שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  100 המילים שישנו את חייכם

  קראו אותן לאט. בזו אחר זו. תנו לכל אחת מהן להיכנס. פתחו לה את הדלת. הניחו לה לצלול פנימה. לשקוע עמוק בתוך הבטן. לנוע הרחק בתוך התודעה. אל תתאמצו. פשוט תהיו. עם הזמן, המילים הללו ישנו אתכם

  המוח שלנו מתרגם כל דבר - תחושה, רגש, מראה, צליל, טעם - למילים. המילים מעצבות את החיים שלנו, משקפות את מי שאנחנו ומתרגמות את התודעה למעשים. אם הן מילים של שלילה, אז השקפת העולם שלנו תהיה פסימית וחיינו ייראו קודרים. אם הן מילים של חיוב, אז נהיה אופטימיים, וגם אם ניכשל לפעמים, נוכל להתאושש ולהמשיך הלאה. בעזרת המילים אנחנו מתקשרים עם בני האדם סביבנו. אנחנו מתקרבים אליהם או מתרחקים. אנחנו מלטפים אותם או פוגעים. אנחנו חיים דרך, באמצעות ובעזרת מילים.

   

  לעוד טורים של אבישי מתיה

   

  על פי האמונה, העולם שלנו נברא בעשרה מאמרות. כלומר, במילים. אלוהים אמר "ויהי אור" והנה לפתע הופיע אור. אני מאמין שכל אחד מאיתנו הוא האלוהים של עצמו. כל אחד יכול לברוא את עולמו, העולם הפרטי שלו, באמצעות המילים שבהן ישתמש. בעזרת המילים הללו הוא יאמין בעצמו. ירים את עצמו. ישפר את יחסיו עם בני משפחתו, קרוביו וחבריו. ישכנע מדוע הוא טוב, למה כדאי להשקיע בו, יצליח בעבודתו ואפילו יתעשר. הכל מתחיל, ונגמר, במילים שאנחנו בוחרים להשתמש בהן.

   

  אז אם אנחנו אלה שבוחרים להשתמש במילים הללו, ואם המילים הללו עשויות לשנות את חיינו, בואו נבחר באלו מילים להשתמש, מה לומר ומה לא. לשם כך, אני מציע לכם תרגיל שעשוי לשנות את חייכם - תרגול יומיומי של מילים טובות, חיוביות, מדויקות, בונות. במקביל, אני מבקש מכם לשחרר, לסלק ולהמעיט במילים שליליות, שיפוטיות, ביקורתיות, ולנקות מחייכם עלבונות, זלזול, הקטנה וכעס. במאזניים של החיים, כל השקעה בטוב, התמקדות באור, מחזקת אתכם, מוסיפה ביטחון ומקרבת אתכם אל האושר הנכסף.

   

  אז הנה 100 מילים שבהן אתם מוזמנים להשתמש. קראו אותן לאט. בזו אחר זו. תנו לכל אחת מהן להיכנס. פתחו לה את הדלת. הניחו לה לצלול פנימה. לשקוע עמוק בתוך הבטן. לנוע הרחק בתוך התודעה. אל תתאמצו. פשוט תהיו. עם הזמן, המילים הללו ישנו אתכם. אתם תהיו רגועים יותר. שמחים יותר. אופטימיים יותר. וגם מצליחים יותר. כי חיובי מושך חיובי. ושלילי מביא שלילי. כל דבר הרי נוצר דרך מילים. לטוב ולרע. אז בואו נלך לשם שינוי על הטוב. כי זה טוב יותר.

   

  מילים של שינוי ( )
  מילים של שינוי

    

  קראתם? הרגשתם? התרגשתם? הלב הלם? החום שטף? או שעדיין יש בכם ספק? אז קראו אותן שוב. ושוב. ושוב. את כולן. או חלקן. חלקו אותן לקבוצות. כתבו על פתקים. הקלידו בטלפון. הכניסו אותן למשפטים. חברו ביניהן. רפדו את התודעה. כתבו אותן על לוח לבכם. צרבו אותן עמוק בתוך הנשמה וכך תצליחו לרפא אותה. אמרו אותן. אמרו אותן הרבה. המציאו עוד מילים. הרחיבו את שטח המחייה שלהן. והקסם יתרחש. עוד מעט. הרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים.

   

  הכותב הוא מאמן למנהיגות ולתקשורת

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הכוח של המילים
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים