שתף קטע נבחר

"ביקשו מאיתנו חתימות": דיילת לשעבר בת 102 מהרהרת בתקופת הזוהר

סיביל פיקוק הארמון, שהשתתפה בקורס הדיילות הראשון של דלתא איירליינס ב-1940, חגגה יום הולדת ונזכרה בימי עבודתה באוויר: "הרגשת כמו סלברטי, אנשים באו לשדה התעופה עם הילדים שלהם ואמרו: 'תראו, הנה דיילות!"

 

 

אז - והיום: חברת התעופה האמריקנית דלתא איירליינס עשתה כבוד בשבוע שעבר כשחגגה את יום הולדתה ה-102 של סיביל פיקוק הארמון, דיילת לשעבר שהשתתפה בקורס הדיילים הראשון של החברה ב-1940.

 

פיקוק הארמון הייתה בת 24 עם תואר מבית הספר לאחיות כשנרשמה לקורס הדיילות. "לטוס היה אז דבר מאוד מיוחד, בגלל שהגעת למקומות", סיפרה במהלך החגיגה שנערכה בבית האבות שבו היא מתגוררת בעיר אקוורת' שבג'ורג'יה. "כשהייתי בת תשע אמרתי לכולם: 'אגיע לכל רחבי העולם', והגעתי".

סיביל פיקוק הארמון דיילת לשעבר בת 102 (צילום מתוך: news.delta.com)
אז והיום - סיביל עם תצלום שלה משנות ה-40(צילום מתוך: news.delta.com)

באתר האינטרנט של חברת דלתא איירליינס נכתב כי במהלך המסיבה קיבלה הארמון סיכת דיילים חדשה. כמו כן, נציגי החברה הציגו לאורחים את ספר הנהלים של הדיילים מהתקופה שבה סיביל עבדה ומדי דיילות מקוריים. גולת הכותרת הייתה צילום של בובת קרטון בדמותה של סיביל מפרסומת שבה כיכבה בשנות ה-40.

 

"הרגשת כמו סלברטי", סיפרה על התקופה שבה עבדה כדיילת. "אנשים באו לשדה התעופה עם הילדים שלהם ואמרו: 'תראו, הנה דיילות! אפילו ביקשו מאיתנו חתימות". מה עוד השתנה מאז לעומת היום? סיביל זוכרת שהגישה לנוסעים ארוחות ארוזות של עוף מטוגן, סלט תפוחי אדמה וקוקה קולה. היא גם חילקה מסטיקים למי שלא חש בטוב עקב שינוי לחץ האוויר בתא הנוסעים.

סיביל פיקוק הארמון דיילת לשעבר בת 102 (צילום מתוך: news.delta.com)
סיביל פיקוק הארמון בצילום מתוך פרסומת בשנות ה-40(צילום מתוך: news.delta.com)

 

סיביל פיקוק הארמון דיילת לשעבר בת 102 (צילום מתוך: news.delta.com)
הסיכה החדשה שהוענקה לסיביל(צילום מתוך: news.delta.com)
  

סיביל פיקוק הארמון דיילת לשעבר בת 102 (צילום מתוך: news.delta.com)
מטוס על עוגת יום ההולדת(צילום מתוך: news.delta.com)
 

בראיון שהעניקה ב-2014 סיפרה כי "תחילה רוב הלקוחות היו אנשי עסקים והייית צריכה להכיר אותם טוב מאוד בגלל שהם טסו שוב ושוב". בזמן מלחמת העולם השנייה, החברה הטיסה טייסי קרב צעירים רבים ששבו הביתה מצפון אפריקה.

 

"קראנו להם תינוקות מלחמה בגלל שהם היו כה צעירים", נזכרה פיקוק הארמון. "הטייסים של דלתא היו יותר מנוסים ונדהמתי אז שהבחורים הצעירים האלה באמת הטיסו מפציצים ענקיים ומטוסי קרב. רוב 'תינוקת המלחמה' ישנו בטיסות בגלל שהם היו תשושים. כשהם לא יכלו לישון היינו משחקים פוקר בחלק האחורי של המטוס".

 

ב-1943 היא עזבה את דלתא והתגייסה לצבא כדי לסייע במאמץ המלחמתי. סיביל סיימה את שירותה בדרגה שמקבילה לדרגת סגן בצה"ל. "זה עולם חדש לגמרי עכשיו", סיכמה. "אני גאה שסללתי את הדרך לדורות הבאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מתוך: news.delta.com
סיביל לצד התמונה שלה משנות ה-40
צילום מתוך: news.delta.com
מומלצים