שתף קטע נבחר

עימותים בעליון בדיון על החזרת גופות מחבלים

ויכוח בין משפחות של מחבלים פלסטינים למשפחות שכולות בעיצומו של דיון בבית המשפט העליון הסלים והידרדר לדחיפות וקללות. המאבטחים נאלצו להפריד בין הצדדים

 

 

 

משפחות שכולות ומשפחות של מחבלים פלסטינים התעמתו הערב (יום ג') בבית המשפט העליון בירושלים.

 

העימות התרחש בתום דיון שנערך בבג"ץ בנושא עתירה על החזרת גופות מחבלים שנמצאות בידי ישראל. בשלב מסוים הפך העימות לאלים והוא כלל חילופי מהלומות, דחיפות וקללות. איש מהמעורבים בעימות לא נפגע או נעצר. בתום כמה דקות הסתיימה המהומה.

צעקות בדיון משפטי בנוגע להשבת גופות מחבלים (צילום:
העימות במסדרונות בית המשפט העליון (צילום: "אם תרצו")

צעקות בדיון משפטי בנוגע להשבת גופות מחבלים (צילום:
(צילום: "אם תרצו")

צעקות בדיון משפטי בנוגע להשבת גופות מחבלים (צילום:
(צילום: "אם תרצו")
 

בדיון נכחו גם אנשי תנועת "אם תרצו". יו"ר התנועה, מתן פלג, אמר: "אם היה צריך הוכחה נוספת לכך שמשפחות המחבלים תומכות ברוצחים שיצאו מקרבן הרי שבדיון בבג"ץ ראינו זאת ביתר שאת. כאשר הן צובאות על פתח בית המשפט העליון מדובר בהזיה גדולה שבעתיים. מציאות שבה משפחות שכולות מותקפות פיזית על ידי משפחות מרצחים בבית המשפט העליון של מדינת ישראל הוא מצב שאסור לקבל בשום אופן. פשוט בושה".

 

הדיון בבג"ץ נערך בהרכב מורחב של שבעה שופטים בראשות נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות.

 

בג"ץ קבע בעבר כי כיום אין סמכות בחוק להחזיק גופות מחבלים. המדינה ביקשה לערוך דיון נוסף בעקבות החלטת בג"ץ.

 

עו"ד ענר הלמן, שמייצג את המדינה, אמר כי "כידוע, ארגון חמאס מחזיק שתי גופות של חיילי צה"ל ובשני ישראלים חיים. כל הגופות שמוחזקות הן לצורכי משא ומתן לשבויים ונעדרים בלבד.

 

עו"ד הלמן הוסיף כי המדינה מחזיקה כעת בשש גופות בסך הכול. לדבריו, ארבע מהן של מחבלים מיהודה ושומרון ושתיים של מחבלים מירושלים.

 

הרצל חג'אג', אביה של סגן שיר חג'אג' ז"ל שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב, נכח בדיון ואמר כי "מדובר באבסורד שאין שני לו. לא צריך לאפשר למשפחה שמתגאה ושחינכה את בנה לרצח ושנאה של ישראלים מקום קבורה מכובד. זהו פרס לטרור. כל גופה של מחבל צריכה להיזרק לים כמו שארה"ב עשתה עם הגופה של בן לאדן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: "אם תרצו"
עימות בבית המשפט העליון
צילום: "אם תרצו"
מומלצים