שתף קטע נבחר

ירדן מבטלת את הוויזה למטיילים ישראלים

הממלכה פותחת את שעריה לתיירים ישראלים שקופצים לגיחות של פחות מיומיים, וביטלה את חובת הוויזה שעלתה עד כה מאות שקלים. מטיילים שמגיעים ליותר מיומיים כבר היו פטורים מוויזה. גם הכניסה לפטרה הוזלה משמעותית מ-461 שקל ל-256 שקל

 

 

ירדן ביטלה החל מאתמול (יום א') את חובת תשלום הוויזה לתיירים ישראלים שמגיעים לממלכה לגיחה של כמה שעות, או לטיול של לא יותר משני לילות שחייב תשלום גבוה. עד כה הפטור מוויזה לישראלים ניתן רק למי שהגיע לירדן לטיול של יותר משני לילות.

 

"הגשמת חלום": המסע לשחזור דרך הבשמים

 

ישראלים שהגיעו עד היום לגיחה של כמה שעות נדרש לשלם 60 דינר בכניסה, שהם 307 שקל. מי שהגיע לטיול של פחות משני לילות נדרש עד היום לשלם 40 דינר, שהם 205 שקלים. במקביל, דמי הכניסה לאתר הסלע האדום (פטרה), שנחשב פופולרי מאוד בקרב תיירים ישראלים שמבקרים בירדן - הוזל משמעותית מ־90 דינר לאדם (461 שקל) ל־50 דינר (256 שקלים).

 

ההחלטה של הרשויות בירדן חלה אך ורק על ישראלים שייכנסו לירדן דרך מסוף יצחק רבין (מעבר ערבה) שליד אילת ועקבה. היא לא חלה במעבר בגשר שייח חוסיין וגם לא בגשר אלנבי. דמי היציאה מירדן חזרה לישראל נשארו 10 דינר לאדם (51 שקל), למעט קבוצות של 5 אנשים ומעלה שפטורות מדמי יציאה.

פטרה ירדן (צילום: גלעד כרמלי)
הליכה בסיקה, פטרה(צילום: גלעד כרמלי)
 

מדריך התיירים דאוד אבו עאסי, שמתמחה בקבוצות של ישראלים שמבקרות בממלכה, אמר כי התעריף היקר של הוויזה קצרת המועד היווה מחסום לישראלים רבים שוויתרו על טיולים קצרים בירדן. לדבריו, מי שירוויח מהפטור הם בעיקר ישראלים שמבקשים להגיע לפטרה, לצלול באזור עקבה או לטייל בקניוני מואב ואדום.

 

העלות היקרה של הוויזה נולדה לאחר שרוב הישראלים היו מגיעים לטיול של יומיים בלבד, נתון שלא סייע להכנסות של ענף התיירות בירדן. אולם, התוצאה של ייקור האגרה לישראלים התבטאה בצניחה במספר התיירים הישראלים לממלכה השכנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד כרמלי
הליכה בסיקה, פטרה
צילום: גלעד כרמלי
מומלצים