שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דרמה בג'ודו: התחרויות במדינות הערביות בוטלו
  האיגוד העולמי הודיע כי הוא החליט לבטל את תחרויות הגראנד פרי בתוניסיה והגראנד סלאם באבו דאבי בגלל שהפלו לרעה ספורטאים. ייתכן והסיבה היא סירובן של המדינות לאפשר לישראלים להתחרות תחת דגל והמנון המדינה
  איגוד הג'ודו הבינלאומי הודיע היום (שישי) כי הוא מחליט לבטל את הגראנד סלאם באבו דאבי והגראנד פרי בתוניסיה בגלל מה שהוא מכנה "אפליה בספורט".

   

  אבו דאבי לא תאפשר לישראלים להתחרות עם סמלי המדינה

  שגיא מוקי: "לא משנה מה אבו דאבי עושה - אנחנו פה"

  פליקר זכה בזהב - ושר את "התקווה" לצלילי המנון האיגוד העולמי

  מירי רגב: "המדליות הן אצבע בעין של אבו דאבי"

  נבחרת הג'ודו נחתה בישראל ושרה את ההמנון

    

  בהודעת איגוד הג'ודו לא מוזכר השם ישראל, אבל ניתן להבין בין השורות שזה בגלל סירובן של המדינות לתת לישראלים להתחרות תחת דגל המדינה. בתחרויות קודמות באבו דאבי ותוניסיה, הישראלים התחרו תחת הדגל של איגוד הג'ודו העולמי. "אנחנו יודעים שהסיטואציה הפוליטית מורכבת", נכתב בהודעה הרשמית, "אך אנו מאמינים כי לפוליטיקה אין קשר לספורט, וכי הספורט צריך לשקף ערכים כמו כבוד, הבנה ושיתוף פעולה. הספורט צריך להיות מעל כל סכסוך".

   

  נבחרת ישראל בפעם הקודמת באבו דאבי (צילום: איגוד הג'ודו הישראלי) (צילום: איגוד הג'ודו הישראלי)
  נבחרת ישראל בפעם הקודמת באבו דאבי(צילום: איגוד הג'ודו הישראלי)

   

  "אחרי ניתוח קפדני של מצבים קודמים בהן נשללו מספורטאים התנאים להתחרות כמו כולם, הזמנו את מארגני שתי התחרויות (בתוניסיה ובאבו דאבי) לספק מכתב ערבות חתום לפיו הספורטאים יקבלו תנאים שווים. לצערנו לא התקבלה תשובה חיובית, ולהיפך החלטנו לא לקיים את תחרויות הגראנד סלאם באבו דאבי ותוניסיה". התחרויות היו אמורות להתקיים באוקטובר הקרוב (אבו דאבי) ובינואר 2019 (תוניסיה).

   

  שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה בתגובה להחלטה: "אני מאמינה שספורט מחבר ומגשר בין עמים ותרבויות ומקווה כי איגודים בינלאומיים נוספים יילכו בדרכו האמיצה של יו"ר איגוד הג'ודו העולמי מר ויזר ולא יאפשרו קיומן של תחרויות המחרימות ספורטאים ומדירות אותם ממדינותיהן".

   

  נכון, בהודעת האיגוד העולמי, השם ישראל לא הוזכר באופן מפורש. אבל כזכור, בגראנד סלאם האחרון באבו דאבי נבחרת ישראל בג'ודו לא התחרתה תחת דגל ישראל. מה שהביא את שרת התרבות והספורט מירי רגב להתערב בעניין ולשלוח מכתב למריוס ויזר, יו"ר איגוד הג'ודו העולמי. השניים אף נפגשו מספר פעמים בעניין זה.

   

  שרת התרבות והספורט מירי רגב, ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא איגוד הג'ודו העולמי מריוס וייזר ויו
  פגישת השרה רגב עם מריוס ויזר הנשיא העולמי בג'ודו(צילום: מירי שמעונוביץ')

   

  השרה אף הוזמנה ע"י מריוס ויזר להגיע לאבו דאבי, אך היא סירבה. רגב כתבה לו: "הופתעתי לשמוע כי חברי המשלחת הישראלית לא יוכלו להופיע לתחרות

  חשובה זו עם סממני הזהות של מדינתם. דרישה זו חוצה את גבולות המנדט של איגודי הספורט הבינלאומיים, שעיקרו הוא לבעוט את הפוליטיקה מחוץ למגרשי הספורט ולחזק את הספורט כגורם המחבר ומגשר בין עמים, תרבויות ומדינות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים