שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  טראמפ: פוטין אחראי להתערבות בבחירות

  בריאיון שהעניק לרשת CBS אמר טראמפ כי הזהיר את פוטין לבל תמשיך רוסיה בהתערבות בנעשה בארצו. יחד עם זאת, סירב לומר אם הנשיא הרוסי משקר בהכחשותיו. בתוך כך, דווח ב"וושינגטון פוסט" כי פקידים בממשל סבורים ששני המנהיגים לא הגיעו להסכמה כלשהי בנוגע לסוריה בפסגה שקיימו

   

   

  טראמפ: פוטין אחראי להתערבות בבחירות    (צילום: CBS)

  טראמפ: פוטין אחראי להתערבות בבחירות    (צילום: CBS)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ממשיך להתמודד עם הסערה שחוללו דבריו בתום פגישתו עם הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין - וטען אמש (יום ד') כי אמר לפוטין להפסיק להתערב בנעשה בארצות הברית. בריאיון שהעניק לרשת CBS, אמר טראמפ כי "הודעתי לפוטין שאנחנו לא יכולים לקבל את זה. זה לא הולך להיות אצלנו".

    

  טראמפ נשאל בריאיון אם הוא סבור שפוטין אחראי באופן אישי להתערבות הרוסית - והנשיא האמריקני השיב באופן חיובי. "הוא אחראי על המדינה שלו. בדיוק כמו שאני סבור שעליי לקבל אחריות על דברים שקורים במדינה שלי", הסביר.

   

  יחד עם זאת, טראמפ סירב לומר במפורש שהכחשותיו של פוטין להתערבות רוסית הם בבחינת שקר. "אני לא רוצה להיכנס לשאלה אם הוא משקר או לא", אמר. "אני יכול לומר רק שכן יש לי אמון בסוכנויות המודיעין שלנו. אני חושב שדן קוטס (ראש סוכנות המודיעין הלאומית האמריקנית) הוא מצוין. אני חושב שג'ינה האספל (ראש ה-CIA) היא מצוינת. אני חושב שיש הרבה אנשים מצוינים בסוכנויות הללו, וכשהם אומרים לי משהו, זה אומר הרבה".

   

  דונלד טראמפ (צילום: EPA)
  "לא רוצה להיכנס לשאלה אם פוטין משקר או לא". טראמפ(צילום: EPA)

  בריאיון אמר טראמפ כי הוא מקבל את קביעת גורמי המודיעין בארצו כי ההתערבות הרוסית בארצות הברית ממשיכה להתנהל - למרות שבדיון בבית הלבן שנערך אתמול, באותו יום שבו נערך הריאיון, נשאל הנשיא אם הוא חושב שרוסיה עדיין מתערבת בנעשה בארצות הברית - והשיב בשלילה. לאחר זמן קצר נמסר מהבית הלבן כי הנשיא טראמפ אמר "לא" למתן מענה לשאלות כתבים, ולא כתשובה לשאלה האם רוסיה ממשיכה בהתערבות.

   

  מדובר ב"בלבול" השני שנטען בנוגע לדבריו של הנשיא - שביום שלישי חזר בו מדבריו במסיבת העיתונאים עם פוטין שעוררה סערה, ובה דחה את הערכות המודיעין בארה"ב שרוסיה התערבה בבחירות 2016. לטענתו הסיבה למהומה היא שבפסגה בהלסינקי הוא מעד בלשונו, והתכוון לומר שהוא לא רואה סיבה להאמין שמי שהתערבה בבחירות בארה"ב היא אינה רוסיה. "חשבתי שזה ברור", אמר.

   

  טראמפ: רוסיה לא ממשיכה בהתערבות    (צילום: רויטרס)

  טראמפ: רוסיה לא ממשיכה בהתערבות    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  : רוסיה גייט התערבות רוסיה ב בחירות ארה
   

  כשטראמפ נשאל בהלסינקי על ההתערבות בבחירות הוא השיב שהוא "לא רואה שום סיבה שזו הייתה רוסיה". ביום שלישי תיקן את עצמו, ואמר שהתכוון לומר שהוא "לא רואה שום סיבה שזו לא הייתה רוסיה" שהתערבה בבחירות. באותם דברים הבהיר טראמפ שהוא "מקבל את מסקנות קהילת המודיעין שלנו שרוסיה התערבה בבחירות" - אך גם אז הוסיף שמלבד רוסיה יכולים להיות אשמים נוספים. "יש המון אנשים שם בחוץ. לא הייתה קנוניה בכלל", אמר.

   

  "טראמפ ופוטין לא הגיעו לסיכום בנוגע לסוריה"

  בתוך כך, נמשכות ההערכות לגבי הסכמות אפשריות שאליהן ייתכן שהגיעו שני המנהיגים בפסגה שקיימו ביום שני בהלסינקי, בירת פינלנד. אתמול צייץ טראמפ בטוויטר וכתב כי הפגישה שלו עם פוטין תניב "תוצאות גדולות".

   

  אתמול אמר שגריר רוסיה בארצות הברית, אנטולי אנטונוב, כי שני המנהיגים הגיעו ל"הסכמות משמעותיות בעל-פה" בפסגה - ובה שימור הסכם ה"ניו סטראט" שנחתם ב-2010 לצמצום הנשק הגרעיני וה-INF שנחתם ב-1987 לפירוק טילים בליסטיים לטווח בינוני. כך דווח הלילה ב"וושינגטון פוסט".

   

  דונלד טראמפ ולדימיר פוטין (צילום: AFP)
  טראמפ ופוטין. בכירים בממשל לא בטוחים אם השיגו הסכמות כלשהן בפסגה(צילום: AFP)
   

  עוד אמר אנטונוב כי לפוטין היו "הצעות ספציפיות ומעניינות לוושינגטון" בנוגע לשיתוף הפעולה בין המדינות בסוריה. השגריר הרוסי ציין כי אחת האפשרויות שנמצאות תחת בחינה היא להקים כוח לחימה משותף לארה"ב ורוסיה ללחימה בטרור בסוריה.

   

  יחד עם זאת, בעיתון האמריקני דיווחו כי בכירים בצבא האמריקני כלל לא בטוחים אם טראמפ הגיע להסכמות כלשהן בנושאי ביטחון עם מקבילו הרוסי.

   

  פקידים בהווה ובעבר בממשל אמרו לעיתון כי אין זה נדיר שליועצי הנשיא נדרשים כמה ימים להכין מזכרים פנימיים בנוגע לשיחות רמי הדרג שהתקיימו. עם זאת, הם ציינו כי הפעם ייתכן שהדחייה בהכנת המזכרים תימשך זמן רב יותר - מכיוון שטראמפ ופוטין נפגשו למשך יותר משעתיים לפגישת פנים-אל-פנים, בה לא נכח אף אדם אחר שרשם הערות מהדברים שנאמרו, מלבד מתורגמנים.

   

  עוד דווח בעיתון האמריקני כי פקידים לא-צבאיים, שנחשפו לתמלולים מינימליים ולא-ישירים, הביעו ביטחון שטראמפ ופוטין לא הגיעו לסיכום בנוגע לסוריה. לפי אותם גורמים, טראמפ הבהיר לפוטין כי נסיגה אמריקנית מסוריה לא תתרחש בקרוב. הנשיא האמריקני, יש להזכיר, הביע מוקדם יותר השנה כוונה להסיג את כוחות הצבא האמריקני מהמדינה מוכת הקרבות.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים