שתף קטע נבחר

סערת הרב הקונסרבטיבי: היועמ"ש הורה לא לזמנו לחקירה

לאחר ששוטרים הגיעו לפנות בוקר לחקור את הרב דב חיון בחשד שערך חופות, הורה היועץ המשפטי לממשלה לא לחקור אותו דב חיון עד לגמר הבדיקה בנושא

 

 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הורה למשטרה בצהריים (יום ה') שלא לזמן לחקירה את הרב הקונסרבטיבי דב חיון עד שיתברר אם קיים חשד לפלילים במעשיו. חיון עוכב לחקירה הבוקר בעקבות תלונה כי ערך חופות שלא במסגרת הרבנות הראשית. שוטרים הגיעו לביתו לפנות בוקר.

 

"משטרת ישראל ביקשה מהרב חיון להגיע לתחנת המשטרה הסמוכה למקום מגוריו, אולם הוא לא הגיע לתחנת המשטרה כפי שהתבקש", נכתב במכתב היועמ"ש ששיגר עוזרו הבכיר של מנדלבליט, ד"ר עו"ד גיל לימון, לחברת הכנסת יעל כהן-פארן (המחנה הציוני.

מכתב אביחי מנדלבליט חקירת דב חיון ()
מכתב היועמ"ש

הרב אבי חיון ()
הרב דב חיון
"לאחר מספר זימונים שנשלחו לרב חיון שלא קוימו, הובא היום לתחנת משטרת חיפה. לאחר בירור ראשוני של העניין, ולבקשתו של הרב חיון, נדחתה חקירתו ליום שני הקרוב. לאחר שהדבר נודע ליועץ המשפטי לממשלה, ולאחר שערך בירור ראשוני בעניין, הנחה היועץ המשפטי לממשלה כי לעת הזו הרב חיון לא יזומן לחקירה פלילית בנושא האמור, עד להשמת הבירור אם מעשיו מעלים אכן חשד לביצוע עבירה פלילית", סיכם לימון במכתב.

 

חיון, רב קונסרבטיבי העומד בראש הקהילה המסורתית "מוריה" בחיפה, התעורר הבוקר לקולות דפיקות על דלת ביתו וכשפתח אותה ראה את השוטרים שהגיעו לקחת אותו לתחנת המשטרה בעיר. העילה: תלונה על עריכת חופות מחוץ לרבנות.

אביחי מנדלבליט (צילום: יאיר שגיא)
היועמ"ש אביחי מנדלבליט(צילום: יאיר שגיא)

 

בכנסת הקודמת חוקק חוק האוסר עריכת חופה פרטית על פי ההלכה מבלי לדווח על כך לרשויות וקובע עונש מאסר של שנתיים על כל אחד מבני הזוג ועל הרב המחתן.

 

היועץ המשפטי לממשלה פרסם לאחרונה חוות דעת, שלפיה אין לפתוח בהליכים פליליים נגד חשודים בעבירה זו. הרבנות ביקשה למצות את הדין עם העבריינים, אך היועמ"ש כאמור קבע מדיניות אכיפה מקלה מאוד.

 

"איראן זה כאן", כתב לעוקביו ברשת החברתית. "מתברר שבית הדין הרבני האורתודוכסי בחיפה הגיש תלונה נגדי על כך שאני עורך חופות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים