שתף קטע נבחר

אחרי 15 שנה: הרצוג נפרד מהכנסת

יצחק הרצוג כיהן ברצף מאז הכנסת ה-16. הוא שימש כיו"ר העבודה והתמודד על ראשות הממשלה בבחירות האחרונות. ב-1 באוגוסט ייכנס לתפקידו כיו"ר הסוכנות היהודית. במשכן ערכו לו אירוע פרידה: "זו הייתה זכות עצומה"

אחרי 15 שנות פעילות ציבורית, יו"ר מפלגת העבודה והשר לשעבר, יצחק (בוז'י) הרצוג נפרד היום (ד') רשמית מהכנסת לקראת תחילת כהונתו כיו"ר הסוכנות היהודית ב-1 באוגוסט. במשכן ערכו לו אירוע פרידה, שבו נכחו עשרות מוזמנים בהם חברי כנסת, שרים ויועצים שהגיעו לברך.

 

"אני עוזב את הבניין המופלא הזה אחרי 15 שנות שירות בו, אבל לא נוטש, רק עובר", אמר הרצוג. "זאת זכות עצומה ונפלאה לשרת בכנסת ישראל. כל מה שנאמר כאן מושמע שם ולהפך. אני לוקח את המשימה הזאת בגיבוי גדול שלכם".

אירוע פרידה מיצחק הרצוג ()
אירוע הפרידה מיצחק הרצוג

אירוע פרידה מיצחק הרצוג ()
בין המברכים היה יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט: "אין בן אדם במדינת ישראל שמתאים יותר ממך בציוניות בתבונה ובלב הענק שיש לך לעמוד במשימה הכל כך חיונית". סגן השר יעקב ליצמן (יהדות התורה) הוסיף: "אתה צריך לזכור שאתה נושא את השם של סבא שלך, בוז'י זה לא השם שלך אלא יצחק, על שם הרב הראשי ותזכור את זה תמיד".  

 

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, הצטרפה למברכים: "עשית המון ברמה הלאומית, אתה תחסר פה". אייל שויקי, ראש המטה של הרצוג המלווה אותו מזה שמונה שנים בתפקידיו השונים, התלוצץ בפתח האירוע ואמר: "אני פה כבר שמונה שנים, 3 כנסות, 15 מושבים ודבר אחד לא השתנה - אותו ראש ממשלה".

מייק פנס ויצחק בוז'י הרצוג ()
הרצוג עם סגן נשיא ארה"ב מייק פנס

 

בהמשך דבריו הודה שויקי לעובדי הכנסת ובירך את הרצוג: "אתה אדם שאני גאה מאוד לעבוד איתו ולצידו כבר שנים רבות. הוא נכנס לאתגר החדש, כפי שעשה בתפקידים ואתגרים קודמים – בשיא הכוח, העניין והרצינות ואני בטוח שהוא יוביל את הסוכנות ואת הקשר בין ישראל לתפוצות למקומות חדשים וטובים."

 

הרצוג מכהן כחבר כנסת ושר בממשלות ישראל מטעם מפלגת העבודה מאז הכנסת ה-16. בשנת 2013 נבחר לכהן כיושב ראש מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה. מאז הוא מכהן כיושב ראש האופוזיציה. בדצמבר 2014 הודיע הרצוג על התמודדות משותפת עם יו"ר מפלגת התנועה, ציפי לבני, בבחירות לכנסת והשניים חתמו על הסכם כהונה ברוטציה בראשות הממשלה אם סיעתם המשותפת, המחנה הציוני, תנצח בבחירות ותרכיב את הממשלה.

 

בבחירות לכנסת ה-20 זכתה הרשימה בראשותו ב-24 מנדטים, אך בנימין נתניהו גבר עליו והרצוג המשיך לכהן כראש האופוזיציה. לפני כשנה הפסיד הרצוג לאבי גבאי בפריימריז על ראשות מפלגת העבודה, אך המשיך לכהן כראש האופוזיציה משום שגבאי אינו חבר כנסת.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים