שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כלל תשיב לחוסכים בקופות הגמל 15 מיליון שקל

  במסגרת הסדר פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה על כך שהעלתה דמי ניהול בחסכונות ללא ידיעת החוסכים, כלל תשלם כ-15 מיליון שקל לאלפי חוסכים ב-6 קופות שונות שדמי הניהול שלהן זינקו

  כלל גמל תשיב יותר מ-15 מיליון שקל לחוסכים בקופות הגמל שלה, לאחר שהעלתה את דמי הניהול מבלי שידעו על כך ובניגוד לנהלים, כך סוכם בהסדר פשרה במסגרת תביעה ייצוגית שהוגשה כנגד החברה. הסדר הפשרה טעון אישור סופי של בית המשפט.

   

  הניסוי של הפיקוח: חברות הגמל ישלחו צ'קים לחוסכים

   יש לכם קופת גמל קטנה? תקבלו צ'ק בדואר

   

  על פי כתב התביעה, שהוגשה במרץ 2015, חוסכים בקופת הגמל של כלל גילו כי החברה הקפיצה את דמי הניהול במספר קופות גמל שניהלה, כאשר מדובר היה בזינוק בדמי הניהול בשיעור של 50%-70%.

   

  החברה לא הודיעה כנדרש על כוונתה להעלות את דמי הניהול כפי שמתחייב מהוראות החוק. בין היתר, במקום לשלוח לחוסכים מכתב מסודר המודיע בצורה ברורה ונהירה שהחברה מתכוונת לעלות את דמי הניהול, נשלח מכתב פרסומי שבדרך אגב, בעמוד האחורי שלו ובאותיות קטנות נכתב כי בכוונת החברה להעלות את דמי הניהול.

   

  עוד נטען בכתב התביעה, שהחברה כלל לא טרחה לבדוק ולוודא שהלקוחות אכן קיבלו את המכתב, כך במקרה של התובע, המכתב לא הגיע אליו, אלא לכתובת ישנה ולא מעודכנת.

   

  טענה נוספת שהועלתה היא שהעלאת דמי הניהול בוצעה תוך פחות מחודשיים ממועד משלוח ההודעה, כאשר החוק מחייב הודעה מראש של חודשיים לפחות. נציין כי סכום התביעה המקורי עמד על כ-50 מיליון שקל.

  אילוסטרציה: חיסכון (צילום: shutterstock)
   

  על פי הסדר הפשרה, שהוגש לשופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, תמר בזק-רפפורט, תשיב כלל לחוסכים בקופות "תמר", "תואר", "שקמה", "גפן", "רוטשילד" ו-"אשכולות", שהיה להם חיסכון בו עלו דמי הניהול באחד מהמועדים: מרץ 2008 ,יוני 2010 ו/או יוני 2011. סכום כולל של 15,075,000 שקל באופן יחסי לגודל החיסכון.

   

  החברה התחייבה גם לשלוח מכתב אודות הזכאות לכל אחד מהחוסכים הרלוונטיים.

   

  כאמור, ההסדר טעון עוד אישור סופי של בית המשפט. את התובעים יצגו עו"ד עופר לוי ואורי מקובסקי ואת כלל יצג עו"ד גיא פורר ממשרד יגאל ארנון ושות'.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים