שתף קטע נבחר

בשל העימות הדתי-חילוני: "בריכת המריבה" בקריית ארבע תיסגר

הבריכה, שהפכה מוקד לעימות בין הציבור החילוני והדתי בעיר בשל ויכוח על שעות שחייה מעורבות לגברים ונשים - תיסגר. הסיבה: קשיים כספיים שככל הנראה נבעו מדרישת רבנים מהציבור הדתי שלא לרכוש מינויים למקום

 

בריכה קריית ארבע ()
"בריכת המריבה" בקריית ארבע

בריכת השחייה בקריית ארבע, שעלתה לכותרות באחרונה בשל ויכוח בין הציבור החילוני לציבור הדתי בנוגע לשעות השחייה המעורבות לגברים ונשים - תיסגר. הבוקר (ב') פרסם המתנ"ס שמפעיל את הבריכה הודעה שבה נכתב כי "בעקבות קשיים כלכליים - הבריכה נסגרת".

  

"בהתאם להחלטת הנהלת המתנ"ס ובעקבות קשיים כספיים", צוין, "אנו מודיעים על סגירת הבריכה לפעילות החל ממחר בבוקר, יום שלישי ה' באב, 17.7. האחריות על המשך הפעלת הבריכה עוברת לידי המועצה". 

 

הקשיים הכלכליים נבעו, כך מתברר, ממחסור ברכישת מינויים בעקבות דרישת הרבנים בעיר שלא להירשם למקום - זאת בעקבות החלטת בג"ץ לפתוח את הבריכה לשעות שחייה מעורבות לגברים ונשים.

 

יצוין כי עד לפני כשנה התקיימה בבריכה הפרדת שעות מוחלטת בין גברים לנשים. החילונים, שמהווים כמעט שליש מהתושבים בקריית ארבע, עתרו לבג"ץ, וזה הורה לקיים בבריכה גם "שעות משפחה" (שעות שבהן תתקיים רחצה מעורבת לגברים ונשים). בעקבות פסיקת בג"ץ המליצו הרבנים להחרים את הבריכה.

 

לפני כשבועיים שיגרו מנהלי מתנ"ס קריית ארבע, שהוא הגוף שמפעיל את הבריכה, פירוט למועצה ובו נתונים על גירעון תקציבי של כ-300 אלף שקל. בגלל הגירעון הודיע המתנ"ס כי אין ביכולתו לשאת עוד בעלויות של תפעול הבריכה.

 

יום קודם לכן קיים ראש המועצה, מלאכי לוינגר, פגישה עם נציגי התושבים החילונים ואמר כי נבחנות כל האופציות לגבי תפעול הבריכה. אחת האפשרויות שעלתה היא לסגור את הבריכה בגלל מחסור בתקציב - כפי שאכן קרה. אפשרות אחרת שנבחנה היא לנסות ולמצוא מפעיל חיצוני חדש.

 

המאבק סביב הבריכה, שהגיע לקיצו כאמור היום, מתנהל כשברקע מתקרבות הבחירות המקומיות. ראש המועצה לוינגר מנסה לאחד את העיר, ובעקבות פסיקת בג"ץ פתח את הבריכה לשעות מעורבות. אבל המהלך גרר אחריו ביקורת קשה מהצד התורני ביישוב - שמשמשת את מתנגדיו. וכך, המאבק שבו פתחו החילונים הפך לכלי פוליטי רגע לפני הבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים