שתף קטע נבחר

מועדון הכושר זאוס נסגר בחדרה, צרכנים ועובדים טוענים: "הרשת חייבת לנו כסף"

לקוחות שביטלו את המנוי טוענים שהם ממשיכים לקבל חיובים, עובדים מתלוננים שהרשת חייבת להם כספים. מועדון פרופיט בעיר, שקלט חלק מהלקוחות, לא קיבל את כל הציוד שהובטח לו. זאוס: "בעלת הנכס סגרה את המועדון ונעלה את הציוד. נטפל במנויים בצורה הולמת". בעלת הנכס הגישה תביעה: "זאוס לא שילמה שכירות מינואר בשל הפסדים"

איפה הכסף? מועדון הכושר זאוס בחדרה נסגר בסוף יוני, ומאז טוענים חלק מהמנויים שהם מבקשים לקבל החזר כספי על המנוי שלהם ללא הצלחה. גם עובדים מתלוננים שלא קיבלו כספים המגיעים להם.

 

לכתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

גובים מכם כסף למרות שהתנתקתם? יש לכם תלונה? כיתבו לנו >>

 

מועדון כושר זאוס חדרה (צילום מסך)
מועדון כושר זאוס חדרה(צילום מסך)

 

"הבעלים הודיע ב-20 ביוני שעד סוף החודש המועדון נסגר", אמר ל-ynet אחד העובדים. "נאמר לנו שיחזירו ללקוחות את הכסף, אבל בפועל זה עוד לא קרה ויותר מכך, גם העובדים לא קיבלו את כל הכסף שמגיע להם. לי הבעלים חייב חלק מהמשכורת ודמי הבראה של שנתיים, כי הוא לא שילם לי דמי הבראה בשנה שעברה וגם לא השנה, וכן פיצויים וחודש הודעה מראש שלא קיבלנו. יש עוד הרבה עובדים כמוני".

 

עובד אחר אמר ל-ynet: "הבעלים יוצר אווירה של פשיטת רגל אבל יש לו מועדון מצליח בראשל"צ ועוד מועדון בת"א. בחדרה היו מאות לקוחות וכ-25 עובדים. ללקוח שרוצה לבטל הוא חייב להחזיר את הכסף, אבל זה לא תמיד קורה. לי הוא בכלל העביר צ'ק של חברה אחרת, אבל עדיין חייב לי כספים".

 

לקוחה: "משלמת למרות שאני כבר לא מתאמנת שם"

לקוח של מועדון הכושר אמר ל-ynet שזאוס חייבת לו 1,500 שקל, על שני מִנויים שבוטלו, "ואני לא יודע מה יעלה בגורל הכסף. למרות שביטלתי את המנוי, החיובים ממשיכים לרדת. אמרתי שבחודש מאי אעזוב אבל ביוני שוב יורד לי כסף מהחשבון, וכך גם יהיה ביולי. מנהלת החשבונות של החברה מנתקת את השיחות שלי. הם מפנים לקוחות למייל של מישהי בשם אולגה, אבל לא חזרו אלי מהמייל הזה".

 

לקוח נוסף אמר שגובים ממנו 170 שקל כל חודש, למרות שעזב. "המקום נסגר, אז ביקשתי את הכסף בחזרה. הייתי מנוי קרוב לחודשיים. עדין יורדים לי חיובים. זה מעצבן? מעצבן זו לא מילה".

 

לקוחה סיפרה ל-ynet שהיא מנסה לבטל את המִנוי של בנה בן ה-14.5. "העבירו את הלקוחות לפרופיט, אבל זאוס היה קרוב לבית ופרופיט ממוקם באזור התעשייה של חדרה. הוא לא יילך לשם. לפני חודש הייתי שם ואמרו לי שיחזירו את הכסף בחודש הקרוב, וזה לא קרה. אני משלמת כסף על כלום. אבקש מחברת האשראי לבטל את העסקה, שייקחו על מה שהיה עד היום ושיבטלו קדימה. יש חוק בישראל. הם צריכים לתת תמורה לכסף שלי".

 

בפרופיט אמרו ל-ynet שאכן התחייבו לקלוט את לקוחות זאוס אצלם ולתת להם להתאמן במועדון לא כסף, כדי שבעתיד אולי הם יהיו לקוחות פרופיט שמשלמים. עוד נטען שסיכמו עם זאוס על תמורה בשווי כספי של ציוד, והיא ניתנה רק חלקית.

מועדון כושר זאוס חדרה (צילום מסך)
(צילום מסך)

 

לקוחה אחרת אמרה ל-ynet: "גם אצלי החיובים עדיין יורדים באשראי. זו לא פעם ראשונה שיש לי בעיות איתם. בעבר ביטלתי שם מנוי ונתקלתי בקשיים, עכשיו זה כמעט בלתי אפשרי. כל פעם שמתקשרים לפרופיט - אין נציג זאוס במקום. כשמגיעים לנציג אומרים לי שזה בטיפול. התקשרתי לשם כבר כל כך הרבה פעמים. עכשיו זה כבר חודשיים ששילמתי 150 שקל לחודש, למרות שאני כבר לא מתאמנת שם".

  

"כאילו עבדתי בחינם"

עובד נוסף שעבד במחלקת המכירות של המועדון במשך 8 חודשים טוען: "תמיד שיחקו איתי בכסף. סגרתי על 2% עמלה עבור מכירה, כל פעם הורידו לי אותה ל-1.5%. כל חודש היו החסירו לי 800 עד 1,000 במשכורת. במשכורת האחרונה החסירו לי כ-900 שקל. אמרו לי שיתנו לי הכל, שאקבל את כל השכר. הם לקחו הלוואה מחברה אחרת וביקשו שנחתום על זה שלוקחים הלוואה, ואז עלי לתבוע את ביטוח לאומי כדי לקבל את הכסף, אבל הם לא בפשיטת רגל.

