שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "לא נתייאש": אלפים מקהילת הלהט"ב הפגינו נגד חוק הפונדקאות
  מול קריית הממשלה בתל אביב הפגינו כ-3,500 בני אדם במחאה על הכוונה לאשר בקריאה שנייה ושלישית את חוק הפונדקאות - שמדיר זוגות גאים. אחד המפגינים: "משמעת קואליציונית היא לא תחליף למצפון"

   


  כ-3,500 בני אדם השתתפו הערב (שבת) בהפגנת קהילת הלהט"ב במחאה על האפליה נגדם, שהתקיימה מול קריית הממשלה בתל אביב. ההפגנה נערכה בשל הכוונה לאשר ביום שני הקרוב את חוק הפונדקאות, שמדיר זוגות גאים, בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. מארגני ההפגנה החליטו לקיימה לאחר לבטים אם לבטלה בשל ההסלמה בדרום. יו"ר האגודה למען הלהט"ב, חן אריאלי, אמרה כי "הלב נמצא עם אחיותינו ואחינו הלהט"בים בעוטף עזה ובצה"ל ואנחנו מקיימות את ההפגנה גם כדי להשמיע את קולם, מפני שהאפליה חלה על כולנו באופן שווה ובעוד שהם נושאים כעת בנטל הביטחוני חובתנו לשאת עבורם בנטל המחאה והמאבק".

   

  יניב ויצמן, חבר מועצת עיריית תל אביב יפו ויו"ר ומייסד ארגון הנוער הגאה "איגי", הודיע במהלך נאומו בהפגנה על כוונת הארגון ליזום פעולות בתוך החברה החרדית ולהקים מערך תמיכה ופעילות בקרב נוער להט"בי חרדי. "אנחנו מתכוונים לתמוך, לעזור ולחזק את הנוער החרדי", אמר. "אנחנו הולכים להקדיש את 15 השנים הבאות כדי לעודד כל נער ונערה חרדים שיחליטו לצאת מהארון כהומואים, לסביות, טרנסג'נדרים, טרנסקסואלים וביסקסואלים ולתמוך בהם. הנוער החרדי ישנה את פניה של החברה החרדית. הם יעשו מהפכה, כדי שלא יגדלו שם יותר מנהיגים חשוכים".

  הפגנת הלהט
  (צילום: מוטי קמחי)

   

  הפגנת הלהט
  אלפים בהפגנה בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  הפגנת הלהט
  (צילום: מוטי קמחי)

  הפגנת הלהט
  (צילום: מוטי קמחי)

  הפגנת הלהט
  (צילום: מוטי קמחי)

  "משמעת קואליציונית היא לא תחליף למצפון"

  עודד פריד, שפועל במסדרונות הכנסת למען הקהילה הגאה אמר לקראת ההצבעה המתוכננת בשבוע הבא כי "משמעת קואליציונית היא לא תחליף למצפון. אם היה חוק שקובע שרק נשים שנולדו בארץ יכולות להיות אימהות או חוק שלזוגות של מתנחלים אסור להקים משפחה, אף אחד לא היה שותק ומסתתר מאחורי תירוצים כמו משמעת קואליציונית. מי שיצביע השבוע בעד חוק הפונדקאות – מצביע נגדנו".

   

  איתי פנקס-ארד, ממגישי בג"צ הפונדקאות, פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולסגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) ואמר כי "הצדק לא איתכם והעם לא איתכם. אתם האבא והאבא של האפליה הזו, ואתם נכנסים לרשימה המפוקפקת של דמויות שבגדו במחויבות הכי בסיסית של מנהיג לאזרחים שלו, וחוקקו חוקים מפלים במודע ובגלוי. האבא והאבא של האפליה הזו יפסידו לאבא ולאבא ושל הילדים שלנו".

   

  דניאל מריומה מרום סיפר על הקשיים שבהם נתקל מול הממסד כשהרחיב את משפחתו: "אני ובן זוגי יונתן הפכנו להורים לפני כשנתיים לתומר. מכיוון שיונתן הוא גבר טרנסג'נדר, הוא נשא את ההיריון וילד את בננו הביולוגי המשותף. משרד הפנים נמנע מלרשום את בננו במרשם האוכלוסין של מדינת ישראל, למרות שהוא נולד בבית חולים ציבורי בישראל לשני הורים ישראלים, וכל אותה העת נמנעות ממנו זכויות סוציאליות בסיסיות שלהן הוא זכאי, כגון ביטוח בריאות, קצבת ילדים ועוד.

   

  הפגנת הלהט
  (צילום: מוטי קמחי)

  הפגנת הלהט
  (צילום: מוטי קמחי)

   

  "רק לאחר פנייה בכתב מעו"ד התבצע הרישום של בננו, כאשר ממני נמנע לחתום על הצהרת אבהות לבני, ולבן זוגי שינו את סעיף המין לנקבה, ללא רשותו, ידיעתו או הסכמתו, ורשמו את יונתן כ'אם'. רק לאחר הגשת עתירה לבג"ץ, ובאיחור של שנה, הורשיתי לחתום על הצהרת אבהות ונרשמתי כאביו של בני. משמעותו של המאבק המשפטי הזה היא שאין לנו לגיטימציה בישראל. המדינה אומרת לנו שאנחנו לא שווים בעיניה ושאם אנחנו מעזים לחשוב על הקמת משפחה יהיה עלינו להילחם בשיניים כדי לקבל הכרה בה".

   

  מיקי אוזן דפס, חבר הוועד המנהל של עמותת "אבות גאים", אמר: "אנחנו מסרבים להתחנן, לוותר, להתייאש, מסרבים שישלחו את הקהילה שלנו לקבל רישיון הורות במדינות זרות, מסרבים להמשיך לשמוע לא, מסרבים לפגיעה המתמשכת בקהילת הלהט"ב, במשפחות שלנו ובילדים שלנו ונמשיך בכוח עד שכולם יבינו שאנחנו כולנו סוג א' – על אפם וחמתם".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים