסקיות, מציאת אהבה ועוד. אנחנו משוכנעים שהאינטרנט יכול לעשות עוד המון כדי לשפר את החיים שלנו כמהגרים בחוצלארץ האישי שלנו, וזאת בעיה שאנחנו מנסים לפתור גלובלית. הומיז הושקה כפיילוט ראשוני לישראלים בניו יורק, ובהמשך תושק בכל העולם עבור כלל הקהילות באשר הן.

 

איך נולד הרעיון?

הרעיון נולד מהמעבר של מנכ״ל החברה, רן הר נבו, לניו יורק לפני עשר שנים. היינו אז במסע אחר עם חברת אונליין וידאו (5min), והקשיים שבמעבר והחיים בחו״ל העלו בנו את הרעיון לבנות פלטפורמה ייעודית. לאורך השנים ראינו שהתקשורת של מהגרים מפוזרת מאוד - קבוצות בפייסבוק ששואלות את אותה השאלה מיליון פעם, ווטסאפים עם המון המון אנשים והמון קבוצות, הרבה אתרים ייעודיים - בלאגן גדול מדי עבור קהילה קטנה מדי. חשבנו שיהיה נחמד אם כל החוויה הזאת של ״להיות ישראלי בניו יורק״ תרוכז במקום אחד. אחר כך המשכנו לדבר עם המון אנשים מארצות שונות והבנו שאנחנו לא לבד. הבלאגן הזה קיים אצל ההודים בלונדון, הצרפתים בסן פרנסיסקו, אצל כולם.

 

- ()
רן הר נבו וחנן לשובר. מייסדי הומיז

 

מה היו הצעדים הראשונים שהפכו רעיון טוב להקמת סטראטאפ?

הדבר הראשון שעשינו הוא לדבר עם כל מי שהוא לא אמריקאי בניו יורק. בטירוף אבל! שיחות עם מאות אנשים ממדינות שונות שהתנקזו לצרכים מאוד ברורים שהיה ברור לנו שהרשתות החברתיות והפלטפורמות הקיימות לא מקיימות. עם זה הלכנו לגייס כסף ולעשות את מה שהכי חשוב לעשות עם רעיון טוב - להתחיל.

 

מדוע בחרתם דווקא בניו יורק?

ניו יורק היא העיר הקוסמופוליטית ביותר בעולם, הסובלנית ביותר בעולם לדעתנו, והיא המקום המושלם לעשות בו את הניסוי הראשון של קהילות מהגרים. 40% מתושבי העיר הזאת לא נולדו בארה״ב, זה מספר מדהים. אנחנו מרגישים שהעיר מתאימה לנו כמו כפפה ליד.

 

מה הייתה נקודת המפנה, המהלך שאחריו החלה הנסיקה האמיתית?

אנחנו בני 15 חודש, כך שהמסע שלנו עוד צעיר מדי בשביל לנתח נקודות מפנה.

 

לו הייתם מתחילים מהתחלה, מה הייתם עושים אחרת?

הומיז היא הבית של ישראלים בניו יורק, רשת חברתית סביב אינפורמציה, המלצות וידע. כשהשקנו לא התרכזנו מספיק בלספר עד כמה אנחנו שונים מכל מה שיש בחוץ. למדנו, מתקנים...

 

מתי להערכתכם הוא הטיימינג הנכון להגיע לעיר?

כמה שיותר מהר, אם כי אנחנו מפתחים בתל אביב ומאמינים שניו יורק היא העיר הנכונה לחדור בעזרתה לשוק האמריקאי. כשמדובר בטכנולוגיה, אנחנו נשארים נאמנים לתל אביב.

 

מאז הקמת הסטארטאפ, כמה כסף גייסתם?

$4 מיליון

 

מחפשים עובדים?

לא ממש

 

 

מפת הסטארטפים הישראלים בניו יורק הוקמה בשנת 2013 על ידי גיא פרנקלין, מנהל כללי SOSA NY. 

 WWW.IsraeliMappedinNY.com

 

 


פורסם לראשונה 13/07/2018 13:20

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מייסדי החברה. "מרגישים שהעיר מתאימה לנו כמו כפפה ליד"
מומלצים