 

"אני מתוסכל כי הכנסתי מיליון ומשהו שקל למועדון וזה אחרי ביטולים וקיזוזים. אלה מכירות שלי שעבדתי עליהן קשה, והייתי מאוד לויאלי בעבודה. אני כרגע לפני חתונה וביקשתי לדעת לפני כן אם המועדון נסגר כדי שאוכל לחפש עבודה אבל לא אמרו לי שום דבר. כרגע אני לא עובד שלושה שבועות ובזאוס אין עם מי לדבר, מסננים אותך. אומרים מחר, עונים ומנתקים. כאילו עבדנו בחינם. אתה דורש ממני 100% בעבודה, למה אתה לא נותן לי 100% מה שמגיע לי".

 

סכסוך עם בעלי הנכס

במקביל, הגישה חברת הנדל”ן ריט 1 תביעה נגד זאוס ומנהלה, יהודה מימון. ריט 1 טוענת שזאוס חבה לה 7.9 מיליון שקל עבור דמי שכירות בקניון שערי חדרה. החברה טוענת כי החל מינואר 2018, זאוס הפסיקה לשלם דמי שכירות ודמי ניהול, למרות שהמשיכה להפעיל את חדר הכושר. לטענת החברה זאוס התעלמה מדרישות חוזרות ונשנות שלה לתשלום החוב.

 

לטענת ריט 1, בנובמבר 2017 כתב מימון במכתב ששיגר לחברה: “סניף זאוס חדרה מפסיד בכל חודש כ-150 אלף שקל. אנחנו לא מסוגלים לקחת על עצמנו את העלויות הנוספות שחשבנו שנוכל".

 

זאוס מגלגלת את האשמה על בעלת הנכס

מזאוס נמסר בתגובה: "לפני כשנתיים רשת זאוס פתחה סניף פרימיום בחדרה, המצטרף לשני סניפים באזור המרכז. בסניף הושקעו כחמישה מיליון שקל לפיתוח הנכס והפוטנציאל העיסקי. במהלך שנתיים אלו חל שינוי מהותי בתחום באזור חדרה, כתוצאה מפתיחת מספר מועדוני low cost (מועדונים זולים, מ.ק) שלא אפשרו למועדוני הפרימיום לתת את השירות והידע המקצועי בצורה הולמת. למטרת יעול, זאוס חברה למועדון פרופיט חדרה, במטרה להעביר את הידע המקצועי ואת מנויי זאוס בחדרה, וליזום שיתוף פעולה כמועדון אחד, אשר ייקרא פרופיט זאוס, וכך קרה!

 

"ריט 1, בעלת הנכס בו פעלה זאוס, לא הסכימה לתוכנית היעול ופעלה באופן ברוטלי וביריוני, תוך סגירת שערי המועדון, בטענות בהן אין ממש ונעלה ציוד יקר ערך ובשווי רב. על אף הקושי שנגרם הצליחה זאוס לתת פיתרון הולם לכלל המנויים, ובמידה ויש כאלה שלא טופלו הם מוזמנים לפנות לנציג זאוס פרופיט חדרה ויטופלו בצורה הולמת וראויה. זאוס, שבבעלותה 2 סניפי פרימיום בראשון לציון ובתל אביב ואלפי מנויים, ממשיכה בפועלה המקצועי. זאוס אשר לה יש תביעות בסכומים גבוהים מול ריט 1 תדע לפתור את הנושא בין כותלי בית המשפט".

 

ריט 1: "אין קשר בין תגובת זאוס למציאות"

"עוה"ד צפריר נגבי וטלי מיכלין, ממשרד פישר בכר חן וול, המייצגים את ריט 1 מסרו בתגובה: "לצערנו הרב, אין קשר בין התגובה שנמסרה לכם על ידי זאוס, לבין המציאות. בפועל, רשת זאוס הפסיקה לשלם את דמי השכירות עבור חדר הכושר באופן חד צדדי עוד ינואר 2018. זאוס הודיעה שהיא לא יכולה לעמוד בדמי השכירות עקב קשיים כלכליים בלתי הפיכים והפסדים עצומים שהיא שרויה בהם.

 

"במסגרת בקשה לצווי עיקול שהוגשה כנגד זאוס, הוצגו ראיות לכך כי מאחורי הקלעים החלה זאוס להבריח נכסים לחברות אחרות של בעל השליטה בה, דבר הפוגע לא רק בריט 1, אלא גם בספקים אחרים, כמו גם בלקוחות שלהם עצמם. בית המשפט שהתרשם מחומרת הדברים ומהראיות שהונחו בפניו, קיבל את הבקשה להטלת עיקולים עד לגובה של 4 מיליון שקל. לא ברור לנו כיצד חברה המפרה באופן בוטה חוזים הופכת עצמה לקוזאק הנגזל, תוך שהיא פוגעת בלקוחותיה ובשמה המקצועי".

 

זכיין פרופיט בחדרה מסר בתגובה: "זאוס לא התמזגה או נקנתה על ידי פרופיט חדרה. זאוס חברה לפרופיט במטרה למזער נזקיה ולאפשר למנויים שלה להמשיך ולקבל שירות במכון הכי ראוי בעיר. אנחנו נותנים למנויי זאוס לנצל את יתרת המנוי שלהם במכון פרופיט ללא תמורה, התקבולים שלהם ממשיכים לעבור לזאוס. כל החזר ללקוחות זאוס שאינם מעוניינים להתאמן בפרופיט וביקשו ביטול הינו באחריות זאוס בלבד".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום מסך
מועדון כושר זאוס חדרה
צילום מסך
מומלצים