שתף קטע נבחר

המוסד סיכל מתקפת טרור של איראן בצרפת

סוכני מוסד חשפו מידע מודיעיני על מתקפת טרור שתכננה איראן נגד מצעד של פעילי אופוזיציה איראנים בחודש שעבר. המבצע הוכתר כהצלחה הודות לשיתוף פעולה בין ישראל, גרמניה, צרפת ובלגיה

 

כוחות המשטרה בזירת הפיגוע (צילום: רויטרס)
סוכל פיגוע בצרפת. ארכיון(צילום: רויטרס)

המוסד סיכל מתקפת טרור גדולה של איראן בצרפת. כך הותר הערב (ה') לפרסום. המדובר במידע מודיעיני שנחשף על ידי סוכנים של המוסד על מתקפת טרור שתכננה איראן נגד מצעד של פעילי אופוזיציה איראנים בצרפת בחודש שעבר. בחדשות 2 דווח כי סיכול הפיגוע התקיים בשיתוף פעולה בין ישראל לבין גרמניה, צרפת ובלגיה.

 

הפיגוע אמור היה להתקיים בעיירה ווילפאן שליד פריז בעצרת של ארגון על של האופוזיציה האיראני בשם NCR. בין השאר, נעצר בגרמניה דיפלומט איראני שעל-פי החשד עמד בראש תא הטרור האיראני שהתכוון לפוצץ מטען חבלה במהלך עצרת של ארגון האופוזיציה.

 

יוסי כהן (צילום: מוטי קמחי)
ראש המוסד יוסי כהן(צילום: מוטי קמחי)

בנאומו בטקס קבלת הפנים לרגל יום העצמאות האמריקני בתחילת החודש, אמר נתניהו - מבלי שציין במפורש כי ישראל עומדת מאחורי הסיכול - כי הפיגוע סוכל "ולא במקרה".

 

נתניהו התייחס אז גם לעזיבת ארה"ב את הסכם הגרעין עם איראן: "הנשיא טראמפ החליט לעזוב את ההסכם הרע הזה, והוא עשה את הדבר הטוב ביותר לביטחון העולם ולביטחונה של ישראל. עליכם לדעת שזה עדיין לא מקובל אוניברסלית. אני יכול להגיד לכם שהשבוע תיערך פגישה, והפגישה תתקיים באירופה - ללא ארה"ב.

 

"הם עומדים לדון בדרכים שונות שיעקפו את ההחלטה של הנשיא טראמפ וארה"ב לעזוב את ההסכם הרע הזה, שמממן את הטרור של איראן ותוקפנותה במילארדי דולרים. באותו שבוע קרה משהו מדהים: חברות ה-P4 הזמינו את נשיאה של איראן חסן רוחאני להשתתף בפגישה הזו. בה בעת, בימים האחרונים, אותו משטר שיגר תא טרור כדי לבצע מתקפת טרור גדולה בצרפת".

 

נתניהו הוסיף: "המפקד של תא הטרור הזה היה דיפלומט איראני באוסטריה. למרבה המזל, המזימה נחשפה. חברי התא האיראני נעצרו בצרפת, בלגיה וגרמניה. צרפת וגרמניה הן חלק מה-P4. בזמן מעצרם, לחברי התא היו חומרי נפץ ועוד. הרשויות האירופיות משלימות עכשיו את חקירתן והן צפויות להאשים את הסוכנים האיראניים ואת חברי התא כמי שעומדים מאחורי המזימה הזו.

 

"מזימת הטרור האיראנית הזאת תוכננה על אדמת אירופה באותו שבוע שהמנהיגים של אירופה אמורים להיפגש עם נשיא איראן בנוגע לעקיפת הסנקציות שהוטלו עליה. הנה המסר שלי למנהיגים האירופים: הפסיקו לממן את אותו המשטר שתומך בטרור נגדכם ונגד רבים אחרים. הפסיקו לפייס את איראן".

 

יום למחרת, באירוע לציון 70 שנה לפריצה לכלא עכו, אמר נתניהו: "הנה, השבוע, דוגמה של צביעות אין קץ וחוצפה של איראן: בשבוע שנשיא איראן נפגש עם מנהיגים באירופה כדי לנסות להתגבר על משטר הסנקציות של הנשיא טראמפ - ואני אומר לכם שהניסיון הזה ייכשל - באותו שבוע מתכננת איראן פיגוע טרור על אדמת צרפת באירופה.

 

"הפיגוע הזה סוכל ולא במקרה. אני קורא למנהיגי אירופה: הפסיקו לממן את משטר הטרור שמארגן טרור נגדכם על אדמתכם. די למדיניות הפייסנות והרפיסות מול איראן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים